- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що таке аскотихоз кукурудзи. Ознаки зараження. Наслідки та способи захисту в 2024
Захворювання кукурудзи аскохітозом може заподіяти великі втрати врожаю. У нашій статті ми більш детально розповімо про захворювання, його наслідки і про найбільш ефективні способи боротьби з аскохітозом кукурудзи в 2024.
Які ознаки захворювання кукурудзи на аскохітоз. Збудник хвороби:
Захворювання аскохітоз кукурудзи викликає митоспоровый гриб з родини аскохита . У нас в Україні хвороба поширена в усіх регіонах, де вирощується культура. Спалахи захворювання відзначаються у роки з підвищеною кількістю опадів. Джерело захворювання -заражені рослинні рештки і насіння кукурудзи, в яких зберігаються пікніди з пикноспорами, а також грибниця патогена. Патоген зберігає свою життєздатність протягом 2 років.
На самому початку весни, після рясних опадів з пикнид звільняються пикноспоры. Саме вони і наносять первинне зараження молодим посівам.
Зараження охоплює листя і листьевый пах. Вони покриваються червоно-бурими або фіолетовими плямами, з коричневою окольцовкой. Ознаки зараження проявляються в численних плями чорного кольору. Неправильної або розпливчастої форми. Їх діаметр досягає 2-5 див. Плями швидко розростаються і охоплюють майже всю поверхню. У центрі плями, по обидві сторони аркуша, знаходяться чорні пікніди. Хворі листки стають млявими, скручуються до центру. На листьевом паху плями, вдавлені та по центру витягнуті. Поширюється гриб пикноспорами. Оптимальна температура для його розвитку +20- +24 градуси цельсія і підвищена вологість.
Які наслідки аскохітозу кукурудзи:
- Зниження асиміляційної поверхні рослин.
- Передчасна загибель заражених листів.
- Зменшення продуктивності.
- Погіршення якості продукції.
- Недобір врожаю.
Які основні способи боротьби з аскохітозом кукурудзи:
- Дотримання правил сівозміни та грамотний підбір попередника.
- Вибір сортів і гібридів, стійких до захворювання
- Забезпечення стійкості до стресових проявів навколишнього середовища і захворюванням. Організація максимально збалансоване харчування усіма потрібними для кукурудзи макро і мікроелементами (LF-Кукурудза, LF-Біоцинк)
- Передпосівна обробка насіння для знезараження рекомендованим протравлювачем.
- Оптимальні строки і норми висіву.
- Внесення, рекомендованих агрономами, хімічних препаратів, наприклад, Ультрафит.
- Своєчасне збирання врожаю, проведена в гранично короткі терміни.
- Правильна обробка грунту після збирання.
Дата публікації:
2023-02-09
Востаннє змінено:
2024-01-04