- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
ОТЗЫВЫ И РЕЗУЛЬТАТЫ ЧАСТИ НАШИХ КЛИЕНТОВ
Агроэксперт-Трейд отзывы и некоторые результаты наших клиентов по выращиванию с использованием посевного материала и препаратов.
Обравши жито "Синтетик", ми отримали відмінний результат від його вирощування. Сорт демонстрував високу стійкість до основних хвороб та шкідників, що дозволило нам обмежитись профілактичними обробками препаратом Ультрафіт для захисту рослин. Завдяки цьому, ми зібрали стабільний врожай — 6 т/га, з високою якістю зерна.
Цього року ми вирішили сіяти озиму вику сорту "Степова" разом із житом "Синтетик" на корм. Це рішення виявилося вдалим, оскільки обидва сорти добре адаптувалися до наших ґрунтово-кліматичних умов і показали високу врожайність. Суміш вики із житом дали нам можливість зібрати більше якісно зеленої маси, а значить і якісного корму з високим вмістом білку для худоби.
В цьому році ми вирішили випробувати новий для нас сорт жита "Синтетик". Завдяки його високій адаптаційній здатності до місцевих умов та стійкості до вилягання, рослини виявилися надзвичайно життєздатними. "Синтетик" забезпечив врожайність 6,2 т/га з мінімальними вкладеннями, що значно перевищує середні показники в господарстві за попередні роки.
"Чорний Велетень" став для нас вибором номер один за його стійкість до хвороб та високу олійність. Упродовж сезону робили підживлення та необхідні заходи захисту, сіяли по 5кг/га( приблизно до 0,9 млн схожих рослин) Результат не змусив себе чекати зібрали по 3,6 т/га, олійність 48% і ерукової кислоти -0,4%.
"Мороз" став нашим вибором завдяки відгукам про його врожайність та стійкість до низьких температур. Витримав і зиму, і весняні заморозки. Грунти в нас дещо підкислені тому на деяких ділянках сою замінили горохом в сівозміні. Врожайність була дуже доброю, досягнувши 4,6 т/га, що зробило його одним з найкращих варіантів для нашого регіону.
Спільне вирощування озимої вики та жита стало чудовим рішенням для нашого господарства. Комбінація ця не тільки підвищила загальну урожайність поля, але й забезпечила високу якість кормів, що вважаеємо ключовим для підтримки здоров'я нашої худоби.
Цього року виділили площі для вирощування сорту "Патрас", бо чули багато схвальних відгуків про стійкість до посухи, що є критичним для нашого регіону. Сорт справді добре адаптований до умов недостатнього зволоження, отримали чудовий результат, зерно із високим вмістом клейковини. Врожайність склала 6,3 т/га, відмітили його одним із найпродуктивніших варіантів для наших земель та посушливих умов.
Вирощування тритикале сорту "Гарне" було вирішено здійснити через фінансову обмеженість і ми не пожалкували про це. Рослини добре перенесли влітку тривалу посуху, а на збір ми отримали 4,8 т/га. З реалізацією проблем немає.
Вирощування сорту тритикале "Гарне" у нас виявилося дуже успішним. Цього року тритикале було висаджено на площі 50 га, і ми змогли зібрати 6 т/га. Особливо вражений стійкістю сорту до засухи, що часто є проблемою в нашому регіоні.
Жито "Синтетик" було обрано нашим агрономом за рекомендаціями від колеги з сусідньої громади. Завдяки відмінній адаптації до місцевого клімату та ґрунтів, ми змогли досягти врожайності 4,7 т/га. Жито показало хороші результати навіть за умов пізньої сівби.
Вирішили цьогоріч спробувати новий для нас сорт твердої озимої пшениці "Ріно" з Канади. За порадою агрономів, наше поле було добре підготовлено, включаючи добрива для основного внесення використали діамофоску, по мерзлоталому- селітра та під час вегетації в бакових сумішах разом з захистом від хвороб і шкідників давали карбамід. Сорт "Ріно" дуже стійкий до хвороб. Врожайність пшениці склала 6,5 т/га, з чудовими показниками якості зерна - клейковина 30%, білок 13,4% . Насіння забрало підприємство з виробництва макаронів, а це додаткові кошти в порівнянні з фуражем.
Вирощування "Мороз" на нашому полі було спрямовано на отримання стабільного врожаю бобових під час нестабільних погодних умов. Використання адекватних агротехнічних прийомів допомогло максимізувати потенціал сорту. Рослини мали високу віддачу, забезпечивши врожай на рівні 3,8 т/га з вмістом білка на рівні 22%.
Жито Синтетик, займає значні площі в сівозміні, це пов'язано зі специфікою піщаних грунтів. Сорт демонстрував високу стійкість до вилягання, що є критично важливим для наших вітряних районів. Завдяки цьому, врожайність склала 6,8 т/га, з високими показниками якості.
Вирішили спробувати вирощувати озимий ріпак в господарстві, сорт "Чорний Велетень" сподобався за характеристиками врожайності та стійкості до хвороб. Сіяли перший раз ріпак. Спеціалісти компанії допомогли нам підібрати всі препарати. Ріпак показав відмінні результати - 2,6 т/га. Підживлення робили мінімальне, сіяли пізно(не було волои), результатом- задоволені
Ми спробували посіяти озиму вику сорту "Степова" в комбінації з житом і не пошкодували. Вико-житня суміш дозволила нам максимально використати наші поля для виробництва високоякісних кормів. Вику "Степова" відзначили за відмінну стійкість до стресів та високу урожайність сухої маси.
Тритикале "Гарне" показало себе як надзвичайно стійкий сорт до пізніх весняних заморозків, які у нас трапились цього року. Завдяки відмінним агрономічним характеристикам сорту, врожайність склала 5,7 т/га. Затрати в порівнянні з пшеницею були меншими.
Для нашого господарства "Патрас" обрали за його здатність до швидкого розвитку весною та високу урожайність. Грунти у нас чорноземи, плюс якісна підготовка грунту та система удобрення дали свої результати. Зібрали по 8,2 т/га, що навіть трохи перевищило планову врожайність, для умов нашої місцевості сорт чудово підійшов.
Наш вибір на користь жита "Синтетик" був обумовлений його позитивними відгуками про високу врожайність та стійкість до хвороб. Протягом сезону ми зазнали певних погодних викликів, однак "Синтетик" проявив себе як дуже надійний сорт, давши нам врожай 5,5 т/га. Також відмічу, що насіння було з відмінними показниками схожості та якості.
Ми вирощували "Гарне" на полі, де минулого року була соя, і результати перевершили наші очікування. Тритикале показало відмінну адаптацію до наших умов і дало врожайність 5,5 т/га. Якість зерна була високою,з гарною натурою.
Сорт "Мороз" було обрано через його адаптивність до наших умов та стійкість до морозів. Озимий горох добре переніс зимові умови без великих втрат. Сіяли з нормою 1,2 млн.шт/га. При весняному розвитку показав хороший стартовий ріст, це допомогло використати накопичену вологу. Врожайність, яка сягнула 3,9 т/га, значно перевищивши наші очікування.
Обрали сорт "Чорний Велетень", намагалися створити оптимальні умови для його вирощування. Поле було ретельно підготовлене, внесли добрива перед посівом,але небагато(нітроамофоски по 100кг), азотне підживлення робили по мерзлоталому, та по вегетації робили інсектицидний захист. Сорт адаптований до умов області і має високу врожайнсть, цього року зібрали 3,8 т/га.
У нашому господарстві цього року вирощували тверду озиму пшеницю "Ріно". Пшениця була посіяна на полях, де ми використовували збалансоване комплексне добриво, підживлення мікроелементами по листу та робили страхові обробки фунгіцидами та інсектицидами. Попри непрості погодні умови, "Ріно" в нас показала врожайність — 6,8 т/га, і високу якость. Змогли вийти на 2 клас, склоподібність була 64%.
Обирали сорт озимої пшениці стійкий до засушливих умов півдня, вирішили спробувати німецький "Патрас" і не пошкодували. Перед посівом робили глибоке рихлення, далі під час вирощування стежили за станом посіву зробили два підживлення, проблем з хворобами чи шкідниками не було. Зібрали врожай 4,8 т/га і це по соняшнику!, вже зробили перевірку на схожість нашого насіння і залишили собі частину посівмату на наступний рік. Рекомендуємо магазин все зробили якісно та швидко доставили.
Сорт тритикале "Гарне" виявився дуже вдалим вибором для нашого регіону. Цього року, незважаючи на мінливі погодні умови, ми змогли зібрати врожай 5,2 т/га. Сорт показав хорошу стійкість до хвороб і не вимагав інтенсивного використання засобів захисту рослин.
Вирощування озимої вики "Степова" на корм коровам стало для нас новим досвідом у кормовому землеробстві. Особливо цінне у сорті "Степова" - її швидке вегетативне зростання, що ідеально підходить для раннього весняного укосу. Врожайність 390ц/га зеленої маси.
Вперше вирішили випробувати сербський сорт озимого гороху "Мороз" в нашому господарстві. Посів проводили на початку жовтня, з осені рослини сформували по 4 листочки, перезимували віддмінно, що забезпечило відмінний розвиток весною. "Мороз" показав високу стійкість до зимових морозів та хвороб, хоча снігу було не багато. Забезпечив врожайність на рівні 4,2 т/га.
В цьому році наше господарство вирішило вперше спробувати сорт озимого ріпаку "Чорний Велетень". Ділянку перед посівом добре підготували та внесли мінеральні добрива. Посів був пізній( в оптимальні сроки небуло вологи). "Чорний Велетень" виявився дуже стійким до хвороб та низьких температур, врожайність – 2,7 т/га, з високою олійністю 47%.
В цьому році наше господарство вирішило вперше спробувати сорт озимого ріпаку "Чорний Велетень". Ділянку перед посівом добре підготували та внесли мінеральні добрива. Посів був пізній( в оптимальні сроки небуло вологи). "Чорний Велетень" виявився дуже стійким до хвороб та низьких температур, врожайність – 2,7 т/га, з високою олійністю 47%.
було обрано нами через його відомі продуктивні характеристики. Цього року ми досягли рекордної врожайності 5,8 т/га, що стало можливим завдяки відмінній морозостійкості та здатності сорту витримувати місцеві агрокліматичні умови, в частності, посуху.
Цього року ми вирішили спробувати канадський сорт твердої озимої пшениці "Ріно". Посів був 25 вересня. Разом з передпосівною підготовкою внесли нітроамофоску, азот давали вже весною. Схожість у "Ріно" була відмінна, сорт стійкий морозів і хвороб. Урожайність приємно порадувала — 7 т/га, з відмінними показниками якості зерна.
Олександра Ігорівна, Вінницька область, м. Калинівка
Вперше вирощували тверду озиму пшеницю сорту "Ріно". Насіння було посіяно на удобреному полі, попередник була соя. "Ріно" сподобалась своєю посухостійкістю в умовах цього року. Рослини гарно кущилися (посіви не загущували 4млн шт/га) і мали міцні стебла, що дало стійкість до вилягання. Зібрали по 6,3 т/га. Значною перевагою виявилася також стійкість до шкідників.
Цього року наше господарство зосередило увагу на сорті жита "Синтетик", оскільки він відомий своєю адаптивністю до різних типів ґрунтів та кліматичних умов. Результат не розчарував: врожайність досягла 6,5 т/га, а зерно має високу якість, що забезпечить нам хороший прибуток при продажу.
В цьому році ми вперше випробували німецький сорт озимої безостої пшениці "Патрас". Посів провели на ділянках, де раніше були кукурудза та соя, з використанням комплексних добрив та підживлення по вегетації. "Патрас" показав високу стійкість до зимових морозів та хвороб, давши нам врожайність 7,1 т/га. Урожаєм та якістю задоволені.
Для забезпечення захисту нашого врожаю соняшника від шкідників, ми використали фумігант "Джин" у нашому складі. Цей препарат допоміг нам впоратися із зерновими жуками, які часто стають проблемою при тривалому зберіганні. Завдяки своєчасній обробці "Джином", соняшник залишився сухим та чистим, що забезпечило збереження його комерційних якостей та олійності.
Фумігант "Джин" на нашому складі для зберігання кукурудзи виявилося дуже ефективним. Обробка дозволила нам забезпечити повний захист від шкідників, які могли значно знизити якість кукурудзи. "Джин" допоміг, потравив навіть мишей.
Спробували "Альфа-Дикват" на соняшнику, щоб прискорити збір врожаю. Препарат ефективно впорався, значно зменшивши час на висихання кошиків. Застосування десиканту дозволило зібрати соняшник без затримок, що було дуже важливо в умовах частих осінніх дощів. Врожайність соняшнику досягла 2,5 т/га, що на 15-20% вище за середні показники у нашому районі.
У цьому році на одному з наших полів пшениці ми використали десикант Альфа-Дикват для дозрівання і підготовки до збирання. Препарат спрацював ефективно, забезпечивши швидке і рівномірне висихання стебел і колосів. Це дозволило нам зібрати пшеницю на кілька днів раніше, ніж планувалося, уникнувши затримок через дощі. Врожайність пшениці склала 7,2 т/га.
На складі із пшеницею 2 класу цього року застосували фумігант "Джин". Процедура фумігації була здійснена одразу після збирання врожаю, що дозволило нам максимально захистити зерно від шкідників. Внаслідок цього пшениця зберегла свою якість на високому рівні, а ми отримали добрий заробіток.
