Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
20
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

ГУМАТ КАЛІЮ РІДКИЙ НА 2025: ІНСТРУКЦІЯ, СКЛАД І ХАРАКТЕРИСТИКА

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Гумат Калію ГУМАТ-БОР від Агроэксперт-Трейд
Гумат Калію + Бор і Молібден.
167,00 грн/л.
Гумат Калію ГУМАТ ФОРТЕ від Агроэксперт-Трейд
Стимулятор+Антистрессант
147,00 грн/л.
Гумат Калію ГУМАТ ГРУНТ від Агроэксперт-Трейд
Для полива и деструкции
83,00 грн/л.
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Підживлення по листу
77,00 грн/л.

 У нашій статті ми даємо повне роз'яснення про склад гумату калію. Повна інформація і характеристика гумату калію для допомоги у вирощуванні рослин і отриманні відмінного результату в 2025.


Короткий зміст статті щодо складу гумату калію, інструкцій і характеристик:


 

 гумат-калію-застосування

Універсальний гумат калію є поширеним органічним добривом в Україні. Крім органіки, в ньому присутній повний набір необхідних для росту і розвитку рослин мікроелементів. Найкориснішим серед добрив, в основі яких лежить торф, є рідкий гумат калію, який відмінно себе зарекомендував в різних напрямках сільського господарства.

Будь-яка рослина, велика чи мала, потребує постійного живлення, а гумат калію рідкий насичений мікроелементами. Після витяжки з торфу гумінових кислот і корисних речовин утворюється нова форма препарату. Готовий продукт нагадує сироп чорно-шоколадного кольору з густотою та в’язкістю, концентрація солей гумінових кислот в 1 літрі становить 30 г.

 

В гуматі, крім гумінових кислот, присутні мікроелементи:

  • Мідь
  • Цинк
  • Молібден
  • Марганець
  • Кобальт
  • Бор

 

Найкориснішою властивістю гумату калію є швидка доставка поживних речовин прямо до кореневої системи в легко доступній (хелатній) формі. Відбувається повне і швидке насичення насаджень потрібними макро- і мікроелементами. Наприклад, при застосуванні гумату для зернових культур урожай підвищується майже на третину. Це одна з причин популярності гумату калію в Україні.

 

Умови застосування добрива гумат калію

Щоб гумати принесли користь, а не шкоду, дуже важливо дотримуватися інструкції з використання препарату. Необхідно звернути увагу, що для обробки ґрунту і обробки рослин дозування і способи внесення речовини відрізняються.

Для збалансованого стану ґрунту рекомендується проводити осінню (післязбиральну) і весняну (передпосівну) обробки. Дотримуючись цих рекомендацій, досягається:

  • захист від шкідників, бур'янів, хвороб (застосовується разом із гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами для мінімізації шкідливого впливу на ґрунт);
  • мінеральне живлення ґрунту (підсилює засвоєння поживних речовин на 15-20%).

Правильний вибір гумату – запорука позитивного результату

Сьогодні ринок гуматів і гумінових препаратів досить різноманітний, тому вибір зробити важко. Щоб обраний препарат дав бажаний результат, необхідно враховувати:

  1. Витрата речовини (слід розрахувати оптимальну кількість гумату: в розчині 0,3-3% речовини, в порошку – 80% і більше).
  2. Розчинність.
  3. Біологічна активність компонентів гумату (чим активніші складові, тим кращий результат).
  4. Діюча речовина (натрій, калій, амоній; для відновлення ґрунту рекомендується вибрати гумат калію).

 

Підживлення гуматами калію

Незважаючи на всі сприятливі впливи на відновлення ґрунту, гумати володіють і негативними характеристиками:

  1. Речовини, виготовлені на основі бурого вугілля, містять важкі метали;
  2. Сапропелеві препарати багаті на отруйні речовини;
  3. Результати життєдіяльності каліфорнійських черв'яків можуть закислювати і заражати ґрунт;
  4. Величезна кількість підробок, які погіршують стан та шкодять ґрунту, а не відновлюють її;
  5. Утворення нерозчинних сполук при паралельному використанні з кальцієвою селітрою або фосфорними добривами;
  6. При застосуванні великої концентрації гумати можуть пригнічувати рослини, зв’язуючи поживні речовини в ґрунті.

Тому, розглядаючи особливості гуматних добрив і відгуки про їх застосування, можна зробити висновок, що це один з універсальних і досить ефективних засобів, які абсолютно безпечні для навколишнього середовища. Але для того, щоб отримувати великий, якісний і стабільний урожай, необхідно правильно використовувати універсальний гумат калію, який після цього ви не проміняєте ні на що.

