- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що дають добрива з сіркою для рослин в 2024
Категорія:
Для нормального росту і розвитку рослин вкрай важливо своєчасне, регулярне і правильно дозоване внесення сірки. Елемент має величезне значення у самому початковому етапі росту та розвитку рослини в період цвітіння. Елемент не робить істотного впливу на надбавку до врожайності, але має великий вплив на якість продукції. Більш детально про важливість сірки для рослин в 2024, наслідки сірчаного голодування, ми розповімо в нашій статті.
Які функції виконує сірка в організмі рослин
До основним джерелом елемента в грунті належить органічне з'єднання. У цьому випадку сірка спочатку повинна бути водорозчинного виду, тобто окислена до сульфатної форми. Після цього елемент стає доступною для використання рослинами. Сірка відіграє важливу роль в організмі рослин і бере участь у :
- Входить до складу рослинного білка.
- Бере участь у формуванні ферментів і масла.
- Бере участь у процесі метаболізму.
- Бере безпосередню участь і активізує фотосинтезі і процес росту і розвитку.
- Грає величезне значення для окислювально-відновного потенціалу клітини.
- Відповідає за стійкість рослини до негативних впливу навколишнього середовища. Дозволяє активізувати відновні процеси.
Велика частина добрив, що містять сірку, отримані в результаті проведеного штучного очищення нафти і газу. Природний процес мінералізації оргвещества грунту та звільнення сірки як правило протікає надто повільно для того, щоб забезпечити потребу сільгоспкультур в даному елементі. Сірчане голодування усувається з допомогою внесення мінеральних або органічних добрив, які містять сірку. Винос елемента з культурами на тлі відсутності необхідного відшкодування, може призвести до повного виснаження запасів у грунті елемента.
Основні ознаки дефіциту сірки. В яких умовах внесення сірки обов'язково.
Ефективний вплив добрив на врожайність дозволяє укласти висновок, що внесення цілком доцільно і виправдано. Гостре сірчане голодування відзначається в наступних випадках:
- при поганому дренажі грунту виникає нестача кисню для перетворювальних процесів , які роблять сірку доступною для рослин.
- сірка схильна до вимивання , особливо гостро це позначається на піщаних грунтах.
- мінімальний вміст в грунті оргвещества, яке є основним природним джерелом елемента.
- знижені температурні показники, при яких земля погано прогрівається, що призводить до уповільнення механізму перетворення сірки в доступні форми.
Значення елемента для культур елемента величезна. Своєчасне внесення мікродобрив, що містять сірку, дозволить забезпечити повноцінне харчування і, як результат, отримати хороший урожай. Прояв сірчаного дефіциту дуже схожі на ознаки азотного дефіциту. До основних , видимим, ознаками сірчаного голодування відносяться наступні ознаки:
- Молоде листя змінюють своє забарвлення на світло-сіро-зелений, у деяких випадках, коли гостре голодування, колір практично білий.
- Негативні зміни в точках росту, рослина перестає рости і розвиватися.
- Проблеми з цвітінням і утворенням насіння.
- У соняшника кошики дрібні, а саме цвітіння може і не наступити.
- Рослини погано переносять заморозки і засуху.
До симптомів надлишку сірки відноситься всихання старих листків, які спочатку жовтіє, скручується і відпадає.
Яка користь від добрив з сіркою для рослин
Аграріям представлені хімічною промисловістю досить широкий вибір медленнорастворимых і швидкорозчинних добрив, які містять у своєму складі сірку. Коригування сірчаного голодування дуже просто буде вирішена з допомогою обраного мінерального добрива. Але все ж, для врожаю, проблему краще запобігти, ніж виправляти. Діагностувати дефіцит можна шляхом проведення листової діагностики або перевіркою балансу. Важливо пам'ятати, що чим вище рівень врожаю і добрив , тим вище і потребу культури у елементах. Особливо гостро необхідність виникає при внесення азотних мінеральних добрив.
Оптимальна дозування мінеральної серосодержащего добрива підбирається з урахуванням типу ґрунту, кліматичних умов, особливостей культури та рівня сірчаного дефіциту.
Внесення сірковмісних добрив дозволяє:
- Забезпечити надбавку до урожаю до 15% у зернових , і до 25% в інших культур.
- Поліпшити проходження процесу азотфіксації у бобових культур.
- Підвищити стійкість до стресів. Підвищити відновні функції.
- забезпечує краще засвоєння інших елементів, наприклад, азоту.
- Забезпечать збільшення вміст білка в продукції, якщо проводиться внесення під пшеницю на тлі НВК.
- Підвищується якість продукції. У соняшнику підвищується олійність.
Дата публікації:
2023-10-02
Востаннє змінено:
2024-01-03