- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Гірчак повзучий (рожевий) (Acroptilonrepens) – характеристика рослини і боротьба з ним в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Гірчак повзучий (рожевий) – багаторічна рослина з потужною розвиненою кореневою системою, що проростає на глибину до 10 м. Стебло гіллясте від основи, прямий, низький, досить високий – до 50-70 см.
Листя січені, з невеликими зубчиками по краях, верхні цільні. Квітковий кошик кругла, розташована на кінчику кожної гілки. Квіточки з рожевим віялом. Також бувають блідо-рожевими або світлими, що характерно для слабких або хворих рослин. Плід – оберненояйцеподібна за формою, гладка сім'янка до 3,5 мм. Розмножується як від кореня, так і насінням. Насіння можуть знаходитися в грунті до 5 років. Краще проростають у вологому пошті при високих температурах. Рослина, що з'явилося з насіння, розвивається і росте довше, ніж гірчак, пророслий від центрального кореневища. У перший рік утворення материнська розетка не цвіте і не дає насіння. У дорослих розетках насіння достигають у липні-серпні другого року життя. За рік коренева система розростається на площі діаметром 5-6 м. Любить добре освітлені ділянки. Бур'ян надзвичайно шкідливий для культурних рослин, їх врожайність знижується на 50-70%. В самому епіцентрі кореневої системи горчака повзучого сільськогосподарські культури не дають сходів взагалі. Це пояснюється тим, що бур'ян вбирає всю вологу та поживні речовини з ґрунту в 5 разів швидше, ніж будь-яка зернова культура. Також коренева система виділяє токсичні речовини, шкідливі для культурних рослин.
Боротьба з бур'яном
1.З метою профілактики обробляйте насіння культурних рослин, особливо це стосується люцерни, пшениці, ячменю, вівса. Правильна техніка компостування дозволить насіння бур'яну, що потрапили в гній, перепреть і втратити схожість. Перед початком цвітіння бур'яну його рекомендують викошувати.
2. У агротехнічних методи більш дієвим методом стало поєднання чорного пару з культурними рослинами.
3.У число хімічних методів боротьби входять гербіциди: Банвел, Лонтрел. Загибель бур'яну становить близько 80%. Деякий препарати – фозат, гліфоган, спрут і ін. – ефективно знищують наземну частину рослини. Кореневу систему здатні зруйнувати гербіциди на основі имазапира.
В основному росте на полях і необроблюваних пасовищах, у садах і городах, уздовж шосе, грунтових доріг. В грунт заноситься з засміченим зерном, сіном, соломою. Отруйний бур'ян для деяких тварин, особливо для коней, але добре переноситься вівцями і козами.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Дата публікації:
2023-06-24
Востаннє змінено:
2024-01-03