 гумат-калію-застосування-для-гороху

Інструкція по застосуванню гумату калію

Абсолютно на будь-якій стадії розвитку конкретної рослини можна здійснювати, так звані підживлення гуматом калію. Залежно від того, якого результату ви бажаєте досягти, будуть відрізнятися способи застосування. Тому запам'ятайте, що тільки правильне використання гуматних добрив сприяє отриманню хорошого врожаю.

  1. Замочування насіння. У літрі води слід розвести близько 50-100 г гуматного добрива на 100 кг насіння. Насіння повинні бути витримані протягом доби, для цибулин рослин буде достатньо 8 годин, а живцям — 14 годин. У промислових масштабах ефективним є поверхнева обробка посівного матеріалу.
  2. Полив. Цей процес необхідно здійснювати тільки на етапі вегетації рослини, з перервами 10-14 днів. У перший раз витрачають 0,5 л розчину на рослину, поступово збільшуючи до 1 л. Для розсади рекомендується внести гумат у ґрунт під час висаджування, повторити при появі бутонів і на етапі цвітіння. Для розчину на 200 л теплої води потрібно 1 л гумату калію.
  3. Добриво. Для обприскування використовують слабкий розчин. Через листя гумат ефективно засвоюється. Для розчину на 200-300 л води необхідно 0,5-1 л гумату калію.
  4. Обробка ґрунту. Для детоксикації землі та деструкції стерні гумат калію використовують для покращення структури ґрунту. Рекомендується розвести 2-4 л гумату у 200-300 л води на 1 га і вносити під передпосівну культивацію. Можливе спільне використання з КАС або ЖКП в одній баковій суміші. Також можливе використання сухого гумату.

Інструкція по технології використання і внесення гумату калію на 2025
ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ МАТОЧНОГО РОЗЧИНУ ГУМАТУ КАЛІЮ

Дуже важливим етапом є попереднє приготування маточного розчину.

Для його приготування зазвичай застосовують пріміксери (спеціальні ємності) або ж окремі ємності місткістю 20-50 л. Ємність наповнюють водою на 1/3, потім додають необхідну кількість препарату при постійному перемішуванні розчину, доливають залишилися 2/3 води. Перемішування розчину здійснюється протягом 5-10 хвилин. І тільки після отримання однорідного маточного розчину його можна заливати через систему фільтрації в основну ємність.

Справа в тому, що частинки органіки, що містяться в гумат калію нашого виробництва, знаходяться дуже близько один до одного (так як препарат концентрований). Тому вони можуть злипатися між собою, утворюючи комплекси частинок. Отже, без попереднього отримання маточного розчину злиплі частинки можуть послужити причиною забруднення сітки фільтруючих елементів. Категорично забороняється ГУМАТ-ЛИСТ заливати безпосередньо з каністр в горловину головної ємності з фільтруючим елементом!

Форсунки і фільтруючий елемент при внесенні гумату калію

При внесенні гуматів рекомендується використовувати розпилювачі для внесення ЖКП (рідких комплексних добрив), КАС з діаметром отвору не менше 100 мкм. При можливості рекомендується зняти фільтруючий елемент. Якщо це неможливо через конструкцію обприскувача, то не рекомендується застосовувати фільтри з розмірами осередків 50-100 мкм через їх швидке забивання. Завдання полегшується, якщо лінійний фільтр самопромивний, тобто його конструктивне виконання дозволяє швидко і легко знімати і промивати сітку, що рекомендується робити щодня, особливо в разі внесення суспензій.

ВИТРАТА РОБОЧОГО РОЗЧИНУ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ГУМАТУ КАЛІЮ

Для уникнення забивання фільтруючих елементів рекомендується використовувати близько 200-300 л робочого розчину на 1 Га, щоб мікрочастинки органіки з розчину гумату калію змогли рівномірно розподілитися в товщі робочого розчину, що буде перешкоджати виникненню зіткнення і злипання частинок між собою.

PH води для приготування робочого розчину гумату калію

Вода для приготування робочого розчину з ЗЗР і гуматом повинна бути підготовленою.

Більшість природних вод мають pH між 6.5 і 8.0. У високо лужних водах (pH > 8) багато хімікати проходять процес лужного гідролізу, що викликає розпад активних інгредієнтів і знижує ефективність пестицидів. Це одна з причин, чому не слід залишати робочі суміші для обприскування навіть на одну ніч.

