- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Фази внесення добрив на посівах сої в 2024
Категорія:
Важливість елементів для врожайності сої загальновідома, але існує ряд вимог до внесення мінеральних добрив, ігноруючи які добрива можуть не принести очікуваний результат. Пропонуємо увазі особливості та строки внесення мінеральних добрив, слідуючи яким можна отримати хороший урожай сої в 2024.
Перше харчування - Фаза третього потрійного листа
Рослина відрізняється високою чутливістю до дефіциту фосфору, особливо нестача стає відчутною починаючи з фази третього потрійного листа. Дуже часто на цей період припадає засуха, то є дефіцит вологи, що обмежує поглинаючі здатності кореневої системи даного елемента. Разом з цим, на ґрунтах з високим рівнем органічної речовини у цей період відзначається нестача марганцю. Ґрунти з низьким вмістом органічної речовини, що характеризуються дефіцитом цинку. Важливо відзначити високу потребу культури в сірці і магнії, які необхідні для формування врожаю на рівні 3 т/га, рослиною вживається, відповідно, магній 60-80 кг і сірка 30-50 кг. Саме в цей період бутонізації, цілком доцільно проводити позакореневе живлення хелатними добривами, які містять підвищеним складом фосфору, марганцю, магнію, сірки, цинку і молібдену. Для цього використовують хелатні мікродобриво, наприклад, LF-Биобор, LF-Биомолибден та ін. Внесення забезпечить:
- Інтенсивний ріст і розвиток.
- Істотно підвищиться стійкість рослин до високих температур.
- Покращитися коефіцієнт використання елементів живлення, що містяться в грунті.
- Активізується утворення бульб.
Фаза утворення бобів. Друге внесення
До найважливіших етапів органогенезу в сої відноситься фаза утворення бобів. З цього часу починається інтенсивний ріст та розвиток культури. Важливим моментом є те, що на цю фазу припадає освіта майбутнього врожаю. Дуже часто в цей період рослина відчуває борний голод. Дана проблема характерна для посівів в умовах недостатньої вологості і посухи, і посівах на ґрунтах з кислою реакцією ґрунтового розчину. Використання багатокомпонентних добрив з підвищеним вмістом елементів бору дозволить суттєво прискорити процес зростання пыльцовых трубок, активізувати процес цвітіння, на порядок збільшити кількість квітів і плодів. Для рослини сої найважливішим є перші два внесення елементів живлення багатокомпонентними добривами. Саме на ці два періоди припадає найвища чутливість культури до вищезазначених макро і мікроелементів. Рекомендуємо використовувати комплексне мікродобриво LF-Бобові.
Третє позакореневе живлення
На фазу наливання зерна припаде третє позакореневе живлення. Провести його необхідно добривами з високим вмістом калію та мікроелементів. Своєчасне внесення:
- Поліпшити надходження вологи в клітини,
- підвищить тургор і осмотичний тиск,
- поліпшити стійкість до посухи і абортивність плодоелементів,
- продовжить роботу фотосинтетичного та симбіотичних апаратів,
- поліпшить процеси наливання і підвищить якісні показники насіння.
Проведені дослідження з вивчення впливу харчування на рівень врожайності насіння раннеспелого сорти Аполло сої та среднераннеспелого сорти Венус, довели, що максимальна врожайність насіння 3,6 і 3,85 т/га була отримана при двох позакореневих підживлень добривами на хелатній основі у фазу бутонізації та утворення бобів, що було на 0,47 т/га більше проти вирощування без позакореневого живлення. Внесення одноразових живлень позакореневим способом, за допомогою водорозчинних добрив на хелатній основі, у фазу бутонізації забезпечило підвищення врожайності сорту Аполло на 0,22 т/га та сорту Венус на 0,21 т/га, а у фазі утворення бобів надбавка була дещо нижчою і склала 0,17 т/га.
Переваги азотного підкореневого живлення для сої
Особливої уваги заслуговує азотне живлення сої як високобілкової культури. Відомий факт, що азот є частиною білкової молекули і середній показник його вмісту в білку становить близько 18%. Згідно з даними Інституту кормів та сільського господарства НААН, проведення позакореневого живлення КАС і карбамідом у різні фази росту та розвитку культури, довели що найвища врожайність зерна сої 3,04 т/га сформувалася при проведенні 2 позакореневого внесення харчування КАС у фазу бутонізації та утворення бобів. Два внесення карбамідом забезпечили високий рівень врожайності на рівні 2,93 т/га, що більше на 0,29 т/га у порівнянні з ділянками, де внесення добрив не проводилося. Але результат менше на 0,12 т/га, ніж на полях де застосовувався КАС. Для поліпшення засвоєння азотних та інших мінеральних добрив рекомендуємо їх використовувати в баковій суміші із гуматом калію LF-Гумат Лист.
Бажаєте отримати консультацію або
купити наші препарати чи насіння сої?
Телефонуйте за телефонами +38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
купити наші препарати чи насіння сої?
Телефонуйте за телефонами +38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
Дата публікації:
2023-10-01
Востаннє змінено:
2024-01-03