- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що таке фузаріозна гниль кукурудзи. Ознаки і наслідки захворювання. Ефективні способи боротьби в 2024
Серйозної шкоди врожайності кукурудзи може завдати фузаріозне гниття. Ми познайомимо читачів з причинами та ознаками хвороби. Також розповімо про найбільш дієвих та ефективних способів захисту і боротьби з хворобою, використовуючи наші рекомендації, ви зможете отримати високий урожай культури в 2024.
Короткий зміст статті:
Фузаріозна гниль кукурудзи. Що це таке і які ознаки ознаки захворювання
Хвороба поширена на всій території нашої країни, де вирощується кукурудза. Особлива активність хвороби відзначається в регіонах з підвищеною увлаженностью, в першій половині літа і тривалою посухою в другій. Серед усіх видів гнилей саме фузаріозна є найбільш поширеною і шкідливою.
Захворювання викликає сумчастый гриб Гибрелла Савада. Кондиальное спорошение грибів представлено численними микроконидиями і, меншою мірою, макроконидиями. Микроконидии безбарвні, яйцеподібної форми, одноклітинні, мають розмір 5-25х2-5 мкм. Вони формуються на вершинах конидиеносцев у вигляді ланцюжків або ж головок. Макроконидии безбарвні, шилообразные, з кількома перегородками, мають розміри 25-90х2-5 мкм. Зараження відбувається при температурі повітря від +3 до+ 35 градусів цельсія і вологості грунту 40%.
Хвороба може проявляється на всіх вегетаційному періоді, починаючи з проростання. Заражені паростки кукурудзи суттєво відстають у рості і розвитку, при сильному розвитку хвороби, рослини швидко гинуть. На кореневих відростках, на надкорневой частини стебла з'являються буруватого кольору смуги і плями, які з часом мають властивість темніти, а при рясних опадах гнити.
На стеблі і між вузлами, частіше всього на 2 нижніх, іноді і вище, проступають поверхневі світлого забарвлення плями, на яких у вологу погоду з'являється розововатый наліт, це є кондиальное спорошение гриба. При розрізі междуузлия проявляється безбарвна серцевина.
До розвитку хвороби можуть призвести механічні пошкодження, погодні умови, шкідники. Найбільш схильні до захворювання ранньостиглі гібриди кукурудзи. До спалаху хвороби призводять порушення агротехнологій. Джерелом зараження є грунт і рослинні залишки, які зберігають патоген. Інфекція може передаватися зараженими насінням.
Які наслідки фузаріозної гнилі кукурудзи:
- Ступінь шкоди визначається від ступеня зараження рослини. При зараженні сходів спостерігається прорежение посівів.
- При зараженні на пізніх етапах вегетації зниження стійкості до вилягання, зниження продуктивності.
- При прихованому перебігу хвороби, тобто при перебігу хвороби без видимих зовнішніх ознак, в період дозрівання, відбувається погіршення надходження поживних елементів до початкам. В результаті вони мають маленький розмір, кількість качанів менше, зерна не наповнені повністю.
- Зниження маси до 35%.
Які існують ефективні способи боротьби з фузаріозною гниллю кукурудзи:
- Вибирати сорти і гібриди стійкі до хвороби.
- Ведення календаря опадів, за розробленою методикою дозволяє прогнозувати можливість розвитку гнилі.
- Дотримуватися правил сівозміни. правильний підбір правильного попередника.
- Передпосівна обробка насіння фунгіцидами, інсектицидами.
- Забезпечення повноцінного харчування мінеральними і органічними добривами,
- Суворе дотримання при висіві рекомендованих фахівцями оптимальних строків і норм посіву.
- Своєчасна захист від шкідників.
- Знищення кірки на грунті під час появи сходів.
- Подрібнення і заорювання пожнивних рослинних залишків, своєчасне проведення глибинної зяблевої оранки.
- Агротехнічні методи спрямовані на підвищення стійкості і витривалості культури.
- Обробка посівів хімічними препаратами.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані агрономи, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту посівів кукурудзи від фузаріозної гнилі.
Дата публікації:
2023-03-25
Востаннє змінено:
2024-01-04