Високо-кислотна вода може вплинути на стабільність і фізичні властивості внесених суспензій, викликаючи склеювання частинок органіки між собою. Тому кожен агроном повинен перед приготуванням робочого розчину виміряти pH води.

Якщо вода лужна, обприскування слід починати негайно після змішування. Якщо вода кисла, застосовують буферні розчини на основі лимонної кислоти, які вирівнюють pH до рівня 6,5-7,5.

Хочете купити Гумат Калію з мікроелементами від виробника?
Тоді телефонуйте нам сьогодні!
Контакти відділу продажів:
+38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80

Гумат використовується дуже просто, а ефект від його застосування виправдовує всі вкладення і зусилля. В якості основних компонентів добрива використовуються такі складові, як:

  • витяжка з торфу;
  • гній;
  • зерний іл;
  • бурий вугілля.

Натуральні складові препарату демонструють чудове стимулюючу дію. Таким чином, під час попереднього замочування насіння рослин можна вплинути на швидкість появи перших сходів. При обробці складом гумату калію живців збільшуються шанси на їх прискорення.

Для насіння, саджанців і живців необхідно виготовити розчин з розрахунку 0,5-1 л гумату на 10 л води. Замочувати слід на 10-15 годин за 24 години до висадки.

Якщо ж гумат застосовується в зрошенні рослинних культур, то слід розвести 50 мл в 10 літрах води (1 л на 200-300 л). Однорічні рослини слід обробляти двічі:

  1. Ранньою весною.
  2. Через три тижні.
  3. При появі бутонів.
  4. При цвітінні.

Застосування рідкого гумату калію передбачає змішування концентрату у воді в залежності від майбутнього застосування та різновиди рослинної культури, яка підлягає внесенню. Така різновид препарату використовується для замочування насіння та інших посадкових матеріалів, а також для добрива в кореневій зоні.

Для поліпшення якості грунту, гумат додається в грунт в якості розчину в пропорції 1-2 %.

Гумат можна ефективно застосовувати і для рослин кімнатного змісту, так як горщик обмежує можливість утворення такого важливого речовини, як гумус. Якщо вводити препарат, то можна спровокувати ріст і цвітіння, що відбуваються з березня по вересень. Удобрювати необхідний, приблизно, раз на два тижні. У жовтні-лютому підгодовувати слід раз на 6 тижнів. Обприскування здійснюється розчином гумату калію: 100 мл препарату на 1 л води. Дуже важливо, ретельно зволожувати все листя. Полив кімнатних рослин виконується точно таким же розчином.

На тонну насіння рослин піде порядком 10 літрів приготованого розчину. Нижче наведена таблиця витрати робочого розчину гумату калію на деякі овочі і фрукти.

 

Рослинна культураВитрата робочого розчину (л)
КартопляНа 1 т насіння норма витрати гумату калію 10 л розчину
Огірок, ТоматиНа 1 кг насіння йде 1 л розчину
Фруктові дереваНа 10 л води йде 1 л препарату
ВиноградНа 10 л води йде 1 л препарату

Несумісність: Гумат несумісний з препаратами, що містять фосфор (P), адже в сукупності вони утворюють нерозчинні сполуки. Рекомендується використовувати їх окремо.

Гумат у поєднанні з мінеральними добривами та отрутохімікатами відзначається значною перевагою — зниженням вмісту нітратів та отрут у молодих рослинах і готовій продукції. Змішувати препарат можна без будь-яких протипоказань з органічними добривами, що підвищує його ефективність і корисність.

Гумат калію доступний у різних марках і виробників. Наприклад, гумат калію ГУМАТ ЛИСТ — це концентрований засіб, що підходить для всіх культур та застосування на великих площах. Перед покупкою важливо вивчити властивості різних марок обраного препарату.

Гумат калію рідкий і його взаємодія з іншими речовинами

Простота застосування і здатність до створення засвоюваних сполук зробили гумат калію самим затребуваним добривом, яке можна купити в Україні. Він допомагає посівам отримувати величезну кількість речовин, які можуть успішно замінювати один одного, активно підштовхуючи їх до росту і розвитку.

