Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

Як бактерії впливають на стан грунту в 2024

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Інокулянт Інокулянт для Сої від Агроэксперт-Трейд
Рідкий і Сухий
558,00 грн/кг
Фунгіцид ФІТО-М (Триходермін) від Агроэксперт-Трейд
Біопрепарат
107,00 грн/л.
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгіцид + Інсектицид
117,00 грн/л.

Роль бактерій у грунті в 2024.

 

Короткий зміст статті:


 

Усі бактерії і збудники хвороб живуть у ґрунті. У природі їх дуже багато, і вони дуже різноманітні. Але вивчити їх досить складно. Їх роль в кругообігу речовин на планеті дуже велика. Вони беруть участь у перетвореннях вуглецю, азота, сірки. У грунті широко поширені грампозитивні і грамнегативні бактерії. Серед них немає патогенних паразитних видів, вони, найчастіше, не утворюють неклітинних гідролітичних ферментів і здатні використовувати тільки низькомолекулярні органічні сполуки. Архебактерії мають складну організацію клітин, у них немає складних життєвих циклів. До архебактерій відносяться метаногени і галофільні бактерії.
 
Освітні бактерії належать до екологічної групи вторинних анаеробів. Вони займають практично основне місце анаеробного розкладання органічних субстратів, завершуючи його утворенням кінцевого продукту метану.
Галобактеріі в природних водних екосистемах беруть участь у циклах вуглецю і азоту за умови сильного засолення, наприклад, у морських відкладах, тому назва багатьох мають приставку Halo. Морфологічний це палички, коки, квадратні і коробоподібні бактерії. Галобактерії-екстремальні галофіли з оптимумом концентрації NaCL в середовищі 40-45%. Фізіологічною особливістю бактерій виступає їх здатність до фотофосфорилювання за участю мембрани, в якій є пігмент бактеріородопсин і використання іонів Na в біоенергетичних процесах. Варто згадати про симбіотичних бактеріях або асоціативних взаєминах, які характеризуються взаємною користю. Їх розглядають як позитивні впливи організмів один на одного, якщо навіть тільки один партнер виграє. Так, наприклад, у сільському господарстві активно використовуються інокулянти такі як Ультрафит або Євронорм Різо .
 

Що таке симбіоз

бактерії в грунті
Симбіоз - це форма співжиття організмів, у результаті якого обидва симбионты мають користь від спільного існування. Класична форма симбіозу являє собою таку форму співіснування, коли симбионты при певних умовах не можуть існувати окремо один від іншого.  Прикладом служить співіснування гриба Аскоміцети з певним видам водоростей, асоціації яких утворюють новий організм - лишайники. Ця асоціація отримує загальну користь тільки в дуже специфічних екологічних умовах, тобто при дефіциті поживних речовин і за умови посухи. Гриб виступає постачальником для водоростей мінеральних речовин і води з навколишнього середовища, а також захищає клітини водоростей від несприятливих факторів. Водорість, як організм, здатна асимілювати CO2, даючи грибу продукти фотосинтезу і продукти фіксації молекулярного азоту з повітря.
 

Симбіоз бульбочкових бактерій

 
Яскравим прикладом симбіозу в грунті виступає симбіоз бульбочкових бактерій з бобовими рослинами, де обидва отримують користь від співжиття, а зв'язки між ними менш міцні, ніж в організмах, які утворюють лишайники. Різновид такого симбіозу називається мутуалізмом, або кооперацією.
В цьому випадку і бактерії, і рослина господар може рости і розвиватися самостійно. У співіснуванні бульбочкові бактерії фіксують азот, продукти азотфіксації надходять до рослини, в результаті чого воно отримує доступні з'єднання азоту, а бактерії продукти асиміляції CO2, які утворюються в рослині. Роботами багатьох вчених доведено, що бульбочкові бактерії широко поширені в грунті. Більшість мікробіологічних досліджень з вивчення чисельності ризобій здійснюється за допомогою методу граничних розведень ґрунтових суспензій. Тому поширення бульбочкових бактерій в різних грунтах визначають також за наявністю кореневих бульб. Незважаючи на те, що в грунті великій кількості можуть бути не вірулентні бактерії, саме вірулентні ризобії і вносять найбільшу користь в накопиченні біологічного азоту. Незважаючи на те, що бульбочкові бактерії є практично головним компонентом агроекосистеми бобових культур, вони становлять відносно невелику частину ґрунтових мікроорганізмів. Мало хто знає, що ризобії здатні тривалий час залишатися в ґрунті без рослин і функціонувати як сапрофіти. Чисельність бульбочкових бактерій в різних грунтах значно варіюється і залежить від цілого ряду абіотичних, біотичних і  антропогенних факторів. Чисельність ризобій специфичпризначені для бобовых культур, які складають частину дикої флори або культивуються на протязі тривалого часу в певній місцевості, вимірюються порядками 104-106 клітин в 1 г  грунту, а рослин, які рідко вирощуються, 101 -103 клітини в 1 г ґрунту. В сівозміні сої з інакше культурами, наприклад, такими як ріпак, впродовж 4 років не було виявлено співжиття бульбочкових бактерій сої при відсутності рослин-живильників. Вчені шляхом дослідження довели, що після тривалого існування ризобій без бобової культури чисельність їх знижується, і вони поступово зникають з мікробного цензом грунту. У ґрунтах, де тільки починає вирощувати певні види бобових культур, бульбочкові бактерії можуть взагалі бути відсутніми. Грунті існують бульбочкові бактерії, які відрізняються за активністю, вірулентністю і конкурентоспроможністю. У різних грунтах змінюються тільки їх кількісні співвідношення. Окультурення ґрунту занадто прив'язана до внесення органічних добрив або вапнуванню, покращує умови для розмноження і розвитку ризобій.
 

