- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як і чим підкормити сою після сходів, у період формування і наливу бобів
Правильне підживлення насіння сої після сходів і в період формування та наливу бобів є критично важливим для забезпечення високої врожайності та якості продукції.
У ці періоди рослини потребують збалансованого живлення, що включає основні макро- та мікроелементи, а також додаткові стимулятори росту. Розглянемо основні рекомендації та кроки для ефективного підживлення сої.
Основні елементи живлення:
1. Азот (N)
- Функції: Азот є ключовим елементом для росту сої, сприяє розвитку листя та стебел, покращує фотосинтез.
- Добрива: Карбамід (20-30 кг/га), аміачна селітра (20-30 кг/га), рідке добриво для листкового підживлення ЛФ – БІО Азот 300.
2. Фосфор (P)
- Функції: Сприяє розвитку кореневої системи, покращує енергетичний обмін в рослинах, підвищує стійкість до хвороб.
- Добрива: Суперфосфат (30-50 кг/га), діамонійфосфат (20-30 кг/га), рідке добриво для листкового підживлення ЛФ – БІО Фосфор 100.
3. Калій (K)
- Функції: Підтримує водний баланс, підвищує стійкість до стресів, сприяє синтезу білків.
- Добрива: Калійна сіль (50-70 кг/га), сульфат калію (50-70 кг/га), рідке добриво для листкового підживлення ЛФ – БІО Калій 360.
Додаткові елементи живлення сої:
1. Сірка (S)
- Функції: Важлива для синтезу амінокислот і білків, покращує засвоєння азоту.
- Добрива: Сульфат амонію (20-30 кг/га), елементарна сірка (10-15 кг/га), ЛФ Сірка 200 – хелат (1 л/га).
2. Магній (Mg)
- Функції: Входить до складу хлорофілу, бере участь у фотосинтезі, регулює обмін речовин.
- Добрива: Сульфат магнію (10-20 кг/га).
Мікроелементи
1. Бор (B)
- Функції: Сприяє цвітінню та запиленню, покращує розвиток кореневої системи.
- Добрива: ЛФ Бор 140 -хелат (0,5-1 л/га).
2. Марганець (Mn)
- Функції: Бере участь у фотосинтезі, метаболізмі азоту.
- Добрива: Сульфат марганцю (1-2 кг/га), ЛФ Марганець 55 - хелат (1-2 л/га).
3. Молібден (Mo)
- Функції: Азотний обмін, ферментативна діяльність.
- Препарати: ЛФ Молібден 37 - хелат (0,2-0,5 л/га).
Практичні поради:
- Обробка насіння: Рекомендується обробити насіння сої інокулянтом ( Різоактив, Ультрафіт), для забезпечення в майбутньому рослин доступним азотом.
- Період після сходів (BBCH 12-19): Після появи сходів сої слід внести першу дозу азотних добрив для забезпечення активного росту. Карбамід або аміачну селітру можна використовувати в дозі 20-30 кг/га.
- Період бутонізації (BBCH 50-59): Необхідно мінімізувати дефіцит мікроелементів, особливо Бору, рекомендується листове підживлення препаратами - ЛФ Бор 141, ЛФ Соя амінохелат, ЛФ Молібден 37.
- Період формування бобів (BBCH 66-70): У цей період сої потрібне посилене живлення фосфором і калієм. Якщо в основне внесення данні елементи не вносились, це частково можна компенсувати листовим підживленням препаратами: ЛФ Соя амінохелат, ЛФ Біокалій 360, ЛФ Біофосфор 100, або ЛФ Біо NPK 600. Але не варто нехтували основним внесенням добрив. Суперфосфат і калійні добрива слід вносити з осені в дозі 30-50 кг/га і 50-70 кг/га діючої речовини відповідно. Це допоможе забезпечити енергійний ріст та розвиток бобів. Якщо добрива вносити весною, то краще використати нітроамофоску 100-200кг/га фізичної ваги.
- Період наливу бобів (BBCH 70-79): В цей час важливо забезпечити рослини додатковими мікроелементами для підвищення якості зерна. Рекомендується листкове підживлення препаратами на основі хелатів бору, марганцю та молібдену. Для покращення ефективності можна використовувати препарати, такі як ЛФ Соя амінохелат (1-2 л/га).
- Застосування стимуляторів росту: Для підтримки здоров'я рослин і зменшення стресу рекомендується застосування антистресових препаратів на основі гумінових кислот. Препарат Гумат Лист (1 л/га) сприяє швидкому відновленню рослин після стресових факторів і покращує засвоєння поживних речовин.
Висновок
Правильне підживлення сої після сходів і в період формування та наливу бобів є критично важливим для досягнення високої врожайності та якості продукції. Використання азотних, фосфорних, калійних добрив, а також мікродобрив для сої і стимуляторів росту допоможе забезпечити оптимальні умови для росту і розвитку рослин.
Правильне підживлення сої після сходів і в період формування та наливу бобів є критично важливим для досягнення високої врожайності та якості продукції. Використання азотних, фосфорних, калійних добрив, а також мікродобрив для сої і стимуляторів росту допоможе забезпечити оптимальні умови для росту і розвитку рослин.
Для більш детальної консультації та підбору препаратів звертайтесь до наших менеджерів-агрономів.
Дата публікації:
2024-09-05
Востаннє змінено:
2024-10-31