Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

Як інновації допомагають аграріям заробляти більше в 2024

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Інокулянт Інокулянт для Сої від Агроэксперт-Трейд
Рідкий і Сухий
558,00 грн/кг
Фунгіцид ФІТО-М (Триходермін) від Агроэксперт-Трейд
Біопрепарат
107,00 грн/л.
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгіцид + Інсектицид
117,00 грн/л.
Мікродобриво LF-ЗЕРНОВІ від Агроэксперт-Трейд
Для пшеницы, ячменя
155,00 грн/л.

У Минулому році Україна потрапила в топ-7 експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Але, на жаль, аграрії нашої країни ще дуже мало використовують інноваційні можливості, які дозволяють отримувати більше врожаю з 1 га землі. Далі ми розповімо про те, які технології вже є на українському ринку і як їх можна інтегрувати в українські агрокомпанії в 2024.

 

Короткий зміст статті:


 

Аграріям складно переключити вектор розвитку власного бізнесу.  для цього потрібен час, фінансовий і людський ресурс. Інновації в бізнесі породжують багато сумнівів навіть у досвідчених виробників. Але це цілком нормально. Варто мати на увазі, що, впровадивши нові практики ведення бізнесу, виробники можуть отримати результат, який буде значно більше, ніж при використанні стандартного підходу.
 
поле-в-україні
 

Логістичні рішення для підвищення врожаю

 
Вже сьогодні з впровадженням алгоритмів можна максимально ефективно використовувати наявний транспортний ресурс аграрія. За допомогою програми буде побудований оптимальний маршрут для посіву насіння та збирання врожаю. Крім цього, вони можуть побудувати і кращий шлях для доставки вже готової продукції на склад. Ці програми працюють в режимі реального часу, що покращує якість і ефективність їх використання. Така програма допоможе аграріям економити на пальному, часу збирання, а також не втрачати урожай через безпідставні пересування робітників по полю. Ще однією перевагою можуть бути програма, яка дає рекомендації по збиранню врожаю, використовуючи погодні умови і виходячи з якісних характеристик культур. Адже для деяких культур важливим є прибирання в суху погоду, для інших після дощу.
Результати впровадження цих рішень аграрій побачить вже через 1 місяць оптимізації роботи. Він може використовувати грузоемкость транспорту на максимально допустимих показниках, знання техніки буде відбуватися в межах маршруту і відведеного на неї часу.
Важливі плюс цих програм - інтеграція систем електронного документообігу, складського обліку та ефективного планування, що відчутно спрощує обмін інформацією між суміжними підрозділами агрокомпанії.
Не варто забивати і про впровадження сучасних сортів, гібридів рослин, поліпшених мікродобрив та систем захисту рослин. Наприклад, ні для кого не секрет що гумат Кілія (Гумат Лист) і хелатні комплексні мікродобрива дають значну надбавку врожаю.
 
 

Використання нових ІТ технологій

 
технології-на-поле
 
Беручи до уваги світові тенденції переходу бізнесу до використання технологій, які спрощують роботу, аграрій не залишається в стороні. Агрокомпанії стежать за потребами своїх клієнтів, тому виводять на ринок все більше технологічних рішень, які мають допомогти в контролі полів і обдуманому прийнятті рішень.
Наприклад, ІТ бізнес пропонує аграрія використання хмарних технологій. Збираючи велику кількість даних, підприємці можуть зберігати їх в одному місці і мати доступ до них, наприклад, перебуваючи в полі. Зміст власного сервера може бути невигідним і складним, адже крім "заліза" необхідно мати і команду, яка його обслуговуватиме. Саме тому вирішенням проблеми може стати використання хмари. Безпека одного з кращих хмарних операторів України підтверджується сертифікатом ТІЄР 3.  Цей сертифікат отримують тільки ті дата-центри, в яких є окремі приміщення, що відповідає всім технічним вимогам і їх планове обслуговування не потребує зупинки роботи центру.
Варто відзначити і те, що на ринку вже є програми для правильного розрахунку кількості добрив, яку необхідно внести, з зазначенням часу, коли це робити і на якій ділянці поля. Збираючи інформацію про погодні умови найближчого сезону, такі програми підкажуть, коли краще проводити обробку полів і прибирати урожай. Є ті, які використовують прив'язку до геопространству і цифрові тематичні карти, щоб аграрій мав можливість переглянути всю інформацію по стан конкретної ділянки свого поля за допомогою одного кліка.
Аналітика і планування мають не останню роль у веденні агробізнесу. Відповідальні аграрії розраховують на кілька сезонів вперед сівозміна, приблизний розмір витрат, використання людського ресурсу в певні періоди. Необхідно розрахувати, коли і де варто чергувати рослини. Зараз програмні продукти роблять все за аграріїв: вираховують звітні показники, порівнює їх з аналогічними за попередній сезон, демонструють візуально позитивну або негативну динаміку.
 

