- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Що дає рослинам мікродобрива з марганцем в 2024
Категорія:
Значення марганцю для рослин дуже велике, при цьому важливу роль грає той факт, що елемент здійснює контроль за іншими елементами. Далі ми розповімо про значення добрив з марганцем для сільськогосподарських культур в 2024, про можливі наслідки дефіциту марганцю.
Які ознаки дефіциту і надлишку марганцю в рослині
В першу чергу внесення добрив вимагають коренеплоди, соняшник, овочеві культури і пшениця.
Середній показник по вмісту марганцю в сельхозкультурах становить 10мг/кг сухої маси. При врожаї різних культур відбувається винос від 1 до 4,6 кг елемента. Високу потреба в марганці відчуває овес, при марганцевому голодуванні вмить настає захворювання культури бурою плямистістю і горох, піддається плямистістю болотної. у випадках гострої нестачі елемента може не настати плодоношення у городніх культур. Критичні показник нестачі марганцю становить 11-26 мг/кг
До основних явним ознаками нестачі марганцю відносяться:
- Білувато-жовті плями на молодих листках, які знаходяться між жилами, але самі жилки залишаються нормального кольору.
- На більш пізніх стадіях некроз поширюється по всій рослині і відзначається потемніння кореневої системи.
- Сповільнюється ріст і розвиток.
- Знижується морозостійкість.
- Може не настати цвітіння, плоди не зав'язуються.
Особливою чутливістю до нестачі елемента відчуває овес, ячмінь, цукрові та кормові буряки. До основних заходів спрямованих на заповнення нестачі елемента відноситься правильне визначення рівня рН, не сильне вапнування грунту.
Недолік елемента найчастіше спостерігається на нейтральних , що відрізняються високим рівнем гумусу, ґрунтах. Потреба в марганці, як правило спостерігається при рівні рН 5,9 і вище. При показниках нижче, потреба рослин у цьому елементі задовольняється ґрунтовим марганцем. Слід пам'ятати, що знижених показниках температурного режиму і рясних опадах загострюється потреба в марганці. Тому своєчасне внесення мікродобрив з марганцем допоможе уникнути втрат врожаю.
Користь мікродобрив з марганцем
Внесення добрив з марганцем забезпечить хороший ріст і розвиток культури, високу якість продукції. Доцільно внесення добрив у наступних обставин:
- на сіроземах при вмісті елементу 10-55 мг/кг грунту.
- на нечорноземних грунтах при вмісті елементу 20-25 мг/кг грунту
- на чорноземах при вмісті елементу 40-60 мг/кг грунту.
Агрономами практикуються наступні способи використання добрив з марганцем:
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу.
- Позакореневе підживлення.
- Ґрунтове внесення.
Мікродобрива з марганцем дозволяють забезпечити повноцінний розвиток і зростання культури, підвищити розкриття продуктивного потенціалу, забезпечити високу стійкість рослин до стресових проявів навколишнього середовища.
Дата публікації:
2023-10-06
Востаннє змінено:
2024-01-03