- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як інновації допомагають аграріям заробляти більше в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Для пшениці, ячменю
Комплекс мінералів + амінокислоти
155,00 грн/л.
Категорія:
У Минулому році Україна потрапила в топ-7 експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Але, на жаль, аграрії нашої країни ще дуже мало використовують інноваційні можливості, які дозволяють отримувати більше врожаю з 1 га землі. Далі ми розповімо про те, які технології вже є на українському ринку і як їх можна інтегрувати в українські агрокомпанії в 2024.
Короткий зміст статті:
Аграріям складно переключити вектор розвитку власного бізнесу. для цього потрібен час, фінансовий і людський ресурс. Інновації в бізнесі породжують багато сумнівів навіть у досвідчених виробників. Але це цілком нормально. Варто мати на увазі, що, впровадивши нові практики ведення бізнесу, виробники можуть отримати результат, який буде значно більше, ніж при використанні стандартного підходу.
Логістичні рішення для підвищення врожаю
Вже сьогодні з впровадженням алгоритмів можна максимально ефективно використовувати наявний транспортний ресурс аграрія. За допомогою програми буде побудований оптимальний маршрут для посіву насіння та збирання врожаю. Крім цього, вони можуть побудувати і кращий шлях для доставки вже готової продукції на склад. Ці програми працюють в режимі реального часу, що покращує якість і ефективність їх використання. Така програма допоможе аграріям економити на пальному, часу збирання, а також не втрачати урожай через безпідставні пересування робітників по полю. Ще однією перевагою можуть бути програма, яка дає рекомендації по збиранню врожаю, використовуючи погодні умови і виходячи з якісних характеристик культур. Адже для деяких культур важливим є прибирання в суху погоду, для інших після дощу.
Результати впровадження цих рішень аграрій побачить вже через 1 місяць оптимізації роботи. Він може використовувати грузоемкость транспорту на максимально допустимих показниках, знання техніки буде відбуватися в межах маршруту і відведеного на неї часу.
Важливі плюс цих програм - інтеграція систем електронного документообігу, складського обліку та ефективного планування, що відчутно спрощує обмін інформацією між суміжними підрозділами агрокомпанії.
Не варто забивати і про впровадження сучасних сортів, гібридів рослин, поліпшених мікродобрив та систем захисту рослин. Наприклад, ні для кого не секрет що гумат Кілія (Гумат Лист) і хелатні комплексні мікродобрива дають значну надбавку врожаю.
Використання нових ІТ технологій
Беручи до уваги світові тенденції переходу бізнесу до використання технологій, які спрощують роботу, аграрій не залишається в стороні. Агрокомпанії стежать за потребами своїх клієнтів, тому виводять на ринок все більше технологічних рішень, які мають допомогти в контролі полів і обдуманому прийнятті рішень.
Наприклад, ІТ бізнес пропонує аграрія використання хмарних технологій. Збираючи велику кількість даних, підприємці можуть зберігати їх в одному місці і мати доступ до них, наприклад, перебуваючи в полі. Зміст власного сервера може бути невигідним і складним, адже крім "заліза" необхідно мати і команду, яка його обслуговуватиме. Саме тому вирішенням проблеми може стати використання хмари. Безпека одного з кращих хмарних операторів України підтверджується сертифікатом ТІЄР 3. Цей сертифікат отримують тільки ті дата-центри, в яких є окремі приміщення, що відповідає всім технічним вимогам і їх планове обслуговування не потребує зупинки роботи центру.
Варто відзначити і те, що на ринку вже є програми для правильного розрахунку кількості добрив, яку необхідно внести, з зазначенням часу, коли це робити і на якій ділянці поля. Збираючи інформацію про погодні умови найближчого сезону, такі програми підкажуть, коли краще проводити обробку полів і прибирати урожай. Є ті, які використовують прив'язку до геопространству і цифрові тематичні карти, щоб аграрій мав можливість переглянути всю інформацію по стан конкретної ділянки свого поля за допомогою одного кліка.
Аналітика і планування мають не останню роль у веденні агробізнесу. Відповідальні аграрії розраховують на кілька сезонів вперед сівозміна, приблизний розмір витрат, використання людського ресурсу в певні періоди. Необхідно розрахувати, коли і де варто чергувати рослини. Зараз програмні продукти роблять все за аграріїв: вираховують звітні показники, порівнює їх з аналогічними за попередній сезон, демонструють візуально позитивну або негативну динаміку.
Використання смартфона в полі
Все більше агрокомпанії розуміють важливість швидкого прийняття рішень на місці. Тому вони запускають мобільні додатки, які допомагають контролювати транспортні засоби, водіїв, хвороби рослин.
Одна з таких платформ працює з супутниковими даними, автоматично формуючи карти біомаси поля і порівнюючи їх з історичними зонами картками за останні 15 років. Аграрій на своєму власному комп'ютері або смартфоні може побачити польові зони з високою і низькою продуктивністю.
На основі цих даних, а також характеристик сортів, культур попередників, внесених препаратів, погодних умов, програма прораховує поява хвороб і шкідників на кожному полі і прогнозує їх розвиток на певних культурах.
В іншій програмі досить зробити фотографію на смартфон і сервіс визначить хвороба, дізнається шкідника, визначивши, залежно від сезону, потенційно шкідливих і не шкідливих комах. Також можна ідентифікувати вміст азоту і ступінь пошкодження листя на основі знімків. Важливе значення має те, що на цій платформі аграрії мають можливість комунікувати між собою.
Крапельне зрошення
Аграріям, які займаються тепличним бізнесом , варто звернути увагу на такий вид зрошування. Адже повільний і збалансований полив істотно збільшує врожайність. Завдяки використанню нових технологій система поливу може сама очищатися, а також забезпечити рівномірний розділ води, незалежно від її якості і тиску.
Використання препаратів для збільшення врожайності
Останнім часом проводиться багато досліджень по створенню унікальних засобів захисту рослин. Вже зараз існує велика кількість гербіцидів і інсектицидів вибіркової дії, які повільно розкладається і не шкодять корисним комахам. Вони швидко розкладаються в грунті. Це скорочує використання добрив та інших ресурсів і підвищує їх ефективність. Існують різні види препаратів, які допоможуть аграрії захистити і збільшити свій урожай, серед них фунгіциди, гербіциди, інсектициди, протруйники насіння і так далі. Наприклад, використання сучасного мікродобрива LF-Зернові може посприяти збільшенню врожайності на 5-15%, а якісний хелат бору-Биобор 140 поліпшить запилення як соняшника, так і бобових культур.
Розвиваючи сільське господарство, впроваджуючи нові технології, ми всі разом вже впливаємо на розвиток України. Для сільського господарства немає універсальних рішень. У кожному підприємстві свої унікальні умови. Щоб бути конкурентоспроможним варто вивчити світовий досвід. Світ рухається вперед, тому і аграрії не повинні стояти на місці.
Дата публікації:
2022-08-13
Востаннє змінено:
2024-01-03