Використання смартфона в полі

 
Все більше агрокомпанії розуміють важливість швидкого прийняття рішень на місці. Тому вони запускають мобільні додатки, які допомагають контролювати транспортні засоби, водіїв, хвороби рослин.
Одна з таких платформ працює з супутниковими даними, автоматично формуючи карти біомаси поля і порівнюючи їх з історичними зонами картками за останні 15 років. Аграрій на своєму власному комп'ютері або смартфоні може побачити польові зони з високою і низькою продуктивністю.
На основі цих даних, а також характеристик сортів, культур попередників, внесених препаратів, погодних умов, програма прораховує поява хвороб і шкідників на кожному полі і прогнозує їх розвиток на певних культурах.
В іншій програмі досить зробити фотографію на смартфон і сервіс визначить хвороба, дізнається шкідника, визначивши, залежно від сезону, потенційно шкідливих і не шкідливих комах. Також можна ідентифікувати вміст азоту і ступінь пошкодження листя на основі знімків. Важливе значення має те, що на цій платформі аграрії мають можливість комунікувати між собою.
 

Крапельне зрошення

 
крапельне зрошення-поля
 
Аграріям, які займаються тепличним бізнесом , варто звернути увагу на такий вид зрошування. Адже повільний і збалансований полив істотно збільшує врожайність. Завдяки використанню нових технологій система поливу може сама очищатися, а також забезпечити рівномірний розділ води, незалежно від її якості і тиску.
 

Використання препаратів для збільшення врожайності

 
Останнім часом проводиться багато досліджень по створенню унікальних засобів захисту рослин. Вже зараз існує велика кількість гербіцидів і інсектицидів вибіркової дії, які повільно розкладається і не шкодять корисним комахам. Вони швидко розкладаються в грунті. Це скорочує використання добрив та інших ресурсів і підвищує їх ефективність. Існують різні види препаратів, які допоможуть аграрії захистити і збільшити свій урожай, серед них фунгіциди, гербіциди, інсектициди, протруйники насіння і так далі. Наприклад, використання сучасного мікродобрива LF-Зернові може посприяти збільшенню врожайності на 5-15%, а якісний хелат бору-Биобор 140 поліпшить запилення як соняшника, так і бобових культур.
 
Розвиваючи сільське господарство, впроваджуючи нові технології, ми всі разом вже впливаємо на розвиток України. Для сільського господарства немає універсальних рішень. У кожному підприємстві свої унікальні умови. Щоб бути конкурентоспроможним варто вивчити світовий досвід. Світ рухається вперед, тому і аграрії не повинні стояти на місці.
Востаннє змінено: 
2024-01-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
ТОП товари
Ви дивилися
Насіння соняшника НА Сурінда від Агроэксперт-Трейд
Сербія
112-114 днів
3040,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Сурінда – це високоврожайний гібрид соняшнику для технології вирощування «SUMO». Рослини мають міцне стебло середньої товщини та добре розвинену кореневу систему.
Насіння соняшника НА Санрайз від Агроэксперт-Трейд
Сербія
108-113 днів
3590,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Санрайз – це гібрид соняшнику під технологію вирощування «SUMO». Рослини мають міцне стебло та добре розвинену кореневу систему. Високий рівень стійкості до зарази соняшника.
Насіння соняшника Ліра від Агроэксперт-Трейд
Сербія
110-114 днів
3040,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику Ліра – це високоврожайний гібрид соняшнику під Євролайтинг. Рослини мають міцне стебло та розгалужену кореневу систему. Високий рівень стійкості до несправжньої борошнистої роси.
Насіння соняшника НА Грінвіч від Агроэксперт-Трейд
Сербія
105-110 дней
3040,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Грінвіч – це високоврожайний гібрид соняшнику під Євролайтинг. Характеризується високими показниками олійності. Рослини мають міцне стебло та добре розвинену кореневу систему.