  • Що поставляється до коріння бор дає багато зав'язі на посадках. Якщо в період цвітіння вони отримують достатнє постачання бором, то колір не опаде і бійок плодів буде набагато більше. Для вирощування великих врожаїв бобових культур, для гороху посівного і для цукрових буряків обов'язкове підживлення бором. Він підвищує рівень необхідних вітамінів в плодах. Потрібна доза бору присутня в гуматі калію рідкому.
  • Гумат калію містить в собі і марганець, підвищує фотосинтез в рослинах, допомагає у створенні аскорбінової кислоти і піднімає рівень цукру в кінцевій продукції. Особливо важливо отримання марганцю при вирощуванні цукрових буряків і для посівів кукурудзи. Чуйні на вміст міді в добривах: ріпак, соняшник і виноград.
  • Концентрація міді в гумате впливає на білковий синтез, і саме завдяки їй збільшується опірність літньої спеки і вірусних та грибних захворювань, підвищується морозостійкість і посухостійкість. Першою ознакою нестачі міді стає млявість і загублений тургор у насаджень, неохоче кущиться, цвіте, плоди не утворюють повноцінного насіння. Чим більше азоту в грунті, тим необхідніше стають добавки міді, а гумат калію рідкий швидко виправить ситуацію в кращу сторону.
  • Цинк потрібен посівам для вуглецевого обміну речовин, формування повноцінних зав'язей і повноцінного дихання.
  • Бульбочкові бактерії, постачальники азоту в грунт, вимагають підкріплення та кобальтом. Збільшуючи підгодівлі молібденом, можна підвищити врожаї цвітної капусти, різні види конюшини і бобових культур. А ось кобальт сприяє підвищенню процесів азотфіксації.

гумат-калия-применение-для-кукурузы

Застосування гумату калію на різних видах культур

Зернові та олійні. Для замочування насіння перед посадкою приготувати розчин: 1 л гумату калію на 10 літрів води або протруйника. Це норма витрат на тонну насіння. Обробка в період вегетації.

КультураЕтапи обробкиНорма витрати, л/га
 ПершийДругийТретій 
КукурудзаДо початку формування п'ятого листаПочаток цвітіння волоті---0,5-1 л
Овес, пшениця, просо, житоКущінняПочаток виходу в трубкуПрапор лист, налив зерна
Гречка2-3 листкаПоява бутонівФормування плодів
Соняшник2-3 пари листяФормування четвертої пари листяЧерез два тижні
Ріпак яровий та озимийПоява сходівФормування розетки, розгалуженняПоява бутонів

Зернобобові

На одну тонну насіння приготувати розчин з розрахунку 1 літр гумату калію на 10 літрів води або протруйника.

КультураЕтапи обробкиНорма витрати, л/га
 123 
Вико-вівсяна сумішВід появи сходів до початку зростанняЧерез 15 днівЧерез 15 днів0,5-1 л
ЛьонФаза ялинкиЧерез 15-21 днівЧерез 15-21 днів
ЛюцернаВід появи сходів до початку зростанняСтеблуванняБутонізація
БурякВід появи сходів до формування третьої пари листяДо змикання в рядах---

 

Кормові та технічні культури.

На одну тонну насіння приготувати розчин з розрахунку 1 літр гумату калію на 10 літрів води або протруйника. Обробка в період вегетації.

КультураЕтапи обробкиНорма витрати, л / га
ПершийДругийТретій
Віко-вівсяна сумішВід появи сходів до початку зростанняЧерез 15 днівЧерез 15 днів0,5-1
ЛьонФаза ялинкиЧерез 15-21 днівЧерез 15-21 днів0,5-1
ЛюцернаВід появи сходів до початку зростанняСтеблуванняБутонізація0,5-1
БурякВід появи сходів до формування третьої пари листяДо змикання в рядах---0,5-1

Овочі та баштанні культури.

Замочування насіння перед посівом на 15 годин в розчині: 0,01 л гумату калію на 10 літрів води або протруйника. На 1 кг насіння - 1 літр суміші. Обробка в період вегетації.

КультураЕтапи обробкиНорма витрати, л / га
ПершийДругийТретійЧетвертий
Відкритий грунт
Баштанні, кавуни, диніПочаток утворення батогівЧерез 15-21 день------0,5-1
Кабачки, патисони, баклажани, томатиДо формування четвертого листаБутонізаціяПочаток цвітінняПоява плодів0,5-1
РедисВід появи сходів до формування третього листаЧерез 15 днівЧерез 15 днів---0,5-1
ОгірокДо появи четвертого листаЧерез 15 днівЧерез 15 днівЧерез 15 днів0,5-1
МоркваВід появи сходів до другого листаПочаток формування коренеплодуАктивне зростання коренеплоду---0,5-1
КапустаЧерез два дні після висадки розсадиФаза формування качанівЧерез 10 днів---0,5-1
Цибуля (севок, ріпка)Поява третього листаЧерез 15 днівЧерез 15 днів---0,5-1
Закритий грунт
Баштанні, кавуни, диніПочаток утворення батогівЧерез два тижніЧерез два тижні---0,4-1
Кабачки, патисони, баклажани, томатиДо формування четвертого листаБутонізаціяПочаток цвітінняПоява плодів0,4-1

Картопля

Перед посадкою бульби обробити розчином з розрахунку 1 літр гумату на 10 літрів води або протруйника. Витрата суміші - 10 літрів на тонну бульб. Зрошення в період вегетації проводиться двічі: перший раз до появи сьомого листа культури, другий раз - через місяць. Норма внесення: 0,4-1,0 л/га.