Вирішили обробити сою десикантом Альфа-Дикват для прискорення збору врожаю. Цей препарат допоміг нам забезпечити швидке висихання рослин і зменшити втрати врожаю від осінніх дощів. Прибирання відбувалося в оптимальні терміни, що забезпечило збереження якості насіння. Врожайність на цих полях склала 2,8 т/га, при цьому зерно вийшло чистим і високоякісним.
На нашому насіннєвому складі цього року ми використовували фумігант "Джин" для захисту зберіганого насіння. "Джин" нормальний захист від різних типів комах, які часто з'являються у насіннєвих складах. Все насіння потім відмінно зійшло. Дякую.
Арно на пожнивний посів 1,2т
Перший раз сіяв гречку пожнивно, до цього вже пробував просо пожнивно по 1,6 т/га вийшло. Просо до речі теж брали також в Агроексперт-Трейд сорт Біла Альтанка. Гречку взяв Арно сіяв по 45 кг/га після ячменю озимого вкінці червня. Один раз обробив гербіцидом і загалом все. Зібрали на круг з двох полів по 1,2 т\га.
Використали фумігант "Джин" на нашому складі, де зберігаємо горох. Це допомогло нам ефективно захистити зерно від шкідників, особливо від брухуса. Завдяки "Джину" горох залишився в ідеальному стані, не втративши якості на протязі усього терміну зберігання. Це дозволило вигідно його продати, коли запропонували гарну ціну.
Гумат Калію + LF Бобові
Вирощую сою та горох добрив під них в основному не даю немає можливості – дорого, але і хоч трохи щось внести хочеться, щоб підживити. Знайшов для себе хороше поєднання комплексне добриво LF Бобові + Гумат. Не дорого та дієво, 1 л LF Бобові і 0,5-1 л Гумат Лист роблю зазвичай два підживлення. Збираю з таким підживленням в середньому на 0,3-0,5 т/га більше ніж сусіди які не вносять нічого.
Гумат Калію + LF Бобові
Вирощую сою та горох добрив під них в основному не даю немає можливості – дорого, але і хоч трохи щось внести хочеться, щоб підживити. Знайшов для себе хороше поєднання комплексне добриво LF Бобові + Гумат. Не дорого та дієво, 1 л LF Бобові і 0,5-1 л Гумат Лист роблю зазвичай два підживлення. Збираю з таким підживленням в середньому на 0,3-0,5 т/га більше ніж сусіди які не вносять нічого.
Соняшник Реал 3,0т/га
Гербіцид Гренадер від амброзії
По сівозміні в минулому році соняшник у нас був на полях де є проблема з амброзією то вирішили сіяти гранстар стійкий гібрид Реал і не прогадали. Він витримував до 50 грам препарату за одне внесення, але щоб добре проконтролювати дві хвилі бур’янів порекомендували зробити дві обробки по 25 грам. Першу обробку зробили в фазу 1 пари листків і другу 4 пара листків. Підказали, що головне не прогадати з фазою амброзії, щоб не замала і не переросла. Гербіцид спрацював, разом з ним зразу замовляли і прилипач Агропав. Соняшник зібрали 3,0 т га, на цей результат навіть не розраховували через те що поле проблемне, то і добрив не давали а так і ще більше взяли б.
Соняшник Реал 3,0т/га
Гербіцид Гренадер від амброзії
По сівозміні в минулому році соняшник у нас був на полях де є проблема з амброзією то вирішили сіяти гранстар стійкий гібрид Реал і не прогадали. Він витримував до 50 грам препарату за одне внесення, але щоб добре проконтролювати дві хвилі бур’янів порекомендували зробити дві обробки по 25 грам. Першу обробку зробили в фазу 1 пари листків і другу 4 пара листків. Підказали, що головне не прогадати з фазою амброзії, щоб не замала і не переросла. Гербіцид спрацював, разом з ним зразу замовляли і прилипач Агропав. Соняшник зібрали 3,0 т га, на цей результат навіть не розраховували через те що поле проблемне, то і добрив не давали а так і ще більше взяли б.
Дисулам + Сульфоніл на кукурудзу
Перевірена бакова суміш, працюю вже кілька років за цією схемою і перепарати замовляю тільки в Агроексперт-Трейд, бо завжди все якісно і вчасно. За один прохід прибрав максимум бур’янів, ніякої післядії на культури, ще й падалицю соняшника будь яку прибирає на ура.
Ми провели експеримент із сортом соняшника "СУР". Сіяли після пшениці. Провели одну обробку гербіцидами. Хоча сезон виявився складним через нестійку погоду, ми все ж змогли отримати врожайність пожнивгого соняшника 2,2 т/га.
Ми провели експеримент із сортом соняшника "СУР". Сіяли після пшениці. Провели одну обробку гербіцидами. Хоча сезон виявився складним через нестійку погоду, ми все ж змогли отримати врожайність пожнивгого соняшника 2,2 т/га.
На нашому господарстві цього року вперше застосували десикант Альфа-Дикват для обробки сої. Підживлення рослин було здійснене в оптимальні терміни, що дозволило нам забезпечити рівномірне дозрівання врожаю. Завдяки обробці десикантом, ми змогли зібрати сою на два тижні раніше, що важливо для нашої зони з коротким вегетаційним періодом. Врожайність склала 3,0 т/га, що десь на 20% вище порівняно з минулим роком.
У минулому році на одному з наших полів ми вирішили випробувати соняшник сорту СУР. Посіяли після ячменю на добре підготовленому грунті з додаванням гербіциду для попереднього контролю бур'янів. Зібрали 2,3 т/га, що значно перевищило наші очікування.
У минулому році на одному з наших полів ми вирішили випробувати соняшник сорту СУР. Посіяли після ячменю на добре підготовленому грунті з додаванням гербіциду для попереднього контролю бур'янів. Зібрали 2,3 т/га, що значно перевищило наші очікування.
ДМС Гроно – 81ц\га та 79ц\га
В мене було два попередники одне поле по кукурудзі інше по пшениці. З осені зробив глибоке рихлення на весні боронування, щоб вологу зберегти, та культивація. Посіяли на початку травня з внесенням 110 кг\га селітри аміачної і 50 кг нітроамофоски. Густота посіву була 75 тис насінин\га. До сходів зробив боронування, у фазу 5-6 листків вносив гербіциди Пріоритет з Оріоном. Зібрав по пшениці 81 ц\га, по кукурудзі 79 ц\га.
Геліос на сою
В минулому році вирощували сою і шукали недорогий аналог Раундап, з декількох варіантів спинилися на Геліосі за запитом надали сертифікат, і для порівняння вирішили на сусідніх полях обробити оригінальним Раундапом та Геліосом. Бур’яни забрало там і там, але по затратах різниця явно відчувається, на цей рік вже замовили на наше господарство Геліос.
Тривіум на кукурудзу
Раніше готував бакову суміш з різних препаратів перевіряв на сумісність та ще й переживаєш щоб кукурудзі не нашкодити, а цього разу порадили Тривіум. Придбав щоб спробувати, результатом задоволений без зайвих перевірок на сумісність і переживань чи бакова не припалить кукурудзу. А тут менше ніж за тиждень вже видно результати і бур’яни починають жовтіти. Виходить дуже вигідно по затратах на гектар і по грошах, і по часу. Плюс прилипач іде уже в комплекті конкретно під цей гербіцид.
В минулому році ми вирішили спробувати сорт соняшника СУР для нашого господарства. Попередником був озимий горох, що забезпечив достатню кількість азоту в грунті. Посів здійснили на початку липня. Сорт виявився дуже стійким до посухи, які спостерігалися влітку. Ми зібрали 1,9 т/га, що виявилося надзвичайно вигідним, враховуючи низькі затрати на вирощування.
В минулому році ми вирішили спробувати сорт соняшника СУР для нашого господарства. Попередником був озимий горох, що забезпечив достатню кількість азоту в грунті. Посів здійснили на початку липня. Сорт виявився дуже стійким до посухи, які спостерігалися влітку. Ми зібрали 1,9 т/га, що виявилося надзвичайно вигідним, враховуючи низькі затрати на вирощування.
Соняшник Прайм 26ц/га
Посів соняшника здійснювали в першій декаді травня, з внесенням аміачної селітри по 50кг/га. Потім накрили грунтовим гербіцидом на основі пропізохлору (Пропазокс). Другу хвилю бур’яну забрали гранстаром в нормі 35г/га+ карбамід 5кг+ пар.
Соняшник Гранд Адмірал 32ц/га
Грунти в нас важкі , тому під соняшник майже завжди проводжу оранку. Сіяв по пшениці о першій декаді травня, коли вже була оптимальна температура. Дав по 70кг селітри та накрив грунтовим гербіцидом Толазин 3,5л/га. Гранстаром та іншими страховими гнрбіцидами не користувався. Соняшник мав активний ріст на початку вегетації і він сам закрив міжряддя до другої хвилі бур’яну.
Рослини не хворіли, вовчку не було, бо і сівозміна нормальна і гібрид певні раси тримає. Врожай 32ц/га.
Кукурудза Деметра – до 90ц/га
Ніколи не думав. Що без добрив можна по кукурудзі вийти на показник врожайності до 90ц/га, але - це факт! Був гарний попередник -люцерна, напевно, вона і допомогла. Також проводилось два підживлення по листу препаратом Гумат Лист 1л/га+ карбамід. Збирання було вчасним, без досушування. На наступний рік планую збільшити площу під цей гібрид.
Кукурудза Хотин 100ц/га.
Не перший рік сію гібрид кукурудзи Хотин, бо він завжди стабільно показує результат, 2023 рік не був винятком. Маю невелику площу, але сівозміни стараюсь дотримуватись. Попередником була соя, сіяв кукурудзу в кінці квітня, та була змога внести органічні добрива. В кінці сезону вийшов на результат 100ц/га, хоча в середині літа не був впевнений, що і на 60ц вийду , бо град дуже побив посіви. Дуже задоволений.
Кукурудза Пивиха 70ц/га
Через високу вологість зерна в 2022р- вирішив взяти гібрид кременистого типу з низьким ФАО. При мінімальних затратах на вирощування, менеджер запропонував мені гібрид Пивиха української селекції. Попередником була пшениця. З добрив було внесено нітроамофоски по 100кг, та проведено гербіцидний захист післясходовим гербіцидом Тривіум. Врожай 70ц/га з вологістю 13%. За теперішніх реалій результат непоганий.
Кукурудза Оржиця 70ц/га
Через пізнє збирання соняшнику, грунт не вдалось підготувати з осені, тому на весні провели тільки дискування. Основні добрива також не вносились, тільки карбамід 5кг/га+ підживка Гумат Лист 1л/га разом з гербіцидом. Сіяв в середині травня, на час посіву вологи вистачало, як і по вегетації. Без добрив отримав врожай 70ц/га з вологістю 14%.
Кукурудза Хотин – 80ц/га
Висіваю гібрид Хотин не перший рік вже, дуже задоволений. При мінімальних вкладеннях, якнайкраще розкриваю потенціал, а також гарно тримає засуху. В цьому році вийшли на результат 8т/га при цьому вносили по 150кг нітроамофоски, та проводили одне підживлення комплексним мікродобривом LF Кукурдза по 1л/га + карбамід 5кг/га. В цьому році до збирання- висохла ідеально.
Соняшник Гранд Адмірал- до 20ц/га
Через брак коштів в цьому році посіяв соняшник по соняшнику та зупинився на середньому ціновому сегменті. Соняшник Гранд Адмірал без добрив показав врожайність близько 20 ц/га. З обробок по вегетації лише гербіцидний захист проводився. Олійність-гарна, рентабельність-чудова, результатом більш ніж задоволений.
Ультрафіт та Фіто М
Вирощуємо органічну продукцію, тому вже не перший рік користуємося біологічними препаратами від Агроексперт-Трейд. Ультрафітом для обробки насіння і по листу вносимо для профілактики і лікування, та Фіто М вносимо по стерні і сидератах. В порівняні з хімічними препаратами є свої нюанси використання, але з та розумінням як працюють ці препарати і практикою, маємо ефективний захист без використання хімії і плюс покращуємо мікрофлору на наших полях. фи
Гербіциди Основа та Луазит на класичний соняшник
ЗЗР замовляю тільки в Агроексперт-Трейд бо перевірені роками співпраці, великий вибір препаратів і є можливість оплати при отримані. Побачив на сайті новий гербіцид для соняшнику Луазит, подзвонив мені все розказали і про застосування, і про відмінність від інших препаратів, замовив. Гербіциди приїхали на відділення за 2 дні. Основою вже працював знаю що надійний, а от за роботою Луазиту хотів подивитися, десь за днів 6-7 злакові бур’яни почали висихати, стресу на соняшник не було. Так що, тепер маю ще один гербіцид для класичного соняшнику.
Соя Венус -3,2 т\га
Насіння не протруювали просто перед посівом прямо в сівалці обробили сухим інокулянтом Ризоактив В і під посів давали по 100 кг суперфосфату. Гліфосатом обробили два рази далі соя розгілкувалась і зімкнула рядки. Далі провели одну обробку від кліщів та від хвороб щоб перестрахуватися. У фазу 5 трійчастих листків внесли внесли комплексне добриво LF Соя 1 л/га. Вийшло зібрати по 3,2 т\га.
Соняшник Гранд Адмірал 38ц/га
Попередником для соняшника була кукурудза, після неї провели оранку. З добрив було внесено 100кг аміачної селітри та 100кг комплексного добрива. Посів проводили в середині квітня, як раз з’явилось вікно для польових робіт. З обробок по вегетації-тільки гербіцидний захист Гренадер та Ореол Максі. Врожайність отримали на рівні 38ц/га, приблизно такий же результат показав і лімагрейн 5580.
