- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що дають добрива з елементом магній для збільшення врожайності в 2024
Категорія:
На ряду з іншими елементами не можна недооцінювати важливість добрива з магнієм для отримання хорошого врожаю сільськогосподарських культур. У статті ми розглянемо вплив елемента на рослину, наслідки та симптоми магнієвого голодування, розглянемо вплив мікроелементів на врожай в 2024.
Значення магнію для рослин
Рівень потреби культур в елементі дуже різниться. Для хорошої врожайності сільськогосподарські культури використовують від 11 до 85 кг /га. Найбільшими споживачами елемента є кукурудза, цукрові, кормові буряки та бобові культури. Особливою чутливістю до магнієвому голодування відрізняються зернові культури в період раннього етапу розвитку .
Магній безпосередній учасник процесу фотосинтезу і є складовою молекули хлорофілу. Активне сприяє руху фосфору в організмі рослини, сильно впливає на активність ферментів, істотно прискорює формування вуглеводів. Входить в основу рибосом, виступаючи будівельним матеріалом. Елемент має особливу важливість для росту рослини завдяки наступним особливостям:
- Достатнє забезпечення магнієм дозволяє культур повністю реалізувати повністю свій потенціал продуктивності.
- Впливає на розвиток і формування, важливою для повноцінної життєдіяльності, потужної кореневої системи.
- Покращує вживання всіх елементів живлення.
Особливість магнію полягає в тому, що споживання елемента безпосередньо залежить від його конкуренції з другорядними катіонами, і насамперед наявністю Са2+. Внаслідок цього, дефіцит магнію, у випадках коли співвідношення кальцію і магнію дуже високий , має місце при достатньому рівні забезпеченості ним. Дефіцит магнію спостерігається і на грунтах , які мають рівень ґрунтового розчину рН має показник нижче 4,5. Оптимальний рівень засвоєння елемента культурами знаходиться в межах показника рН від 5 до 5,7.
Які ознаки голодування магнію у рослин
При магнієвому голодуванні відбуваються порушення в обміні білків. Відзначається слабке і уповільнене функціонування ферментного синтезу. Обмежується синтетична і асиміляційна діяльність .
Для повноцінного росту і розвитку культури важливим є своєчасне внесення елемента на самих ранніх етапах росту. Особливо гостро проблема дефіциту відчувається у випадках коли в якості основного джерела азоту застосовується аміачна селітра. Основні видимі ознаки магнієвого голодування:
- Першим, магнієве голодування проявляється на старих листках. На них спочатку утворюються сіруватого кольору плямочки, розміщені по центру, далі вони збільшуються в розмірах.
- До додатковим ознаками відноситься ламкість і скручування листьевых пластин.
- Для молодих рослин нестача магнію буде проявляється в світлих лініях, розміщених паралельно жилках.
- На більш пізньому етапі з'являється проблеми з процесами цвітіння і запилення.
При високому вмісті магнію листя рослини набувають смарагдовий колір. При цьому наголошується скручування країв листьевой пластини. У деяких випадках листя можуть зменшувати свій розмір.
Значення мінеральних добрив з магнієм для підвищення врожаю
Дослідження провідних інститутів України та практика аграріїв, дозволила підрахувати рівень збільшення врожайності від внесення магнію, цілих 35%. Для отримання хорошого врожаю важливо вносити мікродобрива з магнієм на наступних типах грунту:
- на супещаных і піщаних грунтах.- не менше 35 мг/кг
- на важких суглинках - від 55 мг/кг
- на легких і середніх суглинках - вище 45 мг/кг
До факторів, що вимагає обов'язкового внесення магнію, належать відсутність органічних добрив на полі і рясні опади.
Застосування магниесодержащих елементів дозволяє:
- збільшити надбавку до урожаю на 25 %, за рахунок підвищення стійкості культур до захворювань, стресових проявів.
- Сприяє швидкому відновленню, що істотно знижує можливі втрати від заморозків або посухи.
- Поліпшується якість продукції, культури максимально реалізують свій продуктовий потенціал.
- .Застосування мікродобрив на початкових етапах зростання культури дозволяє забезпечити повноцінний розвиток, цвітіння і формування плодів.
Дата публікації:
2023-10-03
Востаннє змінено:
2024-01-03