Плодові дерева і чагарники

Насіння або саджанці замочують на добу в розчині з розрахунку 0,5-1 літр гумату калію на 10 літрів води.

Зрошення в період вегетації проводиться сумішшю з 3-5 літрів гумату калію на 1000 літрів води. Це норма витрати на 1 гектар землі.

КультураПерший етапДругий етапТретій етапЧетвертий етапНорма витрати, л/га
ВиноградПочаток бутонізаціїПісля цвітінняНа етапі росту ягід---0,5-1
Плодові дереваРожевий бутонЗав'язування плодівЗростання плодів---0,5-1
ЦитрусовіЧерез тиждень після цвітінняФормування зав'язейЧерез 2-3 тижні---0,5-1

Рекомендації щодо використання гумату калію

  • Розчин при обприскуванні повинен розподілятися рівномірно по поверхні.
  • Якщо використовується сухий гумат, готовий розчин потрібно профільтрувати, щоб уникнути забивання форсунок обприскувача.
  • Не змішувати з добривами, які містять фосфор або кальцієву селітру, щоб уникнути утворення нерозчинних сполук.
  • Дотримуватися інструкцій застосування.
  • Обробку рекомендується проводити рано вранці або ввечері.

Додаткові рекомендації:

Кореневу підгодівлю (крапельне зрошення) проводять із розрахунку 0,2 л гумату калію на 1000 л води кожні 10-14 днів. Особливо рекомендується на етапі сходів культури та під час цвітіння.

Для кімнатних рослин гумат калію розводять із розрахунку 5-10 мл на 1 літр води. Поливати під корінь або обприскувати листя. У період вегетації проводити обробку раз на два тижні, у період спокою — раз на півтора місяця.

 

гумат-калия-применение-для-нута

Гумат калію в якості біодеструктору стерні

Після збору врожаю, для оздоровлення, підвищення або відновлення родючості ґрунту застосовується метод обробки пожнивних залишків гуматом калію з наступним закладенням на глибину до 10 см. Цей спосіб значно активізує грунтову мікрофлору, сприяє збагаченню орного шару, поліпшенню характеристик і структури грунту, підвищенню врожайності наступних культур.

Найбільший ефект досягається при обробці в комплексі з аміачною селітрою.

Пожнивні залишкиГумат калію, л/гаСечовина, кг/га
Зернові2,0-3,030,0
Соняшник, кукурудза2,0-4,015,0
Бобові1,5-2,25,0
Сидеральні рослини2,03,0-5,0

Робочий розчин готується з розрахунку 200-400 л на обробку одного гектара полів.

 

Переваги застосування добрива гумату калію

  • Широка область застосування: обробка насіння, живців, бульб, цибулин, коренева і позакореневе підживлення в період росту рослини, обробка, детоксикація і добриво грунту.
  • Поліпшення структури, повітропроникності і влагоудерживаючих показників грунту, стимулювання ґрунтової мікрофлори, зв'язування отрут, токсинів, сполук важких металів. Відновлення родючості.
  • Сприяє вирощуванню екологічно чистої продукції, оскільки нейтралізує дію гербіцидів, знижує концентрацію нітратів на 20-30%, насичує рослину білками, амінокислотами, мікроелементами. Поліпшуються смакові якості і зовнішній вигляд продуктів, збільшуються терміни зберігання і показники транспортабельності.
  • Зміцнення імунної системи рослин, підвищення стійкості до захворювань і несприятливих умов зростання (перепади температур, посуха, заморозки, обробка хімікатами).
  • Повністю натуральний органічний склад препарату, високий вміст (80%) активних речовин, які засвоюються рослинами на 100%, відсутність консервантів. Низькі норми витрати при великій ефективності.
  • Знижує собівартість сільськогосподарської продукції за рахунок підвищення врожайності (на 20-50%) та економії коштів завдяки зменшенню потреби у додаткових добривах, стимуляторах росту та засобах захисту рослин.
  • Скорочує терміни дозрівання рослин до двох тижнів, дозволяючи зібрати додатковий урожай. Підвищує показники схожості насіння на 10%.
  • Абсолютно безпечний для людини і навколишнього середовища, не містить отрут і токсинів.
  • Служить провідником між ґрунтом і рослиною, підвищуючи продуктовий потенціал ґрунту та створюючи живильне середовище, готове до засвоєння, в той же час зв'язуючи шкідливі речовини.