Соняшник Ясон 20ц/га
Кукурудза Хотин 50ц/га
В нашому регіоні дуже велика проблема з опадами під час вегетації тому зазвичай насіння беру недороге. Гібрид Ясон сію вже не перший рік, дуже задоволений ним, а гібрид кукурудзи Хотин сіяв вперше. Соняшник з внесенням карбаміду по 50кг показав врожай 2т/га , а кукурудза з таким самим підживленням-5т/га. Для нашої зони дуже непогано.
Протруйник Венцедор
Я починаючий фермер, шукав не дорогий протруйник для озимих, звернувся в Агроекперт-Трейд бо і насіння тут брав, порадили Венцедор. Поєднання ціни, якості препарату та оперативності доставки на рівні. Менеджерам дякую за консультацію завжди допоможуть розібратися в усіх питаннях. Обов’язково звертатимусь ще, бо ж треба і весняний захист підібрати.
Біла Альтанка – 1,8 пожнивно
Раніше пробували так сіяти Полтавське золотисте в цьому році після ячменю вирішили спробувати ще посіяти Білу Альтанку. Сіяли 26 червня, зібрали 28 серпня 1,8 т\га. Перед посівом зробили 2 дискування. При посіві дали трохи азоту, бур’яни дводольні прибирали Дисуламом, проводили десикацію Дикватом.
Інокулянт Різоактив соя по 34ц/га
Сою сію не перши рік, але для себе вирішив провести невеличкий дослід. Залишив пару гектарів без інокуляції, але соя по сої висівалась, решту площі засіяв насінням обробленим препаратом Різоактив в рідкій формі з нормою 2л/т, як в інструкції. До речі, сою також брав в Агроексперт Трейд. Результат без обробки був 3т/га з обробкою насіння-3,4т/га, всі інші умови були однаковими. Там де соя по сої, але без обробки бульбочки на коренях були, але менше, плюс по часу пізніше формувались.
Соняшник СУР- 1,7 т\га пожнивно
Сур взяв для пожнивного посіву після гороху загалом такий експеримент сподобався зібрали 1,7т/га. Посів був на початку липня, провели одну прополку. збирали в другій половині жовтня. Раніше брав Сур для пересіву цього року спробував пожнивно і думаю якщо є волога треба брати і пробувати затрати не великі порівняно з можливістю зібрати другий врожай за рік.
Соняшник Гранд Адмірал 30ц/га.
Отримав в цьому сезоні непоганий результат по соняшнику -30ц/га і це враховуючі нульове використання добрив. Сіяв на початку травня після ячменю. Гербіцид гранстар витримав ідеально, стресу на рослинах не спостерігалось. Злакові бур’яни забрав препаратом Ореол Максі. На наступний рік також планую на іншій ділянці сіяти цей гібрид, але думаю дати під нього комплексне добриво.
Гербіцид Імпекс-Дуо
Перейшли в технології вирощування соняшнику на замінник евролайтинга- Імпекс Дуо. Підібрали нам його кваліфіковані менеджери, також порекомендували внести після нього антистресант Гумат Лист в нормі 1л/га. Дією гербіциду-задоволенні, стресу на соняшнику не було , екран тримав ідеально. Посіяли після нього пшеницю з пізніми строками – поки післядія не спостерігається, в порівнянні з ділянками після сої.
Кукурудза Тор 88 ц\га
Сіяли кукурудзу після зернових о першій декаді травня. З осені проводили оранку. Перед посівом під культивацію вносили по 180 л КАС. Густота посіву в нас була 80 тис/га. Гібрид формував по два качана, по 16 рядів в качані. Результатом задоволені-88 ц\га отримали. Волога при збирані 14-14,5%. На наступний рік вже також замовив даний гібрид.
ВН6763 – 94 ц\га
Попередник пшениця озима після збору два рази зробили лущення. Сіяли з селітрою по 110 кг\га, і пізніше два підживлення по 100 кг\га карбаміда і Гумат Лист, та Гумат Лист з LF Цинком 140. Норма висіву у нас була 65 тис насінин на га на погонний метр виходило 4-5 насінин. Окрім насіння також замовляв підживлення та гербіциди препарати якісні нормально спрацювали.
Кукурудза Хотин- 76 ц\га
З не дорогих гібридів цей мені подобається найбільше. Сіяв його вже третій рік на різних ділянках навіть в посушливих умовах врожай 70-95 ц/га стабільно, цього року 76 ц\га без добрив після сої. Вологу віддає, пластичний до різних умов і невибагливий до удобрень + ще й бюджетний.
Кукурудза Пивиха -78 ц\га
Класний варіант, щоб раніше зібрати і здати по хорошій ціні. В мене результат був десь по 78 ц/га в нас вийшло. Сіяли після соняшнику при посіві NPK по 80 кг і потім підживлення карбамідом. Добре витримує посуху за рахунок раннього ФАО.
ВН 63 – 90 ц\га
Цей гібрид обираю вже не вперше, подобається хороша вологовіддача і високий потенціал. Цього року зібрали по 90ц\га попередником була соя. Посів кінець квітня. З осені нітроамофоску вносили, по листу два рази підживили комплексним добривом LF-Кукурудза по 1,5 л\га. Проти бур’янів внесли бакову суміш Сульфоніл+Дисулам.
Соняшник Лакомка – 2,3-2,4 т\га
Соняшник виріс потужний, кошик крупний, стебло товсте і міцне. Насіння крупне і добре лущиться. Насіння було оброблене фунгіцидом ми перед посівом додатково обробили ще інсектицидом. Густота стояння рослин перед збором була 32 тис/га. Урожайність приблизно по 2,3-2,4 т/га на круг. Олійність 48%. Посівним матеріалом залишилися задоволені, добре підготовлений і оперативно доставили, на цей рік ще замовили сою Аполло на кілька га вирішили спробувати новий сорт собі розвести на насіння.
Соняшник Лакомка – 2,3-2,4 т\га
Соняшник виріс потужний, кошик крупний, стебло товсте і міцне. Насіння крупне і добре лущиться. Насіння було оброблене фунгіцидом ми перед посівом додатково обробили ще інсектицидом. Густота стояння рослин перед збором була 32 тис/га. Урожайність приблизно по 2,3-2,4 т/га на круг. Олійність 48%. Посівним матеріалом залишилися задоволені, добре підготовлений і оперативно доставили, на цей рік ще замовили сою Аполло на кілька га вирішили спробувати новий сорт собі розвести на насіння.
Соняшник Авалон 26 ц\га
Соняшник кондитерський Лакомка 20 ц\га
Посіяв в середині травня, зазвичай раніше сію але погода не давала. По 100 кг\га карбаміду перед посівом розкидав далі вже нічого не вносив. Вирощую без гербіцидів, а дощів було багато то бур’яни трохи присадили, а так думаю врожай міг і більше сформуватися. Хоч і полов, але після дощу знову пішла хвиля росту бур’янів і не було вже можливості зайти в поле. Але як на цей рік результат Авалон 26 ц\га Лакомка 20 ц\га мене влаштовує, якщо врахувати порівняно невеликі затрати.
Соняшник Авалон 26 ц\га
Соняшник кондитерський Лакомка 20 ц\га
Посіяв в середині травня, зазвичай раніше сію але погода не давала. По 100 кг\га карбаміду перед посівом розкидав далі вже нічого не вносив. Вирощую без гербіцидів, а дощів було багато то бур’яни трохи присадили, а так думаю врожай міг і більше сформуватися. Хоч і полов, але після дощу знову пішла хвиля росту бур’янів і не було вже можливості зайти в поле. Але як на цей рік результат Авалон 26 ц\га Лакомка 20 ц\га мене влаштовує, якщо врахувати порівняно невеликі затрати.
Соняшник Авалон 26 ц\га
Соняшник кондитерський Лакомка 20 ц\га
Посіяв в середині травня, зазвичай раніше сію але погода не давала. По 100 кг\га карбаміду перед посівом розкидав далі вже нічого не вносив. Вирощую без гербіцидів, а дощів було багато то бур’яни трохи присадили, а так думаю врожай міг і більше сформуватися. Хоч і полов, але після дощу знову пішла хвиля росту бур’янів і не було вже можливості зайти в поле. Але як на цей рік результат Авалон 26 ц\га Лакомка 20 ц\га мене влаштовує, якщо врахувати порівняно невеликі затрати.
Соняшник Шенон 1,5 т\га
Земля там як камінь, бо там гранітні поклади, для соняшнику краще звісно більш розпушеніший грунт, але була така ділянка. Ніяких добрив не вкидали, але було трохи дощів якби ще один пішов коли він дозрівав – то ще краще виповнився. Гранстар не використовували тільки механічно прибирали бур’яни, але треба було б внести та не було змоги тоді. З такими невеликими затратами врожай у 1,5 т/ га нас влаштував.
Соняшник Шенон 1,5 т\га
Земля там як камінь, бо там гранітні поклади, для соняшнику краще звісно більш розпушеніший грунт, але була така ділянка. Ніяких добрив не вкидали, але було трохи дощів якби ще один пішов коли він дозрівав – то ще краще виповнився. Гранстар не використовували тільки механічно прибирали бур’яни, але треба було б внести та не було змоги тоді. З такими невеликими затратами врожай у 1,5 т/ га нас влаштував.
Соняшник НС Х 6045 – 2,8-3,0 т/га
Посіяли в першій декаді травня, добрив з посівом не сипали, не було можливості, по технології яку нам надіслали до насіння вирішили зробити хоча б підживлення по листу поки погода дозволяла внесли комплекс мікроелементів LF Соняшник. По вегетації ще працювали інсектицидом бо тля з’явилася на соняшнику. Результат порадував в середньому до 3 т\га.
Соняшник НС Х 6045 – 2,8-3,0 т/га
Посіяли в першій декаді травня, добрив з посівом не сипали, не було можливості, по технології яку нам надіслали до насіння вирішили зробити хоча б підживлення по листу поки погода дозволяла внесли комплекс мікроелементів LF Соняшник. По вегетації ще працювали інсектицидом бо тля з’явилася на соняшнику. Результат порадував в середньому до 3 т\га.
Соняшник НС Х 6342 2,5 т/га
Сіяли з нітроамофоскою 80 кг\га і по листу вносили комплексне добриво з мікроелементам LF Соняшник. Зібрали ми по 2,5 т\га. В порівняні з іншими навіть дорожчими гібридами НС Х 6342 при однаковій технології дав приблизно на 1-2 ц більше, олійність була 46%. При тому, що сіяли пізніше оптимальних строків, бо не було можливості раніше зайти в поле і влітку дощів майже не було. Тому для себе відмітили дійсно високу посухостійкість цього гібриду.
Соняшник НС Х 6342 2,5 т/га
Сіяли з нітроамофоскою 80 кг\га і по листу вносили комплексне добриво з мікроелементам LF Соняшник. Зібрали ми по 2,5 т\га. В порівняні з іншими навіть дорожчими гібридами НС Х 6342 при однаковій технології дав приблизно на 1-2 ц більше, олійність була 46%. При тому, що сіяли пізніше оптимальних строків, бо не було можливості раніше зайти в поле і влітку дощів майже не було. Тому для себе відмітили дійсно високу посухостійкість цього гібриду.
Соняшник Старк 20 ц\га
Посіяли 10-15 травня, мінус звісно що земля була після дисковки, а не після оранки. Попередник була пшениця, соняшник по вегетації був дуже гарний шляпки величенькі. На 3 ділянках результат приблизно однаковий. Без нічого сіяли, тільки один раз внесли Гумат Лист з карбамідом. На наступний рік плануємо теж взяти Старк на іншу ділянку вже з добривами, бо гібрид сподобався посухостійкий і вовку по ньому не було, то будемо планувати технологію під вищий врожай.
Соняшник Старк 20 ц\га
Посіяли 10-15 травня, мінус звісно що земля була після дисковки, а не після оранки. Попередник була пшениця, соняшник по вегетації був дуже гарний шляпки величенькі. На 3 ділянках результат приблизно однаковий. Без нічого сіяли, тільки один раз внесли Гумат Лист з карбамідом. На наступний рік плануємо теж взяти Старк на іншу ділянку вже з добривами, бо гібрид сподобався посухостійкий і вовку по ньому не було, то будемо планувати технологію під вищий врожай.
Кукурудза Хортиця – 7,5 т\га
Густота посіву була по 70тис насінин на га, сіяли по кукурудзі. За рок що займаюсь кукурудзою склав ля себе саму оптимальну систему удобрення - після посіву по рядках вносив карбамід і додавав сульфатом магнію щоб карбамід краще засвоювався, і грунтовим гербіцидом ще відразу накрили. Результат по 7,5 т\га в качані десь 630-640 зернин.
Кукурудза Хортиця – 7,5 т\га
Густота посіву була по 70тис насінин на га, сіяли по кукурудзі. За рок що займаюсь кукурудзою склав ля себе саму оптимальну систему удобрення - після посіву по рядках вносив карбамід і додавав сульфатом магнію щоб карбамід краще засвоювався, і грунтовим гербіцидом ще відразу накрили. Результат по 7,5 т\га в качані десь 630-640 зернин.
Ризоактив В для сої сухий в сівалку
Завжди перед посівом сою обробляли рідким інокулянтом, цього разу була ділянка де сою запланували можна сказати в останній момент дозамовили сою Аполло і менеджер порекомендувала спробувати сухий Ризоактив В і прямо в сівалці перед посівом посипати. Було багато активних бульбочок, тому ми для себе різниці не помітили якщо немає часу або немає можливості завчасно обробити рідким беріть сухий і не переживайте.