Вплив на клубеньковой бактерії рослини-донора

роль бактерій в грунті
На долю бульбочкових бактерій в ґрунті істотно впливає рослина-донор. Це обумовлено:
-  вплив кореневих виділень.
-  розмноження бактерій в бульбах з подальшим виходом їх у грунт.
- здатність рослина донора вибирати певні генотипи ризобій з ґрунтової популяції.
При наявності рослини здійснюється різке збільшення чисельність і специфічних бульбочкових бактерій, так як у бобових культур створюються більш сприятливі умови для їх розвитку, ніж у грунті, віддаленому від коренів. Існування ризобій в прикореневій зоні у великій мірі залежить від кореневих виділень, які містять різноманітні поживні речовини або біологічно активні сполуки. Важливе значення в взаємодії мікро і макросимбионтов має генетична природа штаму і сорту рослини. Наприклад сорти сої Аполло і Венус при обробці посівного матеріалу препаратом Ультрафит+Гумат Лист показували урожай вище в середньому на 10-25%.
 
Симбіоз бобових рослин із клубеньковими бактеріями корисний для макросимбионта тільки за умови дефіциту пов'язаних форм азоту, а при наявності азоту містяться сполук освіта бульб із зовнішнім середовищем в цей період регулюються рослиною донором. Фактори, які негативно діє на рослину, так само діють і на розвиток бактерій, і функціонування бульб. Бульбочкова бактерія належить до мікроорганізмів, які здатні до гетеротрофного і симбіотрофного способу життя. В результаті взаємно полезнго існування зростає екологічний потенціал обох партнерів симбіозу, один з яких отримує нову метаболічну функцію фіксацію молекулярного азоту повітрям, а другий отримує захист від дії факторів зовнішнього середовища та елементи харчування.
 

Мікроорганізми - частина біогеосистеми

 
Мікроорганізми становлять значну частину будь биогеосистемы - екологічність системи, що містить грунт і неживе і биокосное, і беруть активну участь в її життєдіяльності.  Грунт має високу буферну здатність, тобто тривалий час може не змінювати своїх властивостейд діям збудників. Мікроорганізми грунтів високочутливі до антропогенному впливу. Тому вони виступають хорошими індикаторами забруднення навколишнього середовища. Так як за видом мікрофлори, яка проживає на цій території, або якої немає, можна визначити не тільки ступінь забруднення, але і його вигляд. Наприклад, індикаторами сильного антропогенного забруднення є відсутність якої-небудь форми мікроводорості. Найстійкішими проти забруднення виявилися форми синьо-зелених водоростей.
Востаннє змінено: 
2024-01-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Ви дивилися
Насіння соняшника НА Сурінда від Агроэксперт-Трейд
Сербія
112-114 днів
3040,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Сурінда – це високоврожайний гібрид соняшнику для технології вирощування «SUMO». Рослини мають міцне стебло середньої товщини та добре розвинену кореневу систему.
Насіння соняшника НА Санрайз від Агроэксперт-Трейд
Сербія
108-113 днів
3590,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Санрайз – це гібрид соняшнику під технологію вирощування «SUMO». Рослини мають міцне стебло та добре розвинену кореневу систему. Високий рівень стійкості до зарази соняшника.
Насіння соняшника Ліра від Агроэксперт-Трейд
Сербія
110-114 днів
3040,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику Ліра – це високоврожайний гібрид соняшнику під Євролайтинг. Рослини мають міцне стебло та розгалужену кореневу систему. Високий рівень стійкості до несправжньої борошнистої роси.
Насіння соняшника НА Грінвіч від Агроэксперт-Трейд
Сербія
105-110 дней
3040,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику НА Грінвіч – це високоврожайний гібрид соняшнику під Євролайтинг. Характеризується високими показниками олійності. Рослини мають міцне стебло та добре розвинену кореневу систему.