 гумат калия инструкция для сорго

Незважаючи на незаперечні переваги гумату калію, не рекомендується перевищувати норми витрати, так як надлишок поживних речовин шкідливий для рослин і ґрунту. На родючих ґрунтах ефект застосування гумату калію не так помітний, як на малородючих, піщаних, підзолистих або лужних.

Гумат калію для зернових культур

Гумат калію для зернових культур представляє собою органічне добриво, багате мінералами. Воно ідеально підходить для пшениці, жита, ячменю і може застосовуватися на всіх стадіях росту та розвитку в будь-яких кліматичних умовах.

Ефект від гумату калію:

  • Більш висока врожайність.
  • Рання схожість.
  • Енергія проростання.
  • Формування кореневої системи.
  • Підвищення стійкості до жорсткого клімату.
  • Розвиток імунітету до захворювань.
  • Зниження потреби в інших добривах.
  • Прискорення росту рослин.

Зернові культури можна обробляти одним із трьох способів:

  1. Обробка гуматом перед посівом: 1 л концентрату розводять у 10 л води. Цієї кількості достатньо для обробки 1 тонни насіння.
  2. Протруювання насіння: у баковій суміші розводять 0,5-1 л концентрату, дотримуючись інструкції.
  3. Обробка із прилипачем і гуматом: додають 0,5-1 л концентрату відповідно до рекомендацій.

Для озимих культур обробка виконується в такі періоди:

  1. Під час сходів.
  2. Під час виходу в трубку.
  3. Під час колосіння.

Для ярих культур обробка включає:

  1. Під час кущіння.
  2. Під час виходу в трубку.

Обробка пшениці, жита, ячменю гуматом калію збільшує врожайність на 20-40%, сприяє кущистості, збільшує вагу насіння до 25% і підвищує вміст клейковини до 5%. Крім того, гумат калію забезпечує стійкість до борошнистої роси, кореневої гнилі, септоріозу та фузаріозу.

 гумат-калия-инструкция-для-пшеницы

Гумат калію для овочевих культур і картоплі

Гумат калію підходить для всіх овочевих культур. Робочий розчин гумату для овочів має концентрацію 0,01-0,005%. Цього достатньо, щоб забезпечити овочевим культурам високий урожай, ефективне зростання та імунітет до захворювань.

Щоб приготувати робочий розчин, необхідно додати 0,5-1 л гумату калію в 200-300 л води.

Незважаючи на універсальність засобу, овочеві культури потребують індивідуального підходу:

  1. Зелені і редисці потрібно трохи поживних речовин, тому ці рослини обробляють не більше двох-чотирьох разів під час вегетації.
  2. Томати і огірки потребують середньої кількості елементів, тому їх обробляють 3-4 рази під час вегетації.
  3. Капуста, морква, буряк і кабачкові потребують великої кількості поживних речовин, тому обробляються щонайменше чотири рази під час вегетації.

При розсадному методі першу обробку розчином гумату проводять через 2-3 дні після висадки в ґрунт. Подальші обробки проводять з інтервалом 15-20 днів.

Алгоритм обробки висіваних культур:

  1. Обробка після появи трьох справжніх листочків.
  2. Обробка при появі бутонів.
  3. Обробка при початку цвітіння.
  4. Обробка під час плодоношення.

У тепличних умовах рослини слід обробляти за допомогою гумату 4-5 разів так, щоб остання обробка була проведена за два тижні до остаточного збору врожаю. Обробка овочевих культур гуматом калію дозволяє підвищити врожайність і поліпшити зростання рослинних культур. Також цей засіб може виробити імунітет до захворювань і забезпечити захист від шкідників. При цьому, гумат калію – це екологічно чистий препарат, який дозволить виростити гарний урожай з винятковими смаковими якостями.

У випадку з картоплею, гумат калію демонструє приріст урожайності, якість і більш швидке зростання. Щоб отримати високий показник необхідно виконувати передпосадковій обробку гуматом калію розчином 1л на 1т. Для приготування робочого розчину необхідно 1л ввести в 10 літрів води. Обробку слід здійснювати в буртах не більше, ніж 0,5 метрів у висоту.