Соняшник Голфстрім та Латітуда 30ц/га
В цьому році в господарсві випробовували до десяти гібридів від різних виробників. Гібриди Гольфстрім та Латітуда були одними з найдешевших, що брали для порівняння, але результат був одним з найкращих. Брали стандартну фракцію, оскільки сівалка в нас нова, точна, то було без різниці. З добрив дали невелику кількість азоту, з обробок по вегетації-здійснили гербіцидний захист. При екстенсивній, або помірноінтенсивній технології данні гібриди можу рекомендувати в умовах засухи.
Соняшник Голфстрім та Латітуда 30ц/га
В цьому році в господарсві випробовували до десяти гібридів від різних виробників. Гібриди Гольфстрім та Латітуда були одними з найдешевших, що брали для порівняння, але результат був одним з найкращих. Брали стандартну фракцію, оскільки сівалка в нас нова, точна, то було без різниці. З добрив дали невелику кількість азоту, з обробок по вегетації-здійснили гербіцидний захист. При екстенсивній, або помірноінтенсивній технології данні гібриди можу рекомендувати в умовах засухи.
Соняшник Ясон 2,7 т/га
Соняшником задоволений, якби була волога то було б ще краще. Посіяли з комплексним добривом, а по листу з добрив вже нічого не вносили, не бачили сенсу, бо сухо було. На полі була амброзія то внесли Геліантекс спочатку соняшник трохи присадило наче, то вирішили як антистресант внести Гумат, потім він відійшов і нормально вискочив. Зібрали по 2,7 т\га.
Соняшник Ясон 2,7 т/га
Соняшником задоволений, якби була волога то було б ще краще. Посіяли з комплексним добривом, а по листу з добрив вже нічого не вносили, не бачили сенсу, бо сухо було. На полі була амброзія то внесли Геліантекс спочатку соняшник трохи присадило наче, то вирішили як антистресант внести Гумат, потім він відійшов і нормально вискочив. Зібрали по 2,7 т\га.
Гербіцид Триатлон на пшеницю
В Миколаївський області сівозміна завжди кульгає. В цьому році посіяли пшеницю , а до цього два роки підряд був соняшник. Останній гібрид був сербський НСх8005- непогано себе показав, але на цей сезон постало питання дешево та якісно забрати його падалицю. Менеджер Віталій-запропонував гербіцид Триатлон. Спрацював чітко, великий плюс що ним можна працювати до флаг-листа.
Соняшник Старк 3,3 т\га
На початку травня сіяли перед дощем, частина встигла зійти ще до дощу і після дощу зійшла решта, то трохи був розрив при дозріванні але не критичний. Збирання було нормальним, без досушування, ще встигли зерновими відсіятись потім. З гектара в нас вийшло приблизно 33ц/га. Це враховуючи, що з посівом не давали нічого з добрив, а потім у фазу 2-3 пари листків удобрювали комплексним добривом LF Соняшник і додатково ще Бор.
Соняшник Старк 3,3 т\га
На початку травня сіяли перед дощем, частина встигла зійти ще до дощу і після дощу зійшла решта, то трохи був розрив при дозріванні але не критичний. Збирання було нормальним, без досушування, ще встигли зерновими відсіятись потім. З гектара в нас вийшло приблизно 33ц/га. Це враховуючи, що з посівом не давали нічого з добрив, а потім у фазу 2-3 пари листків удобрювали комплексним добривом LF Соняшник і додатково ще Бор.
Соняшник кондитерський Лакомка 2,5 т\га
Загалом результатом як для сорту і при всіх умовах задоволені. Сіяли після кукурудзи, з карбамідом по 80 кг\га. Трохи загусто вийшло десь по 5 шт на метр, краще рідше робити приблизно 3 шт на метр. Було сухо і великі грудки то грунтовий не вносили тільки раз обробили після сходовим і пропололи. Зібрали приблизно по 2,5 т\га на круг на деяких ділянках трохи більше.
Соняшник кондитерський Лакомка 2,5 т\га
Загалом результатом як для сорту і при всіх умовах задоволені. Сіяли після кукурудзи, з карбамідом по 80 кг\га. Трохи загусто вийшло десь по 5 шт на метр, краще рідше робити приблизно 3 шт на метр. Було сухо і великі грудки то грунтовий не вносили тільки раз обробили після сходовим і пропололи. Зібрали приблизно по 2,5 т\га на круг на деяких ділянках трохи більше.
Кукурудза Оржиця 90ц/га
Сіяв кукурудзу по кукурудзі, початок травня, з посівом дав карбаміду по 100кг. Одна обробка гербіцидом, а також листове підживлення препаратами Гумат Лист та LF Цинк 140 по 1л/га. Вологовіддача гарна, але частину не встиг зібрати до дощів, то половина до середини листопада на полу стояла. Врожай прекрасний- до 90ц/га. Сусід посіяв піонер-результат той самий.
Кукурудза Оржиця 90ц/га
Сіяв кукурудзу по кукурудзі, початок травня, з посівом дав карбаміду по 100кг. Одна обробка гербіцидом, а також листове підживлення препаратами Гумат Лист та LF Цинк 140 по 1л/га. Вологовіддача гарна, але частину не встиг зібрати до дощів, то половина до середини листопада на полу стояла. Врожай прекрасний- до 90ц/га. Сусід посіяв піонер-результат той самий.
Соняшник Гранд Адмірал 26ц/га
З осені одразу запланував по сівозміні соняшник з екстенсивною технологією, тому брав недорогий гібрид під гранстар. Зупинився саме на Гранд Адміралі, непогане співвідношення ціна-якість. Гербіцид витримав, засуху витримав, без добрив вийшов на результат 26ц/га. Це середній показник в нашій області. На сусідньому полі лімагрейн показав аналогічний результат.
Соняшник Гранд Адмірал 26ц/га
З осені одразу запланував по сівозміні соняшник з екстенсивною технологією, тому брав недорогий гібрид під гранстар. Зупинився саме на Гранд Адміралі, непогане співвідношення ціна-якість. Гербіцид витримав, засуху витримав, без добрив вийшов на результат 26ц/га. Це середній показник в нашій області. На сусідньому полі лімагрейн показав аналогічний результат.
Ячмінь яровий Буффало-102 50ц/га
Канадський ячмінь сіяли перший раз, були застереження через чутки, що складна технологія, а ми натомість використовували, навпаки, екстенсивну. Попередник соняшник під гранстар , бур’яни та падалицю забрали гербіцидом Триатлон. На цьому використання препаратів закінчилось, добрива також не давали, плюс посів був пізній через погодні умови. Взяли по 50ц/га-результат непоганий.
Ячмінь яровий Буффало-102 50ц/га
Канадський ячмінь сіяли перший раз, були застереження через чутки, що складна технологія, а ми натомість використовували, навпаки, екстенсивну. Попередник соняшник під гранстар , бур’яни та падалицю забрали гербіцидом Триатлон. На цьому використання препаратів закінчилось, добрива також не давали, плюс посів був пізній через погодні умови. Взяли по 50ц/га-результат непоганий.
Соняшник Лайм 2 т\га
Площа під посів була не найкраща, земля бугриста, дощів не було там в цьому році. Трохи не встигав з обробітком бур’янів, то поле було забур’янене. Добрив під посів не кидав, а далі було сухо то не було сенсу щось по листку вносити. То я рахую що при такій погоді і такій технології я зібрав по 2 т\га це нормально. Посуху вистояв і олійність вийшла навіть за 50%. Не перший рік беру цей соняшник вовчку по ньому не бачив ні разу, дійсно тримає 7+ рас. Не поганий гібрид під класику головне вчасно з бур’янами розібратися.
Соняшник Лайм 2 т\га
Площа під посів була не найкраща, земля бугриста, дощів не було там в цьому році. Трохи не встигав з обробітком бур’янів, то поле було забур’янене. Добрив під посів не кидав, а далі було сухо то не було сенсу щось по листку вносити. То я рахую що при такій погоді і такій технології я зібрав по 2 т\га це нормально. Посуху вистояв і олійність вийшла навіть за 50%. Не перший рік беру цей соняшник вовчку по ньому не бачив ні разу, дійсно тримає 7+ рас. Не поганий гібрид під класику головне вчасно з бур’янами розібратися.
LF-Соняшник ,покращення олійності
В цьому році нарешті змогли вийти на олійність соняшнику на рівні 50%. Єдина відміна в технології в порівнянні з попередніми роками- це використання хелатного мікродобрива LF-Соняшник. Не напевно, а точно значить не вистачало певних мікроелементів( аналіз грунту не проводили, але треба). Результатом задоволенні, надбавка за олійність-плюс.
Кукурудза Пивиха-80ц/га
Попередником кукурудзи був ячмінь, проводили оранку. По добривам використовував тільки азот у формі карбаміду по 100кг/га. Ґрунтовим гербіцидом не працював, тільки гербіцид Тривіум. Отримав гарний результат на рівні 80ц/га. Також відмічу що був ранній збір, оскільки гібрид має 180 фао. На наступний сезон розглядаю варіант посіву сої сорт Аполло.
Кукурудза Хотин 50ц/га
В цьому році вирішив сіяти кукурудзу, бо з осені планувати наперед не було змоги, а оскільки до цього на ділянці був соняшник, то приймаючи рішення про посів в сер квітня, варіантів було небагато. Вирішив сіяти кукурудзу, хоча культура в нас не розповсюджена. Результатом 50ц/га дуже задоволений, в умовах засухи та без добрив навіть на менше розраховував.
Соняшник Ясон 20ц/га
Завжди намагаюсь обирати недорогий посівний матеріал, але щоб якість відповідала нормам. Сіяв на початку травня без добрив взагалі. Оранку вже 5 років як не проводжу, тільки дискування. Попередник-озима пшениця. Навіть гербіцид не застосовував- тільки механічна обробка. Результат середній 20ц/га, але враховуючи затрати, то дуже задоволений.
Соняшник Ясон 20ц/га
Завжди намагаюсь обирати недорогий посівний матеріал, але щоб якість відповідала нормам. Сіяв на початку травня без добрив взагалі. Оранку вже 5 років як не проводжу, тільки дискування. Попередник-озима пшениця. Навіть гербіцид не застосовував- тільки механічна обробка. Результат середній 20ц/га, але враховуючи затрати, то дуже задоволений.
Кукурудза гібрид Хотин до 100ц/га
Посів встигли зробити в третій декаді квітня. По добривам було внесено комплексне по діючій речовині до 50кг NPK+S. Попередником був соняшник. Працювали гербіцидом та проводили одне підживлення мікродобривами в фазі 3-5 листочків препаратами Гумат Лист+ ЛФ Цинк 140+карбамід 5кг. З вологою на початку вегетації проблем не було, але пізнішу засуху гібрид переніс нормально. Результат до 100ц/га без досушки.
Кукурудза гібрид Хотин до 100ц/га
Посів встигли зробити в третій декаді квітня. По добривам було внесено комплексне по діючій речовині до 50кг NPK+S. Попередником був соняшник. Працювали гербіцидом та проводили одне підживлення мікродобривами в фазі 3-5 листочків препаратами Гумат Лист+ ЛФ Цинк 140+карбамід 5кг. З вологою на початку вегетації проблем не було, але пізнішу засуху гібрид переніс нормально. Результат до 100ц/га без досушки.
Ультрафіт для інокуляції
Маємо в сівозміні три культури Кукурудза, Пшениця та Соя. Соя зазвичай по кукурудзі або соя по сої. Вже третій рік поспіль використовуємо для обробки насіння сої препарат Ультрафіт. Він забезпечує як фунгіцидний захист так і потім бульбочки якісно формуються за рахунок бактерій які в ньому є. Результат завжди гарний, в цьому році соя дала по 38ц.га.
Кукурудза Астра 68ц/га
Задоволенні даним гібридом, в умовах засухи показав себе прекрасно. Враховуючи відсутність опадів по вегетації, а також відсутність внесення добрив -результат до7т/га.З обробок було проведено тільки гербіцидний захист. Посів здійснювали у першій декаді травня. Була кукурудза по кукурудзі. Вологовіддача непогана, спокійно встигли зібрати до дощів з мінімальною вологістю зерна.
Кукурудза Астра 68ц/га
Задоволенні даним гібридом, в умовах засухи показав себе прекрасно. Враховуючи відсутність опадів по вегетації, а також відсутність внесення добрив -результат до7т/га.З обробок було проведено тільки гербіцидний захист. Посів здійснювали у першій декаді травня. Була кукурудза по кукурудзі. Вологовіддача непогана, спокійно встигли зібрати до дощів з мінімальною вологістю зерна.
Кукурудза Зедан 28 -100ц/га
Разом з менеджером підібрали гібрид з середнім ФАО, щоб вчасно без досушування зібрати. Сівбу проводив- третя декада квітня, попередником була озима пшениця.
Соняшник гібрид Раптор 22ц/га
На 2023р в нашому регіоні варіантів по сівозміні було небагато, звісно акцент робили на соняшник, щоб поле встигнути підготувати, оскільки до цього зайти було неможливо. Вирощування проводили з мінімальними вкладенням. Після пшениці, весною, провели два дискування, не працювали навіть гербіцидом, а провели механічну обробку міжряддя, добрива також не давали. Результат-2,2т/га .
Соняшник гібрид Раптор 22ц/га
На 2023р в нашому регіоні варіантів по сівозміні було небагато, звісно акцент робили на соняшник, щоб поле встигнути підготувати, оскільки до цього зайти було неможливо. Вирощування проводили з мінімальними вкладенням. Після пшениці, весною, провели два дискування, не працювали навіть гербіцидом, а провели механічну обробку міжряддя, добрива також не давали. Результат-2,2т/га .
