- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Елементи живлення для цукрових буряків на 2024
Категорія:
Яких елементів живлення вимагає цукровий буряк в 2024?
Як відомо в наш час зі зміною кліматичних умов, і як наслідок зміною вегетаційного періоду основних культур постає питання стресу, який отримують рослини. Практично будь-який стрес-фактор (посуха, високі температури, надмірна вологість тощо) порушує живлення рослин і, як наслідок, призводить до зменшення врожайності. Хороші гумати мають ряд переваг. Одним з плюсів є збільшення врожайності, посилання на опис
Цукрові буряки – культура вимоглива до елементів живлення і вимагає відповідної кількості внесення як мінеральних добрив, так і комплексних хелатних мікродобрив протягом вегетації культури. Нестача елементів живлення потрібно коригувати відповідно до запасами елементів живлення в ґрунті та рослині відповідно. Завдяки численним дослідженням наших вчених докзанна важливість усіх елементів живлення при вирощуванні культур і тому зараз використання мікродобрив входить в основну систему їх добрива, приміром. В даний час на ринку представлена велика кількість нових гібридів для інтенсивного землеробства з високим потенціалом врожайності, які вимагають внесення підвищених доз добрив і є більш чутливими до нестачі мікроелементів.
Цукрові буряки критично реагує на наступні елементи живлення, як бор, натрій, сірка, магній, залізо, марганець та інші. Бор є критичним елементом для харчування не тільки цукрових буряків, а й більшості культур вирощування. Він грає важливу роль в обмінах рослини, а саме білкового та вуглеводного, підвищує стійкість рослини до бактеріальних захворювань та бере участь у розвитку репродуктивних органів. При недоліку бору на цукрових буряках розвиваються такі хвороби як гниль сердечка і дуплистость. Ознаки його нестачі проявляються у вигляді червоних і жовтих плям, які пізніше чорніють, центральна жилка засихає і гине точка росту рослини. Також бор є одним з головних елементів живлення цукрових буряків, так як впливає на цукристість коренеплодів. Цукровий буряк дуже чутлива до такого елементу живлення як натрій, який впливає на розподіл вологи в рослині (особливо для регіонів, де є недолік вологи), відповідає за дихальні процеси у рослині і головна його функція - це вплив на розвиток площі листової поверхні культури і транспорт цукрів у рослині. Щоб уникнути цього і врятувати цукровий буряк перейдіть на це посилання, дізнайтеся більше про Борне добриво.
По відношенню до цинку цукрові буряки є середньо-чутливої, цей елемент підвищує посухостійкість, жаростійкість і холодостійкість рослин, впливає на перебіг окисно-відновних процесів у рослині.
Сірка необхідна цукрових буряках для утворення рослинного білка в рослині, вона допомагає у фіксації азоту з атмосфери і бере участь у засвоєнні рослиною всіх необхідних мікроелементів. Якщо цукрові буряки має недолік сірки то рослини відстають у рості, мають витягнуті тонкі стебла, листя жовтіє, особливо молоді та рослини маючи слабкий імунітет починають хворіти грибковими захворюваннями. Внесення препаратів з вмістом сірки також має аскарицидное і фунгіцидну дію (проти борошнистої роси, кореневих гнилей).
Марганець потрібен для цукрових буряків для проходження окисно-відновних процесів, він входить до складу ферментів і бере участь в процесі фотосинтезу, дихання, білковому і вуглеводному обмінах. При внесенні цього елемента в рослині збільшується кількість продихів в рослині, успішно проходять усі процеси фотосинтезу. Нестача марганцю найчастіше спостерігається при підвищеній вологості повітря і низьких температурах.
Молібден потрібен цукрових буряках для підвищення вмісту хлорофілу в листках, фосфору і азоту, також він здійснює відновлення нітратів і нітритів у рослині. Фізіологічна його роль полягає у тому, що він бере участь в процесі утворення вітамінів і хлорофілу.
Кобальт впливає на накопичення цукрів у рослині, підвищує вміст аскорбінової кислоти в рослинах при обробці препаратів з вмістом цього елемента підвищується вміст нуклеїнових кислот, що в свою чергу впливає на майбутній урожай.
Отже, своєчасне внесення всіх необхідних рослині елементів живлення у вигляді позакореневого підживлення дає можливість:
- суттєво зменшити стрес рослини;
- активувати кореневе живлення рослини;
- допомогти рослині засвоїти всі необхідні елементи живлення з ґрунту та з атмосфери;
- уповільнити старіння тканин;
- створити умови для отримання високого врожаю.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів шкідників і хвороб.
Дата публікації:
2023-08-20
Востаннє змінено:
2024-01-03