Обробка робочим розчином гумату калію сприяє збільшенню зростання, збільшити врожайність аж до 15 відсотків, підвищити вміст сухої речовини і крохмалю на 10-15 відсотків у складі картоплі і знизити кількість нітратного азоту до 30 відсотків. Імунітет картоплі буде підвищений. Культура буде менше схильна до жорсткого впливу навколишнього середовища, захворювань і шкідників. Якщо використовувати гумат калію разом з іншими добривами можна отримати, в результаті, багатий урожай, поліпшити зовнішній вигляд і смакові якості плодів.

Гумат калію для плодово-ягідних культур і винограду

Вирощуючи плодово-ягідні культури та виноград, слід здійснювати обробку розчином гумату калію. Замочування чубуків перед кільчуванням і щепленням, а також обробка саджанців перед висадкою сприяє ефективному розвитку кореневої системи і прискорює приживлюваність.

Передпосадкова обробка передбачає занурення чубуків і саджанців у розчин гумату калію на 1-3 дні. Після висадки потрібно зрошувати саджанці водою. Для приготування робочого розчину використовують 1 л гумату калію на 10 л води.

Обприскування розчином гумату калію проводять під час:

  • появи бутонів;
  • формування плодів;
  • наливу ягід.

Для обприскування використовують 1-3 л гумату калію на 600-1000 л води. Цього достатньо для обробки 1 гектара.

Не прикореневі обробки винограду та плодово-ягідних культур можна поєднувати з іншими засобами, рекомендованими для відповідної природної зони. Для виноградників використовують до 500-800 л розчину на 1 га.

Обробку фруктових дерев і виноградників слід проводити:

  • після цвітіння;
  • під час опадання зав’язі;
  • під час закладки нирок;
  • під час зростання плодів.

Обприскування під час закладки квіткових нирок дозволяє збільшити врожайність і захистити рослини від захворювань. Використання гумату калію підвищує родючість до 32%.

Ягідні культури обробляють:

  • перед появою бутонів;
  • під час утворення зав’язі;
  • за два тижні до збору врожаю.

Підживлення гуматом калію здійснюється починаючи з другого років вирощування ягідної культури. Щоб приготувати робочий розчин треба ввести 10 гр концентрату в 10 л води. Витрата буде складати приблизно 1,2 на 1 м2. Ягідні насадження віком від 2-х років потрібно обприскувати розчином у літній період 4 рази з перервою в 10 днів.

Гумат калію з мікроелементами

Власники ферм і досвідчені садівники, які вирощують сільськогосподарські культури, постійно шукають способи спростити процес вирощування і забезпечити високу врожайність. Це вимагає:

  1. Любові до хліборобської праці.
  2. Знання агротехніки.
  3. Мінімального досвіду.
  4. Розуміння умов вирощування різних культур.

Початківці фермери повинні регулярно відслідковувати ринок добрив і шукати відповідні препарати. Одним із найпопулярніших органічних добрив є гумат калію, який забезпечує якісне зростання рослин, поліпшення ґрунту та врожайності.

гумат-калия-состав

Недоліки органічних добрив

Класичним добривом для рослинних культур є органічне добриво. Воно покращує властивості ґрунту, його pH і повітряний режим, збагачує поживними речовинами. Однак такі добрива мають недоліки.

Останні дослідження показали, що органічні добрива можуть містити патогенні мікроорганізми, яйця гельмінтів та інші шкідливі елементи, які залишаються в ґрунті після використання.

Тести показали, що гній може містити патогенні сероваріанти кишкової палички та сальмонели, а також до 1 млн насіння бур’янів у 1 тонні. Надлишок органічних добрив може:

  1. Забруднити ґрунт і зробити його несприйнятливим до інших добрив.
  2. Порушити самоочищення ґрунту, сприяючи стійкості патогенних мікроорганізмів, які потрапляють у їжу людини.

 

Сучасна альтернатива органічним добривам

 

Фахівці стверджують, що гумат калію разом із мінеральними добривами становить чудовий комплекс для вирощування рослинних культур.

Якщо регулярно використовувати гумат калію, то можна:

  • поліпшити якість і структуру ґрунту;
  • збільшити обсяги катіонного обміну;
  • поліпшити гуміфікацію органічних залишків;
  • сприяти ефективному розвитку та росту рослин;
  • покращити водо- та газообмін;
  • поліпшити тепловий обмін;
  • сформувати посилену кореневу систему;
  • зміцнити імунітет рослин;
  • підвищити рівень вмісту корисних елементів.