Гребіцид Пристар+ Ореол Максі
Придбали та отримали по новій пошті гербіциди на соняшник в компанії Агроексперт Трейд. Нам порадили взяти на соняшник під гранстар від широколистих бур’янів гербіцид Пристар (аналог гранстару) та від злакових Ореол Максі. Спрацювало все ідеально, грунтовий попередньо не використовували по двом причинам: перша- більш менш чисте поле було; друга- брак коштів.
Соя Кентуккі 35ц/га
Соя була посіяна 3.05, вночі трошки ще холодно було, тому сходи почали з’являтись за тиждень, але були досить дружніми. Попередником також була соя, проводилось дискування та культивація. Добрива не використовував абсолютно, тільки захист гербіцидом, та обробка від хвороб, шкідників. Збирання проводилось в середині вересня. З мінімальним вкладенням, результат більш ніж задовільний-35ц/га.
Соняшник Ново-Альє – 30 ц/га та 20 ц/га
На хороших не засолених грунтах по 30 ц\га на солонцях 20 ц\га. Соняшник нормальний. Співвідношення ціна – якість влаштовують.
НС х 1752 – 30 ц\га
Хороший соняшник. Посіяв на початку травня як тільки припинилися дощі і не було приморозків. Добрива дорогі тому сіяв без них, планував підживити комплексним добривом по листу але не встиг у потрібну фазу і він вже був зависокий. Результат класний щей без добрив. Попередником була соя.
Соя Кентуккі 30ц/га
Брали невеликий об’єм для розведення. Насіння прибуло вчасно, без половинок та зайвих домішок. Сіяли в травні, в ґрунт вносили нітроамофоски по 100кг/га . По вегетації розвивалась прекрасно, дуже гарно розгілкувалась. Поле було чисте після зернових, однієї обробки гербіцидом вистачило. Результат-30ц/га. На наступний раз скористаємось порадою спеціаліста, та обробимо перед посівом насіння інокулянтом(бактеріями).Розглядаємо два варіанти: Різоактив; Ультрафіт.
Соняшник гібрид Ново-Альє
В цьому сезоні через погодні умови та фінансові можливості господарства сіяли соняшник по соняшнику. Обробку грунту проводили весною, бо пізнє збирання попередника було, відповідно добрива в грунт не вносили навіть для старту, лише одноразове підживлення мікродобривом, а за тиждень до цього була обробка гербіцидом Евро-лайтинг 1л/га. Термін посіву-9 травня. Результат прекрасний-39ц/га.
Авалон -2,8 т\га
Сіяв 6 травня по сої без добрив, тільки потім по листку бор вніс . Соняшник нормальний, добре виповнене насіння, вовчок тримав, Досходово вносив Оскар Преміум екран тримав, другої хвилі бур’янів не було, бо щей сухо було. Але соняшник нормальний, посуху витримав, добре виповнене насіння, вовчка не було.
Соняшник Рона та Шенон – 20 ц\га
Урожай в межах 20 ц\га по обидвох гібридах, але була різниця в натурі. Рона натура 370, Шенон натура 435. Рону обробляли гербіцидом і механічна прополка, Шенон тільки механічна прополка. Добрив не вносили.
Соняшник Матриця -32 ц\га
Купував соняшник Котор посіяв на початку травня, збір був вкінці вересня. Сіяв без добрив, тільки по листу підживив карбамідом 5 кг/га. Гібрид витримує до 50 г/га Гранстару, я працював двічи по 30 г/га щоб прибрати другу хвилю лободи. Результат при умовах цього року дуже потішив.
Соняшник гібрид Ново-Альє
Попередником була кукурудза, яку збирали вже взимку, тому з весни провели дискування. Посів робив рано, тому сходи прийшлось чекати бо погода змінилась та похолоднішало. Брав стандартну фракцію , насіння не крупне, але з нормальною сівалкою -це не проблема. Схожість 100%!!! Добрива не давав Натура 395, вологість 5%, збирали на початку вересня. Краще навіть за піонер 130-й в цьому сезоні показав, хоча насіння в тричі дешевше. Був невеликий промах з гербіцидною обробкою- евролайтинг не створив бажаного екрану, тому проводили додаткову обробку геліантексом, більше жодного препарату не застосовували
Ячмінь яровий канадський Буффало-102 70ц/га.
Займаюсь овочами, але інколи деякі ділянки засіваю зерновими культурами. Відповідно попередником ячменю були овочі, посів здійснювали 7 квітня, коли грунт прогрівся, а вологи на той час вистачало. З добрив було внесення нітроамофоски 100кг та аміачної селітри 100кг. Від бур’янів застосовувався гербіцид Триатлон, фунгіцид та інсектицид не використовував. Результат гарний -70ц/га.
Шенон - 2,1-2,3 т\га
Соняшник любить оранку але можливості не було тому посіяли по лущенню. Зробили два підживлення по листку. За літо також обробили проти бур’янів гранстаром та окремо проти злакових бур’янів. На вигляд соняшник був дуже гарний, вирівняний.
Соняшник Старк 3,2 т/га та 3,5 т/а
Посів ділянок був кінець квітня та початок травня. Удобрень під посів не було можливості дати тому підживив Карбамідом 15 кг/га та Гумат Бором у фазу 3 листка. Два рази по 25 г/га обробив Пристаром. Олійність отримав 46% та 48%. Брав цей гібрид вже другий раз із бюджетних варіантів не поганний + швидко висох не треба було десикації.
Соняшник гібрид НХК12М010
Насіння замовляли, як завжди, перед Новий Роком, в компанії Агроексперт Трейд. Через брак коштів на цей сезон вирішили сіяти без добрив, з обробок лише обробка гербіцидом Імпекс Дуо 1л/га, плюс через 10 днів листове підживлення Гумат Лист+Бор+карбамід. Врожайність була 25ц/га, що показало кращий результат за піонер та лимагрейн. Олійність відмінна 50%. Гібрид повністю себе виправдав в наших умовах.
Соняшник N4LM408 – 22 ц\га, 18 ц\га та 14 ц\га
Сіяли кілька ділянок одна на основний посів отримали результат 22 ц\га. Та дві ділянки брали на пересів іншого гібриду тому строки вже були пізніші, але навіть так результат для цього року не поганий 18 ц\га та 14 ц\га. Натура краща була звісно при основному посів 400.
Ячмінь озимий Фантом 50ц/га
Без добрив на піщаному ґрунті показав 50ц/га. Попередником була кукурудза, посів здійснювали в кінець вересня. Відмінно себе зарекомендував в зоні Полісся, тримає температурні коливання як зимою, так і весняні приморозки. Регулятором росту не працювали, вилягання не було, рослини розвинули карну кореневу систему, так що під час наливання, посушливі умови не завадили формуванню зерна.
Соняшник Ново-Альє – 2т/га
Посів вийшов трохи загустий тому шапки були не великими десь середнього діаметру але насіння в них було виповненим. Під посів давав 200 кг азотно фосфорно калійної. Для нашої місцевості в принципі сподобався він рано достиг, добре висох умови дозволяли.
НС Х 6045 – 3 т\г
14 травня посів був з нітроамофоскою для старту по 50 кг\га, більше з добрив нічого не давав. Дощів у нас цього року вистачало тому умови для розвитку були хороші. Через дощі вегетація трохи затягнулася. Загалом результат подобається буду звертатися на наступний рік ще за соняшником під гранстар.
Горох Грегор 40ц/га
Посів був пізній через холодну весну, але вологи для стартового росту вистачало. Сіяв по зернових добрива не вносив, але попередньо під пшеницю давав нітроамофоску, то можливо щось і для гороху залишилось. З гербіцидів використовувався ґрунтовий Гезагард , плюс по вегетації обробка від брухуса та фунгіцидний захист. Сформованим врожаєм на рівні 4т -задоволений. На цей рік планую тепер кукурудзу посіяти гібрид Хотин, або ВН63.
Горох Грегор 30ц/га
Горох був посіяний без добрив, але з гарним попередником- була пшениця. Висів проводив максимально рано, щоб спіймати вологу після зими, всходи були рівні, але через прохолодну весну почали наздоганяти бур’яни, то спрацював Базаграном. З мінімальними затратами вийшли на рівень 30ц/га.
Соняшник Матриця 15ц/га
В цьому році, напевно, як і всі сіяв без добрив під грунтовий гербіцид Пропазокс. Посів здійснювали 4 червня, бо ділянка сильно засмічена амброзією і таким чином максимально її можна прибрати до посіву. Збирання проводили 3 жовтня, та отримали врожайність приблизно 15ц/га, що для цього року непогано. Гібриди компанії Лімагрейн показали аналогічний результат, то в цьому році також краще візьму дешевий гібрид по прикладу Матриці- якість відповідає.
Горох Мороз, урожайність 2,1 т/га
Посів був на початку жовтня, надалі планую сіяти пізніше ближче до кінця місяця щоб зменшити ризик переростання в умовах області. Зіштовхнувся з такою ситуацією за порадою вашого агронома вніс фосфорно-калійні добрива, щоб рослини краще перенесли зиму в такому стані. Не дивлячись на те, що в зиму горох зайшов сформувавши в середньому до 10 листків, завдяки накопиченим цукрам, після внесення добрив, перезимував нормально. Після березневих приморозків вносив як антистресант і стимулятор росту Гумат Форте 1л/га. Збирав 15 червня Урожайність отримав 2,1т/га в наступному році з урахуванням досвіду розраховую на ще кращий урожай.
Гумат Лист- для відновлення рослин.
Після соняшника посіяли озиму пшеницю на осінь. Через відсутність опадів, посів здійснювали як завжди в пізні сроки. Отримали дещо зрідженні та слабенькі сходи, думали що весною прийдеться пересівати. Нам порекомендували перечекати зиму, а потім, рано весною, зробити листове підживлення препаратом Гумат Лист та додати трошки азоту. Це спрацювало, наші сумні поля позеленіли, та схопили ту вологу, яка змогла накопичитись за зиму. Результат скромний, але до 5т зібрали.
Канадська пшениця Квебек, урожай 86 ц/га
Купував насіння пшениці Квебек-117 за рекомендацією консультанта. Попередником була рання соя. Посів був в оптимальні строки, в нормі 3,8 млн насінин на га з мінеральними добривами. Добре розкущилася, сформувала по 7-9 стебел. Робили підживлення по мерзло-талому грунту та підживлення сіркою. Загалом результат 86ц/га, 3 клас. Також раніше купували насіння канадського ярого ячменю задоволені третій рік стабільний урожай на рівні 56-63 ц/га.
Тверда пшениця Рино урожай 80 ц/га і тритикале Гарне урожай 90 ц/га
Пшениця Рино і тритикале сорту Гарне. Урожайність Рино 80 ц/га насіння виповнене і крупне, Гарне 90 ц/га. Насіння обробляв протруйником Венцедор. Норма висіву пшениці 170 кг/га, тритикале 180 кг/га. Під посів давав по 100 кг/га селітри і по мерзло-талому приблизно в такій же нормі. Обприскував для захисту від хвороб та шкідників біологічним препаратом Ультрафіт 2 л/га та стимулятором росту Гумат Лист 1л/га. Результатами дуже задоволений.
Ячмінь озимий Фантом, урожай 53 ц/га
Посів друга декада жовтня по 150 кг/га. При посів нічого не вносив, тільки одне підживлення у фазі виходу в трубку дав невеличку кількість карбаміду по 6 кг/га. Після виходу з зими добре розкущився. По сезону проводився захист гербіцидом та фунгіцидом. В жнива результат отримав приблизно 53 ц/га, думаю що при більших можливостях по внесенню добрив він буде ще кращий наступного року перевірю і можливо трохи відкорегую норму висіву, так як при кращому удобрені очікую ще потужніший розвиток рослин.
Волинська область Чорний Велетень- урожайність 3,5 т/га
Замовляли на сайті насіння ріпаку сорту Чорний Велетень. В своєму господарстві вирощуємо і гібриди і сорти рапсу, грунти у нас піщані. Цей сорт порадував результатом при порівняно менших затратах на насіння отримали 3,5 т/га. Великий плюс швидка доставка так як треба було не впустити момент поки достатньо вологи.
Горох Мороз, урожай 3,7 т/га
Раніше займався вирощуванням ярого гороху, вирішив спробувати в якості експерименту озимий. Менеджер розповіла детальніше основні відмінності та особливості вирощування в порівняні зі звичайним горохом. З насінням надіслали і технологію якої і дотримувався при вирощувані. Сорт Мороз сподобався добре переніс зиму і показав результат приблизно по 3,7 т/га .
Ячмінь яровий Буффало-102 35ц/га
Пшениця озима Прейрі-109 68ц/га
Ячмінь сіяли рано 4,03 З посівом давали 150кг аміачної селітри, попередником був соняшник. Гарно розкущився, весняні заморозки (-8) витримав. Врожай сформував непоганий. Враховуючи, що в молочну стиглість сильна засуха почалась.
Пшеницю Прейрі брав три роки назад, ще сезон точно не буду оновлювати. В цьому сезоні сіяв по пару без добрив, пар після соняшнику. З обробок був гербіцидний захист. Пшениця також потрапила на засуху під час наливання, але сформувала врожай 68ц/га.
Ячмінь яровий Буффало-102 35ц/га
Пшениця озима Прейрі-109 68ц/га
Ячмінь сіяли рано 4,03 З посівом давали 150кг аміачної селітри, попередником був соняшник. Гарно розкущився, весняні заморозки (-8) витримав. Врожай сформував непоганий. Враховуючи, що в молочну стиглість сильна засуха почалась.
