- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що таке кукурудзяний метелик. Шкода, способи захисту і боротьби в 2024
До серйозних шкідників посівів кукурудзи, вплив якого може завдати серйозної шкоди врожаям, відноситься кукурудзяний стебловий метелик (Ostrinia nubilalis ). У нашій статті ми більш детально розповімо про вредителе, про шкоду завдасться його діями і розповімо про найбільш ефективні способи захисту і боротьби в 2024.
Як виглядає кукурудзяний метелик. Умови розмноження. Докладна інформація.
Найбільшої шкоди на території України метелик завдає регіонах Північного Степу та Лісостепу. У зоні особливого ризику Полтавська, Вінницька, Черкаська, Харківська області. Сприятливі умови створює погода і клімат, при яких середньодобова температура у липні-серпні від +20 , при великій кількості опадів. Шкідник вражає кукурудзу, соняшник, просо, хміль.
Гусень жовтувато-сірого кольору, іноді з червоним відтінком. По довжині спинки є смуга. Лялечка коричнево-жовтуватого забарвлення з двома парами крючкообразных шпичек. Передня пара крил самця буро-коричневі з широкою смугою зубчастой форми і темного кольору плямою посередині крил. Крила самочки метелика більш світлого кольору, білувато-жовті або ж сіро-коричневі. Виліт перших метеликів відзначається при сумі ефективних температур 350 градусів. При сумі ефективних температур 520 вилітає всього 50% особин.
Років метеликів збігається з періодом викидання волоті кукурудзою. Метелики ведуть нічний спосіб існування, тобто активні в сутінках і вночі. Для статевого дозрівання їм необхідний волога і нектар. Недостатня зволоженість в посушливі періоди є причиною безплідності самочок. Для першої кладки яєць необхідно СЕТ (сума ефективних температур) 380 градусів. Яйця відкладаються на звороті листьевой пластини купками. Період яйця триває в середньому 10 днів.
Гусень живе на листках, роблячи в них дірки, виїдають чоловічі квіти. Пізніше потрапляють через пазуху листків у черешки, верхівки стебел і волосся. Гусениці молодого віку мігрують з рослини на рослину, вживаючи в їжу ніжній частині пластини і частинкам волоті. Гусениці старших віків живляться тканиною стебла і м'яким зерном.
В стадії розвитку шкідника, термін між появою лялечки і початком кладки яєць, становить місяць. Зимують гусениці в пошкоджених частинах стебла або нижній частині. Закукливание відбувається при температурі + 16 . На Поліссі та в регіонах Лісостепу шкідник розвивається в одному поколінні. У Степу при належному рівні увлаженения - у трьох поколіннях.
Якої шкоди завдає посівам кукурудзи метелик:
- Метелик пошкоджує посіви, в деяких випадках до 70 %.
- Втрати врожаю досягають 25%.
- Знижується врожайність, погіршуються якісні, посівні характеристики.
- Сприяє проникненню в качани багатьох збудників захворювань.
- Поламані стебла і качани шкідником погіршують збір врожаю.
Найбільш сприятливі умови для накопичення шкідника:
- Підвищені температури і високий рівень вологості.
- М'які і теплі зими.
- Перенасиченість сівозміни кукурудзою чи беззмінні посіви.
- Недотримання рекомендованих агротехнологій.
- Несвоєчасна обробка грунту і подрібнення пожнивних залишків.
Які існують найбільш ефективні способи захисту і боротьби з метеликом на посівах кукурудзи:
- Вирощування стійких гібридів
- Установка феромонних пасток на посівах з червня по вересень.
- Випуск трихограм.
- Використання інсектицидів.
- Повне знищення толстостеблевых бур'янів.
- Збирання врожаю в стислі строки і на низькому зрізі.
- Післязбиральне подрібнення залишків рослин дискуванням. І подальше заорювання.
Купити гібриди кукурудзи від компанії Сингента варто з ряду причин, таких як високий рівень врожайності, посухостійкості і стійкість до захворювань. Ви можете дізнатися більше в джерелі. Медицина, враховуючи користь жита, рекомендує вживати житній хліб, пророщені зерна в якості лікувального харчування при багатьох недугах, дізнатися про корисні властивості рослини за посиланням.
Дата публікації:
2023-02-13
Востаннє змінено:
2024-01-04