Цей препарат виключно натуральний і екологічно чистий. Він виготовляється за спеціальною методикою обробки торфу, завдяки чому не містить шкідливих елементів, насіння бур’янів, токсинів чи канцерогенів. Гумат калію також гіпоалергенний і сумісний із:

  • мінеральними добривами;
  • гербіцидами;
  • пестицидами.

Гумат калію ефективний і безпечний як для здоров’я людини, так і для рослинних культур. Він економічний, оскільки:

  1. Низька вартість дозволяє змішувати розчини потрібної концентрації, що економить витрати на придбання готових добрив.
  2. Універсальність препарату знижує потребу в інших добривах до 50%.
  3. Швидке дозрівання рослин дає змогу раніше збирати врожай.
  4. Застосування гумату калію сприяє збільшенню врожайності на 10-40%.

Одним з найважливіших плюсів гумату калію є його доступність, що поряд із високою ефективністю робить його одним з найпопулярніших у сільському господарстві. Він здатний підвищити врожайність, якість рослин і сприяє вирощуванню чистого врожаю з чудовими смаковими якостями.

До чого призводить використання гумату калію?

Гумат калію – ефективний продукт, який дозволяє вирощувати багатий і якісний урожай, дотримуючи всі правила і рекомендації. Завдяки цьому препарату можна збільшити врожайність, що буде, безсумнівно, приємною новиною для фермерів.

Якщо використовувати препарат для обробки рослинних культур при низькій і високій температурі повітря, то можна відновити хімічні реакції, які були порушені в процесі. При чому, ця властивість досягає клітинного рівня, що являє собою чудову перевагу, яким не можуть похвалитися інші добрива.

Град може завдавати непоправної шкоди насадженням. Він «б'є» листя, пагони, стовбури рослин. Це негативно впливає на врожайність. Гумат калію з мінеральними і органічними добривами при догляді за рослинними культурами після граду може активувати регенерацію рослин, активізувати нирки. Нерідко в місцях, де мали місце механічні пошкодження, виникає інфекція. Гумат впорається і з цією проблемою, так як прекрасно сприяє регенерації «ран». Разом з цим, поліпшується імунітет рослин до хвороб. Внаслідок, рослина швидше повертає собі первозданний вигляд і починає рясно родючість.

Під час посушливої погоди гумат калію дозволяє поліпшити засвоюваність рослинами вологи і повітря, що сприяє ефективному розвитку навіть в суворих умовах посухи. Препарат сприяє відновленню і поліпшенню структури грунту, активуючи в ньому життєдіяльність мікроорганізмів, які приводять до ефективного розвитку і харчування рослинних культур. Також слід зазначити, що, якщо використовувати гумат калію для обробки рослинних культур після заморозків, можна допомогти регенерації листя, пагонів і поліпшити обмін речовин у рослинах.

Приготовить раствор з гумату калію, придатний до вживання, зможе навіть недосвідчений господар. Досить точно слідувати інструкції щодо застосування гумату калію і не забувати, що різні культури вимагають різної концентрації розчину.

 

Хочете купити Гумат Калію, склад якого ідеально підходить для рослин від виробника?
Тоді телефонуйте в наш відділ продажів: 095-515-41-66 і 098-101-20-80.
З повагою, компанія "Агроексперт-Трейд"
Востаннє змінено: 
2025-01-19
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Гумат Калію ГУМАТ-БОР від Агроэксперт-Трейд
Гумат калия +Бор
Ціна: 167,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гумат Калію ГУМАТ ФОРТЕ від Агроэксперт-Трейд
Стимулятор+Антистрессант
Ціна: 147,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 77,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Ви дивилися
Насіння соняшника Акційна пропозиція на насіння соняшника від Агроэксперт-Трейд
14760.00
8997,00 грн/3 п.о.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Пропонує Спеціальну Акцію на насіння сербського соняшника Авалон Преміум 2023 року врожаю:
Насіння Ріпаку Гектор РС від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Раундап
1900,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гектор РС — це ярий середньоранній ріпак, стійкий до гербіцидів суцільної дії (Раундап та аналоги), з відмінними агрономічними характеристиками.
Насіння Ріпаку Аксель від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Класичну технологію
2000,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Аксель — це ярий ранньостиглий класичний гібрид ріпаку, який відзначається поєднанням швидкого початкового розвитку та стабільної врожайності. Завдяки рівномірному достиганню та високій стійкості до розтріскування стручків, цей гіб
Насіння Ріпаку Кларенс ІМІ від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Clearfield
2600,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Кларенс ІМІ — це інтенсивний ярий гібрид ріпаку, який поєднує високу врожайність із відмінною стійкістю до хвороб і стресів.