Пшеницю Прейрі брав три роки назад, ще сезон точно не буду оновлювати. В цьому сезоні сіяв по пару без добрив, пар після соняшнику. З обробок був гербіцидний захист. Пшениця також потрапила на засуху під час наливання, але сформувала врожай 68ц/га.
Пшениця Квебек-117, результати 77 ц/га та 56 ц/га
Пшениця Квебек-117 купував вже вдруге. Цього року висівав на двох ділянках, перша по соняшнику євролайтинг, не найкращий попередник бо був не запланований посів, але результат тим не менше по 56 ц/га. Друга з кращим результатом по 77 ц/га була посіяна після буряку цукрового. Посів був без добрив, навесні тільки підживив 120 кг/га селітри. Результатом задоволений, насіння якісне.
Ячмінь яровий Буффало-102-60ц/га
Вирощувався ячмінь канадський на двох ділянках: на першій, був по дисковці після соняшнику без добрив -40ц/га; на другій- по сої з внесенням нпк 80кг фізичної ваги-60ц/га. Один раз працював гербіцидом, та додавав антистресант Гумат Лист. Збирання проводилось трошки раніше за пшеницю. Ячмінь вирощував для себе, оскільки паралельно займаюсь тваринництвом, зерно отримав гарної якості з добрим білком.
Ячмінь озимий Фантом, урожай 73 ц/га
Сорт Фантом посіяв 5 жовтня, звичайним рядковим способом приблизно по 160кг/га, обробив насіння комплексним протруйником Кантаріс. Під попередник вносили органічні добрива. Мінеральні добрива вносили в рамковій дозі N40P45K45. Фосфор та калій при посів азот навесні під раннє весняне боронування впоперек рядків. Листових підживлень не робив. Вологість при зборі була 15%, отримав 73 ц/га. Не вперше замовляю в цьому магазині хороша якість насіння та подобається те, що і насіння і все для захисту можна замовити в одному місці, а фахівці допоможуть із підбором всього необхідного.
Овес Чернігівський 28- 50+ц/га
Засушливі умови степу України витримав, посів здійснювали на поч.квітня. Сіяли після соняшнику по дисковці з азотним добривом. В фазі кущення внесли Дисулам, Гумат Лист та карбамід 5кг по листу. Фунгіцидом та інсектицидом не працював, хвороби не спостерігалось. Результат біль ніж влаштовує. Працюю з «Агроексперт Трейд» вже сьомий рік, планую ще спробувати канадські озимі: пшениця Квебек, ячмінь Фантом.
Жито Синтетик еліта, урожайність 5,6т/га
Купували для господарства насіння жита озимого сорту Синтетик еліту, врожайність склала 5,6 т/га, колоски великі з доволі крупним зерном. Насіння прийшло швидко, якісно підготовлене. Дякуємо!
Пшениця Ріно -100ц/га 2-ий клас
Брали в компанії три сорти канадської пшениці: Квебек, Прейрі, Ріно. Для вінницької області підходять всі три, до сотні показали, але хочу виділити саме сорт Ріно- дуже гарно розкущилась, перезимувала, та змогла закласти багато продуктивних пагонів. Сорт остистий, вимолочувався без проблем. Квебек та Прейрі вийшли третім класом , тверду пшеницю в нашому районі немає де збувати, але забрали другим класом.
Рино тверда озима пшениця, урожайність 71 ц/га
Під оранку давали 250 кг/га діамофоски, при посіві ще невелику кількість фосфору і калію, по мерзло-талому грунту 80 кг/га аміачної селітри. Два листових підживлення у фазі виходу в трубку і фазі колосіння мікродобривами. Погодні умови склалися вдало+ інтенсивна технологія вирощування вчасні підживлення мікродобривами зокрема Сіркою. Зібрали 71 ц/га з гарною склоподібністю.
Через низькі ціни на пшеницю, частину площі вирішили не засівати, але з рештою засіяли просом, обрали середньостиглий сорт Харківське(жовте). Нам допомогли з доставкою, спеціалісти підібрали попутну машину. Застосовували азотне добриво для старту та обробку по листу мікродобривами. Врожай отримали прекрасний до 4т.
Чорний велетень 20ц/га
Ріпак сіяли після пшениці, були посушливі умови тому початок сівби здійснювали на початку другої декади вересня. Озимий ріпак -культура ризикована ля півдня, тому завжди робимо мінімальні вкладення та сіємо без добрив. Вгадали з погодою, сходи були рівномірні, перезимував відмінно. Весною вже провели гербіцидний захист Діларом від дводольних, потім забрали злакові, використовували Ореол Максі+карбамід 5кг . Фунгіцидом не працювали, лише інсектицид та комплексне мікродобриво ЛФ Олійні. Стручки на жарі не потріскались, зібрали 20ц/га.
Чорний велетень 20ц/га
Ріпак сіяли після пшениці, були посушливі умови тому початок сівби здійснювали на початку другої декади вересня. Озимий ріпак -культура ризикована ля півдня, тому завжди робимо мінімальні вкладення та сіємо без добрив. Вгадали з погодою, сходи були рівномірні, перезимував відмінно. Весною вже провели гербіцидний захист Діларом від дводольних, потім забрали злакові, використовували Ореол Максі+карбамід 5кг . Фунгіцидом не працювали, лише інсектицид та комплексне мікродобриво ЛФ Олійні. Стручки на жарі не потріскались, зібрали 20ц/га.
Озимий горох Мороз 30ц/га
Горох -культура для нас нова, вирішили ввести бобові в сівозміну, щоб покращити стан грунту. Сівба- початок жовтня, попередник- зернові. Весною по мерзлоталому внесли селітру, потім як потеплішало, спрацювали гербіцидом .З обробок ще проводили захист від брухуса і все.
Врожайність 30ц/га, результат прекрасний.
Соняшник Прометей 24ц/га
В цьому році через брак коштів частину посівів соняшнику засіяв недорогим український гібридом Прометей. Сіяв по сої та давав по 100кг нітроамофоски. Літо було спекотне, але жару переніс гарно. Врожай не відрізнявся від гібридів евралісу -2,4ц/га. Звісно при інтенсивній технології та кращій погоді можливо і була б різниця, але в зоні ризикованого землеробства- варіант непоганий.
Соя кентуккі-34цга
Горох був посіяний максимально рано(як тільки була змога зайти в поле), попередником був гранстаровський соняшник. Сходи були рівномірними, вирощувався без добрив, з препаратів здійсненний тільки гербіцидний захист. Достигання було рівномірним, збирав напряму. Врожай був 33ц/га. Є можливість, при наявній вологі, ще висіяти ультрараннє просо, або соняшник.
По сої(сорт кентуккі) ситуація аналогічна- тільки гербіцид. Соя по сої була, 34ц/га.
Соя кентуккі-34цга
Горох був посіяний максимально рано(як тільки була змога зайти в поле), попередником був гранстаровський соняшник. Сходи були рівномірними, вирощувався без добрив, з препаратів здійсненний тільки гербіцидний захист. Достигання було рівномірним, збирав напряму. Врожай був 33ц/га. Є можливість, при наявній вологі, ще висіяти ультрараннє просо, або соняшник.
По сої(сорт кентуккі) ситуація аналогічна- тільки гербіцид. Соя по сої була, 34ц/га.
В своємі господарстві (в Запорізькій області) ми вибираємо для посіву кращі сорти та гібриди. Брали сою Венус, яка стійка до раундапу. Висіювали 115 кг/га, взяли 29 ц/га. Сильного впливу через погодні умови, хвороби та шкідкники майже не відмітилось.
Полтавська обл., Глобинський р-н.
Соняник гібрид НС Душко (Сербія), врожайність – 31 ц/га.
Дуже сподобався цей сербський гібрид соняшника. Засівали поля, де попередником був ячмінь. Перед посівними роботами проводилася очистка поля від бур’янів. Для підживлення рослин використовували комплексмні добрива, гумат калію. Слід додати, що опадів протягом літа було мало, додатковий полив не здійснювався. Випуклі корзинки діаметром близько 21 см. Зібрали насіння соняшника в обсязі – 31 ц/га.
Херсонська обл., Білозерський р-н.
Соняник гібрид НС Х 2652 (Сербія), врожайність – 24,7 ц/га.
Сію соняшник для переробки на домашню олію під замовлення. Взяв гібридом НС 2652, оскільки обіцяли високу маслянистість та стійкість до засухи. Посіяв в кінці квітня, вносив аміачну селітру 100 кг/га. Попередником був ячмінь. Для боротьби з бур’яном використовував Гренадер. Хоча і генерик, але добре себе зарекомендував в попередні роки. Вносив 30 г/га, бо поле було не сильно . На соняшник гербіцид не вплинув. Рослини стійкі, стебло міцне, соняшник майже не осипається. 24,7 центнерів.
Запорожская обл., Приморський р-н,
Подсолнечник гибрид НС Оскар (Сербия), урожайность – 21 ц/га.
Выбрали гибрид НС Оскар по рекомендации соседей. У нас засуха, хотели подобрать устойчивую культуру подсолнечника. Сеяли в конце апрели, предшественником была соя. В общем вносили селитру 100 кг/га и нитроаммофоску 150 кг/га. Все лето дождя почти не было, но растения хорошо перенесли условия. Урожайностью 21 центнер вполне довольны, особенно с учетом погоды.
Донецькая обл., Александровский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Пегас (НС 6341) (Сербия), урожайность – 29 ц/га.
Для посева подсолнечника на поле с заразихой в 2018 решили использовать сербский гибрид НС Пегас (6341). Предшественником была пшеница. Из удобрений использовали только аммиачную селитру 100 кг/га. Вместо евролайтинга, брали импекс дуо. Несмотря на засуху, подсолнечник показал хорошее дозревание и выравненность. При внесении гербицида, прошли одну полосу два раза – там конечно он еле отошел, и дальше тоже отставал в развитии. В остальном результатом довольны – 29 центнер.
Донецька обл., Бахмутський р-н.
Соняник гібрид НС Душко (Сербія), врожайність – 26 ц/га.
За результатами посіву гібриду Душко такі висновки. 26 ц з гектару. Рослини добре сходять і швидко витягуються. До заразихи дійсно стійкі. Добре проявили себе в умовах посушливої погоди. З корзини соняшник майже не осипається. Гібрид добре використовувати при нестачі вологи, тому що рослина встигає на початку добре окріпнути.
Одесская обл., Ананьевский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Рими (Сербия), урожайность -22 ц/га.
Очень понравился Рими – 22 ц/га. В прошлые сезоны выращивали украинские клеарфилд гибриды, и урожай был намного меньше. Весной делали комплексную добавку удобрений. Несмотря на достаточно сухое лето, растения выросли большие и сочные. В качестве защитных мероприятий была проведена обработка гербицидом «Евро-Лайтинг», потом гуматом для снятия стресса.
Житомирская обл., Бердичевский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Пегас (НС 6341) (Сербия), урожайность – 34 ц/га.
Данный сербский гибрид подсолнечника высевали на полях в районе г. Бердичев Житомирской области. Предшественник – кукуруза. Урожай получили 34 ц/га. Высота растений в среднем составила 160 см, стебли не слишком толстые, но крепкие. Головки средней были величины, семечки крупные. Для борьбы с сорняками использовали оригинал Евролайтинг. Кроме того, проводилась подкормка растений гуматом калия, чтобы простимулировать рост и снять с подсолнечника гербицидную нагрузку.
Кіровоградська обл., Петровський р-н,
Соя під раундап Аполло (Аполлон) (США), урожайність – 27 ц/га.
Американську сою Аполлон сіяли вперше, проте отримали непоганий врожай – 27 ц/га. Дуже сподобалося насіння, воно було однорідне, якісне. Засівали з розрахунку 125 кг/га. В період виростання одноразово користувалися гербіцидом, зокрема Раундапом, тому що була схильність до росту бур’янів. Проте використання гербіциду на станы рослин та самого врожаю не відобразилося. Погода була переважно сухою, дощів було небагато, додатково полив не здійснювали.
Запорожська обл., Михайловський р-н.
Соняник гібрид НС Сумо 2017 (Сербія), врожайність – 22 ц/га.
Для посіву сонячника після сої обрали сербський гібрид Сумо 2017 через заявлену стійкість до засухи й добру врожайність. Для боротьби з бур’яном використовували гранстар по четвертому листу. Вносили по 40 грам на гектар. Бур’ян обробці піддається дуже добре, на соняшник гербіцид ніякого впливу не мав. Як і казали, рослини виявились цупкими, осипання практично не було, соняшник має хорошу вирівняність. Врожаєм 22 центнери дуже задоволені, т.я. інших добрив зовсім не вносили.
Киевская обл., Згуровский р-н,
Соя под раундап Венус (Канада), урожайность – 34 ц/га.
Очень довольны урожаем данного сорта. Засевали 115 кг/га, получили – 34 ц/га. Соя Венус выращивалась на поле, на котором предшественником была соя другого сорта. Перед посевом, во время вспахивания добавлялись в грунт калийные и фосфорные удобрения. Засевали в начале мая сплошным способом, ширину между рядами делали примерно 14-16 см. Затем в обязательном порядке проводилась подкормка растений и обработка фунгицидами.
Одеська обл., Івановський р-н.
Соняник гібрид НС Оскар (Сербія), врожайність – 23,3 ц/га.
Засівали насінням НС Оскар поля після зернових культур (Одеська область). Посівні заходи припали на кінець квітня. Зібрали врожаю більше, ніж очікували – 23,3 т/га. Рослини вийшли високі - близько 180 см, стебла середньої товщини. Посіви оброблялись спеціальним комплексом добрив для олійних. Проводили обробку гербіцидами, фунгіцидами, тому розвитку хвороб не спостерігалось. Корзини були заповнені досить великим насінням.
Днепропетровская обл., Софиевский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Сумо 2017 (Сербия), урожайность – 21 ц/га.
Из-за того, что в Днепропетровской области достаточно засушливый климат, решили попробовать гибридный подсолнечник СУМО-2017. Ожидания он оправдал – собрали урожай 21 ц/га, при том, что высеяли в среднем 55000-57000 семян на гектар. Лето было практически без дождей, полива на поле нет. Под подсолнечник вносили НПК в размере около 100 кг/га. При борьбе с сорняками использовались гербициды на основе трибенурон-метила. Корзина подсолнечника была примерно 21-23 см, семечки средней величины.
Київська обл. Фастівський р-н
Ярий ячмінь Буффало-102 (Канада), врожай – 64ц/га.
.
Висівання сорту Буффало-102 проводили у вересні, в період температури повітря до +6°С. На полі, де висіяли канадський ячмінь, попередньо вирощувалась кукурудза. Брали для посіву 160 кг на 1 га. Протягом росту декілька разів додавали в грунт мінеральні добрива. А також 2 рази проводили обробку фунгіцидами, щоб запобігти хворобам. Зібрали 64 ц/га. На мою думку, непоганий врожай, хоча і не максимально можливий.
Полтавская обл., Кобелякский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Сумо 556 (Сербия), урожайность – 29,2 ц/га.
Сеял сербский гибрид Сумо 565 в конце апреля. Предшественник – соя. Для борьбы с сорняками использовал аналог гранстара Гренадер в количестве 40 г/га. Сорняки исчезли приблизительно через полторы недели. На подсолнечник обработка гербицидом не повлияла. Гибридом доволен – 29,2 цент, хорошая стойкость к болезням и семечка практически не осыпается.
Хмельницька обл., Славутський р-н,
Гречиха сорт Дікуль (крупнозерниста), урожайність – 28 ц/га.
Зібрали врожай 28 ц/га на полі в Хмельницькій області. Насіння гречки Дикуль брали вперше. Засівали поле, де раніше вирощувалась озима пшениця. Після обробки поля в грунт вносили сульфат амонію. Період посівних робіт – перша половина травня. Використовували поетапно різні види добрив: фосфорно-калійні, азотні та хелатні добрива. Зерно отримали дійсно велике. В період цвітіння спостерігали масу бджіл над рослинами.
Черкасская обл., Драбовский р-н,
Яровая пшеница Альберта-108 (Канада), урожайность – 57 ц/га.
Посевные работы проводили в середине марта, но заморозки по ночам еще были. Зерно перед посадкой дополнительно обрабатывали, чтобы не допустить развития вредителей. В период роста проводили подкормку микроудобрениями и гумат калием. 1 раз обрабатывали фунгицидами, а также использовали гербицид «Гранстар». При этом качество колосков на высоком уровне: длинные и наполненные. В итоге получили достаточно хороший урожай – 57 ц/га.
Черкаська обл., Чигиринський р-н,
Гречиха сорт Арно (Канада), урожайність – 34 ц/га.
Канадську гречку Арно засівали вдруге. Враховуючи попередній досвід, а також використовуючи нові добрива, змогли отримати значно більший врожай (34 ц), ніж попереднього разу (23 ц). Поля засівали в другій половині травня. Насіння було чисте та однорідне, проте на всякий випадок перед посівом обробляли Ультрафітом та гуматом калія. Використовували ґрунтовий гербіцид. Поле було без поливу. Рослини вологу отримували лише з природніх опадів.
Одесская обл., Березовский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Имисан (Сербия), урожайность – 23 ц/га.
Мы подбирали высокоурожайный подсолнечник, который был бы устойчив к гербицидам и к засухе. Остановили свой выбор именно на НС Имисан. Несмотря на преимущественно сухую и жаркую погоду, отсутствия полива на полях, удалось собрать урожай в объеме в среднем 23 ц/га. Растения были относительно высокие, стебель средней толщины и мощная корневая система. Семечки были среднего размера. Средний диаметр корзины 21 см.
Кіровоградська обл., Ольшанський р-н.
Соняник гібрид НС Таурус (Сербія).
В мене земля в степовій зоні Кіровоградської області. Взяв гібрид Таурус, сіяв в 20-х числах квітня на полі, де попередником була пшениця. Коли сіяв, вносив нітроамофоску і аміачну селітру по 100 кг/га. Коли появився четвертий лист, вносив євролайтінг оригінал – на гектар брав 1,1 літр гербіциду та 210 літрів води. Впливу гербіциду майже не було відчутно, лист не жовтів зовсім, в рості не зупинявся. Гарний сербський гібрид, хороший результат.
Херсонська обл., Бериславський р-н,
Соняник гібрид НС Імісан (Сербія), врожайність – 24 ц/га.
Придбали Імісан, тому що в нас посушлива зона й вологи часто буває недостатньо. Сіяли під кінець квітня по зерновому попереднику, вносили аміачну селітру. Ще раніше вносили нітроамофосмку. Стандартно внесли евролайтинг – на 200 літрів води давали 1 літр гербіциду. Сорт відповідає описам, швидка й активна схожість, євролайтінг ніяк не позначився. Зібрали врожай 24 ц/га, думаю, якби було більше вологи, врожайність була би вище.
Луганська обл., Сватовський р-н.
Соняник гібрид НС Душко (Сербія), врожайність – 19 ц/га.
Обрали Душко через високу врожайність і стійкість до вовчка. Попередником виступала соя. Сіяли на початку травня. Схожість рослин була добра. В міжряддях проводили обробку гербіцидом від бур’янів. Вовчка не було! На жаль, по листу не працювали, наступного року обов’язково внесемо гумат калію. Але врожайністю 19 ц /га й якістю соняшника задоволені, при підживленні результати були би ще кращі, бо сусіди використовували і на цьому гібриді у них вийшло близько 24 ц.
Миколаївська обл., Снігурівський р-н,
Соняшник гібрид НС Рімі (Сербія), врожайність 27,7 ц/га.
Сіяв соняшник Рімі під обробку євролайтінгом. Попередником була озимина. На поле вносили нітроамофоску та аміач.селітру. Гербицид вносив по 4-му листу, як вказано в інструкції, брав 1 літр на гектар і 200 літрів води. Вологи було мало й соняшник спочатку трохи пожовтів та потім виправився. Результат добрий 2,77 тон, гібрид себе виправдав.
Луганская обл., Троицкий р-н,
Просо сорт Харьковское (Желтое), урожайность – 41/43 ц/га.
Сеяли на двух полях в первых числах июня. На первом поле предшественником был подсолнечник, на втором – озимая пшеница. Для высева брали 30 кг/га. Перед посевными работами поля вспахивались на глубину до 27 см. Дополнительно проводили подкормку азотно-фосфорными удобрениями. В итоге с первого поля получили урожай – 41 ц/га, со второго – 43 ц/га. Урожай собирали прямым комбайнированием в конце августа.
Харківська обл., Лозовський р-н.
Соняник гібрид НС Х 1752 (Сербія), врожайність – 34 ц/га.
Сіяли цей гібрид НС 1752 вперше, попередником на полі була гречка. Посівні роботи проводились у квітні, заморозків не було. Обробку проводили гербіцидами та фунгіцидами, тому вдалося запобігти бур’янам та хворобам. Соняшники мали досить високі стебла – в середньому 180 см, корзини приблизно 20-23 см. Саме насіння за розміром крупне та практично однакове. Обсяг врожаю склав близько 34 ц/га.
Винницкая обл., Тепликский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Сумо 556 (Сербия), урожайность – 32 ц/га.
Собрали урожай в среднем 32 ц с 1 га на полях в Винницкой области. Предшественником были зерновые культуры. По сравнению с другими испробованными гибридами, объем урожая очень порадовал. С сорняками боролись Гезагардом – 50 грам на 1 га. После гербицидной обработки брызгали гуматом калия, а также карбамидом.
Миколаївська обл., Первомайський р-н,
Гречиха сорт Дев'ятка (крупнозерниста), урожайність – 25 ц/га.
Отримали дуже гарний врожай – 25 ц/га. Миколаївська область. Попередньо на полях вирощували картоплю та буряки. Після обробки мали рівномірний, достатньо щільний ґрунт. Посівні заходи проводились на початку травня, коли погода стала стабільно теплою. Насіння брали з розрахунку 85 кг/га. Протягом періоду росту рослин неодноразово проводили підкормку мінеральними добривами. Також в період зростання гречки було достатньо опадів, тому додаткового поливу не було.
Херсонская обл., Чаплинский р-н,
Подсолнечник гибрид НС Х 1752 (Сербия), урожайность – 24 ц/га.
Для посева под гранстар, купили сербский гибрид НС 1752. Привлекла внимание особенная устойчивость к экстремальным погодным условиям. Сеяли по озимой пшенице. Обрабатывали гербицидом 50 грамм на гектар по четвертому листку. Бурьяны пропали, на подсолнечник гранстар не повлиял. Растения стойкие, с хорошей выравненностью. Семечка не осыпается. Урожайность 24 центнер, рекомендуем.
Винницкая обл. Погребыщенський р-н
Яровой ячмень Себастьян (Дания), урожай – 53ц/га.
Поле в Винницкой области, на котором ранее выращивали буряк. Посевные работы проводились марте. Норму высева брали 200 кг зерна на 1 гектар.Ячмень хорошо перенес 2 периода заморозков. Наш урожай ячменя сорта Себастьян составил 53 ц/га. При этом зерно крупное и достаточно однородное. Особых мероприятий по подкормке и обработке не проводилось, лишь 3 раза использовали азотные удобрения.
Запорожская обл., Акимовский р-н,
Просо сорт Полтавское золотистое (Красное), урожайность – 44 ц/га.
Сеяли просо Полтавское золотистое в конце мае. Для высева брали 25 кг/га. До этого на поле выращивалась озимая пшеница. Перед посевом в почву добавлялась в качестве удобрения аммиачная селитра. Собрали урожай - 44 ц/га. Для борьбы с сорняками использовали гербициды «Диален» и «Агритокс» в объеме 1 литр на гектар. Сбор урожая проводился прямым комбайнированием. Кроме основного урожая, дополнительно получили хорошее сено в большом объеме.
Посів був виконаний у першій половині травня. Під культивацію внесли 100 кг вапнякової селітри так як ґрунт має підкислену реакцію. Через що також замовили та обробили посіви комплексним мікродобривом LF-Олійні (1л/га), тому що мікроелементи знаходяться у важкодоступній формі. Врожайність добра, значного розвитку хвороб не спостерігалось фунгіцидний захист не проводили.
Ще один раз пересвідчився у високому потенціалі сербських гібридів. Сіяв Рімі з нітроамофоскою 150 кг/га. Рано весною під культивацію не зміг зробити основне внесення, але кожен рік намагається певну кількість комплексних добрив обов’язково вносити. Попередник- озима пшениця під неї вносили 200 кг діамофоса. Після використання гербіциду проводили обробітку соняшнику по листу баковою сумішшю бор+ гумат+карбамід. На наступний рік ділянку засіє кукурудзою цього ж виробника насіння.
Сумська обл., Глуховський р-н.
Соняник гібрид НС Х 2652 (Сербія), врожайність – 32 ц/га.
Насіння отримали якісне та однорідне без пошкоджень. Посівні роботи проводились на полі, де раніше вирощували кукурудзу. Сходи вийшли досить рівномірні. Для запобігання появі бур’янів проводили обробку Гранстаром. Для підживлення рослин використовували карбамід та мікродобриво ЛФ-Олійні. Врожай – в середньому 32 ц з 1 га.
Сіяли соняшник після зернових, було внесено N60P40. Сходи отримали рівномірні. Працювали гранстаром від бур’янів 40 г/га, на розвиток культурних рослин впливу не було. У фазі 6-8 листків використовували листове підживлення хелатним мікродобривом Біобор + карбамід 5 кг. Достигання було рівномірним, добра вирівняність посівів. В господарстві також вирощували гібриди виробника Лімагрейн врожайність їх була меншою 24ц/га.
Весна була холодною тому посів змогли виконати в кінці травня, з основного підживлення було внесенні комплексні добрива нітроамофоска 150 кг/га під культивацію. Гербіцид рослини витримали спокійно. Також по листу робили підживлення препаратами Біобор+ Гумат Лист + карбамід. Гумат допоміг якнайкраще вирівняти посіви та простимулювати ріст рослини. Збирання проводили в кінці вересня.
Опади по вегетації були розподілені нерівномірно, так у період сходів стояла засуха, а пізніше по вегетації дощів було навіть забагато, понаднормова норма випала. Попередником була соя, перед посівом проводив інокуляцію біологічним препаратом, з мінеральних добрив в передпосівний обробіток не вносив нічого, працював тільки по листу стимулятором росту гуматом, вносив ще також карбамід та бор у фазі бутонізації. Соя дозріла рівномірно, десикант не використовував, збирання проводив за вологості зерна 12%.
Попередником для соняшника була озима пшениця. Весною було внесено нітроамофоски 100кг/га, а також з посівом аміачної селітри 100 кг. Посів проводили в кінці квітня. Візуально вплив євролайтингу був мінімальний, вовчка на полі не спостерігали. Результатом дуже задоволений.
Попередником для соняшника була озима пшениця. Весною було внесено нітроамофоски 100кг/га, а також з посівом аміачної селітри 100 кг. Посів проводили в кінці квітня. Візуально вплив євролайтингу був мінімальний, вовчка на полі не спостерігали. Результатом дуже задоволений.
Попередником для соняшника була озима пшениця. Весною було внесено нітроамофоски 100кг/га, а також з посівом аміачної селітри 100 кг. Посів проводили в кінці квітня. Візуально вплив євролайтингу був мінімальний, вовчка на полі не спостерігали. Результатом дуже задоволений.
Гібрид посіяв на двох площах: з використанням мінеральних добрив та без них. Там де вносив мінеральні добрива отримав урожайність 28 ц/га, попередник – пшениця, технологія була наступна: - при посіві 100кг/га нітроамофоски - фаза 5-6 листків: гумат калія 1л/га+карбамід 10кг/га - 2-ге прополювання: гумат калія 1л/га+карбамід 10кг/га На площі там де мінеральні добрива при посіві не використовував, а тільки вносив гумат+карбамід (двічі у фазу 5-6 листків та у фазу 9-10 листків соняшника), попередник тут був ячмінь, отримав урожайність 20 ц/га. Дощів по вегетації не було ні одного, гібрид середньої висоти 1,5-1,6 м, площу листкової поверхні сформував середню, хвороб не було. Також посіяв гібрид кукурудзи ДН Рута, буде скоро збір врожаю, дуже задоволений, адже на 1 рослині сформовано по 3 качана, думаю врожай буде гарний, по технології при посіві давав 50кг/га нітроамофоски та по листу робив обробку гумат калію 1л/га+карбамід 10кг/га.
Посів соняшнику був виконаний у кінці квітня в 20-х числах, попередником булі озимі зернові. З добрив нічого не вносив так як – це зона ризикованого землеробства і дуже часто нестача вологи у ґрунті просто не дає змогу ефективного їх використання. Зробили одну обробітку по листу гербіцид Гранстар 30г +5 кг/га карбаміду. Врожайністю дуже задоволений (15ц/га) так як фінансові вкладення були мінімальними, а прибуток суттєвий.
Посів соняшнику був виконаний у кінці квітня в 20-х числах, попередником булі озимі зернові. З добрив нічого не вносив так як – це зона ризикованого землеробства і дуже часто нестача вологи у ґрунті просто не дає змогу ефективного їх використання. Зробили одну обробітку по листу гербіцид Гранстар 30г +5 кг/га карбаміду. Врожайністю дуже задоволений (15ц/га) так як фінансові вкладення були мінімальними, а прибуток суттєвий.
Посів соняшнику був виконаний у кінці квітня в 20-х числах, попередником булі озимі зернові. З добрив нічого не вносив так як – це зона ризикованого землеробства і дуже часто нестача вологи у ґрунті просто не дає змогу ефективного їх використання. Зробили одну обробітку по листу гербіцид Гранстар 30г +5 кг/га карбаміду. Врожайністю дуже задоволений (15ц/га) так як фінансові вкладення були мінімальними, а прибуток суттєвий.
Посів проводили в травні, сходи отримали рівномірні, хоча ґрунтової вологи було не достатньо. Весною під першу культивацію було внесено нітроамофоски 100кг/га. Попередником була соя під раундап. Для боротьби з бур’янами проводили обробку міжряддя та використовували гербіцид від злакових бур’янів. Поле було досить чистим. Цвітіння проходило вже після пікових температур тому запилення відбулось найкращим чином. Десикацію не проводили, по листу не працювали, але на наступний рік обов’язково планує підживлення бором.
Посіяли озиму пшеницю у вересні, попередником були овочі. Дощів по вегетації не було зовсім. З добрив давав при сівбі нітроамофоску 200 кг/га, весною вносив селітру 120 кг/га, також за умови засухи використовував гумат калію (1 л/га), який вносив разом з карбамідом (по 15 кг/га), таких обробок зробив двічі, адже за умови засухи потрібно було використовувати антистресові препарати, такі як гумат. Сортом задоволений, тому що за несприятливих умов дає високу врожайність, пшениця посухостійка, має гарний наповнений колос, не осипається.
Сіяли соняшник на початку травня. Осінню вносили нітроамофоску 150 кг/га, а з посівом селітри 100 кг/га. Попередником були озимі зернові. Євролайтинг витримав нормально, також по листу проводили підживлення бором та карбамідом. Соняшник мав дуже широке листя, що забезпечувало найкращий фотосинтез. По висоті трошки витягнувся приблизно 2м. Насіння в шапці дуже добре тримається, не осипається, тому втрат при збиранні майже не було. Саме насіння має добру натуру.
Минеральные удобрения в основное внесение и по вегетации не вносили, Проводили внекорневую подкормку и защиту посева от болезней в смеси Гумат Лист 1л + Ультрафит 2л + ЛФ-Зерновые 1л. Обработку по листу ярового ячменя проводили 2 раза. При обработке визуально было видно повышение интенсивности кущения, растения имели насыщению-зеленый окрас, биофунгицид сработал наравне с химическим.
Соняшник сіяв по соняшнику, з основних добрив вносив весною суперфосфат з розрахунку 200 кг/га, по листу працював Гранстар+карбамід (5 кг/га). Було сухо по вегетації. Там де густіше посіяв, там він себе краще показав. Гібрид абсолютно достойний і по ціні і по всім параметрам.
Після збирання озимої пшениці вирішили посіяти просо так, як запаси вологи дозволяли це зробити. З мінеральних добрив внесли селітри по 100 кг. Сходи були дружніми, короткий період вегетації дав змогу сформувати високий врожай та вчасно його зібрати. Отримав непоганий додатковий прибуток. Також просо відігравало роль покривної культури, що допомогло контролювати розвиток бур’янів.
Подсолнечник 25ц/га, ячмень 82ц/га. Гибрид Виват одесской селекции выращивался без основного удобрения, были проведены две обработки по листу: первая 1л Гумат Лист + 10 кг карбамид + СЗР (была передозировка карбамида, состоялось незначительное сморщивание листьев) вторую обработку 1л Гумат Лист + карбамид 5кг + СЗР. Урожайность составила 25ц / га, визуально было видно разницу в развитии растений где проводился обработку гуматом. Результаты ярового ячменя составляли в зависимости от сорта Снежная Королева 75ц / га, Девятый вал 82 ц / га. В почву было внесено в зависимости от участка 80-120 кг / га карбамида, и было проведено одна подкормка по листу 1л Гумат Лист + карбамид 5кг
Без полива. Предшественник кукуруза. Давали минеральные удобрения при посеве, затем подкормки: карбомид, гуматы, хелатные микроудобрения. Защита от болезней давали 2 раза – гумат калия + биофунгицид Ультрафит + биофунгицид ФитоМ.
З основного добрива було внесено нітроамофоски осінню 200кг/га, а разом з посівом селітри 100 кг/га. Також проводили обробку по листу гуматом та мікродобривами. Врожайністю задоволений. Під час цвітіння випали рясні дощі, що на нашу думку не дало досягти максимального врожаю бо це перешкоджало якісному запиленню та витягнуло рослини по висоті, але розвитку грибкових захворювань не спостерігалось.
Посев начало октября. В основную обработку - внесение 100 кг нитроаммофоски; две подкормки: первая – 100 кг сульфат аммония по мерзлоталому, второе - под корень 100 кг аммиачной селитры. Листовых подкормок не делали. Урожайность 55 ц/га. Не полегает вообще, очень крепкий стебель.
Канадская пшеница – яровой посев. Предшественник подсолнечник. Против грибковых болезней по листу использовал биологический фунгицид Ультрафит 2л / га. Осадки и температура, которые сложились на протяжении вегетации постоянно менялись, засуха сменялась дождем и наоборот. После использования препарата болезней не обнаружено, биофунгицид сработал на 100%. Результат: 5т / га.
Сделали все по интенсивной технологии как рекомендовали. 180 кг НПК + листовые подкормки. Десикация гербицидом Реглон. По листу было 3 подкормки.
Обидва соняшники вирощувались по класичній технології. З посівом проведено внесення селітри 120 кг. Також під попередник(зернові) внесли 250 кг діамофоски. Проводили підживлення по листу Біобор+ гумат лист+ карбамід 5 кг. Таурус мав відмінну вирівняність, що дало змогу мінімізувати втрати при збиранні. Посуха не стала на заваді отриманню високого врожаю.
Выбрали этот сорт и довольны, хороший урожай, хоть и пришлось поработать несколько раз фунгицидами + обязательно подкормки. СЗР использовали от "Август" + микродобление ЛФ-Бобовые
Фантом - 86 ц/га, Квебек - 87ц/га. Сроки посева были оптимальные, предшественник под озимый ячмень и озимую пшеницу была соя. Погодные условия были благоприятные, высоких температур и сильной жары не было, с небольшой периодичностью были дожди. Под вспашку под культуры вносили нитроаммофоску 120 кг/га, и второй раз при посеве давал также нитроаммофоску по 100 кг/га. Культуры перезимовали хорошо, весной по мерзлоталому почвы вносили аммиачную селитру 200 кг/га. Защиту посевов проводил - гербицид+фунгицид+инсектицид и удобрял карбамидом 5 кг/га + микроудобрения. Перед уборкой урожая количество зерен в колоске озимой пшеницы Квебек составляла 63 зернышка.
Кукуруза 120 ц/га До этого никогда больше чем 70 ц/га не давала. Гибрид ДКС 4964. Проведено 3 обработки: 1 (гербицид+гумат), 2 и 3 только гумат. Очень крупное зерно.
Ячмень 50ц/га, подсолнечник 27ц/га. 2017 год Зона рискованного земледелия, почвы песчаные, вегетационный период характеризовался недостаточным количеством влаги. Результат: ячмень сорт Луран 50ц / га, подсолнечник гибрид Украинское Солнышко 27 ц / га. Предшественником подсолнечника был ячмень, ячмень сеяли по ячменю. Из основных удобрений вносили 150 кг / га аммиачной селитры. На яровой ячмень в фазу выхода в трубку вносили смесь Гумат Лист 1л / га + Карбамид 5 кг / га. На подсолнечник в фазу бутонизации применяли Гумат Лист 1 л / га + Био Бор 1 л \ га.
Предшественник – соя. Посев в конце октября. Семена обработали Ультрафитом и добавили стимулятор роста гумат калия. Вносили при посеве 300 кг минерального удобрения. Взошло хорошо, но редко. Перезимовала хорошо. Весной делали все операции, чтобы получить хороший урожай. После подкормки по мерзлоталому грунту еще 2 раза вносили минеральные удобрения. Использовали Гербицид Гранстар с гуматом. Сделали еще 1 подкормку по листу микроудобрениями + карбомид. Фунгициды использовали 2 раза - в первый раз Сингента, во второй - биологический Ультрафит. Инсектициды не использовали, т.к. не было необходимости. Колос большой, не осыпалась.
Ячмінь хороший, показав себе добре, строки посіву були ранні, попередник – соняшник. З мінеральних добрив в передпосівний обробіток вносив амофос 50 кг/га, весною вносив селітру 150 кг/га та робив підкормку карбамідом 5 кг/га, також вносив інсектицид. По вегетації був лише один дощ, ячмінь посухостійкий, не вилягав, зібрали з мінімальними втратами прямим комбайнуванням.
Получили посевной материал, очень крупное зерно, хорошо очищенное. Протравливали перед посевом стимулятором роста Гумат Лист + протравитель Венцедор. Сеяли озимый ячмень в начале октября (1-10 числа), норма посева была 130кг/га (считает, что надо несколько увеличить, следующий раз будет брать из расчета 150кг/га). Предшественник – пар. Внесли N10P10K10 в рядок. Весной делали подкормки Селитрой 150кг/га (через сеялку) . Также делали листовую подкормку КАСом + Гумат. Собирали урожай 15 июня. Зерно получили большое, ровное, также отмечают, что была очень хорошая солома. Результатом довольны, нацелены в этом году брать канадскую озимую пшеницу.
Основное внесение: горох - 150 кг нитроаммофоски, пшеница - 250кг нитроаммофоски Была проведена обработка семян обеих культур следующими препаратами за пару часов до посева: 1л Ультрафит + 1л Гумат Лист + 10л воды комнатной температуры. По листу работал 2 раза: Гумат Лист 1л + Ультрафит 2л Больше ничего не использовал. Дождей было 2-3 за сезон (2017). Урожайность Горох - 58ц / га, Пшеница - 95ц / га. Планы клиента на 2018 год: переходит полностью на препараты такие как Гумат Лист и Ультрафит (отказывается от химических стимуляторов и фунгицидов), планирует делать уже 3 обработки данным комплексом и хочет попробовать комплексы микроэлементов для культур (ЛФ-Зерновые, ЛФ-Бобовые и т.д.)
Сеяли после кукурзы. Сорт отлично кустится. Созревание долгое, сеяли в начале мая, убирали в 20 числах сентября. Но урожай хороший. Протеин вышел на сухое - 43%
Основное питание: осенью-Нитроаммофоска 200кг / га, по весне - Селитра 150кг / га Клиент полностью придерживался рекомендаций наших менеджеров по обработке посевного материала и внекорневой подкормки растений. Обрабатывал семена зерновых следующим образом: Гумат Лист 1л / т + Ультрафит 1л / т. По листу работал 3 раза: ГуматЛист 1л / га + Ультрафит 2л / га + Карбамид 3-5кг / га, на ячмень еще дополнительно использовал разово химический фунгицид от головни. В фазу Трубкования были внесены Биобор 1л / га, а в Флаг-лист - Лф-Зерновые 1л / га. Урожайность: ячмень - 38-40ц / га, пшеница 40-50ц / га на одном поле и в 70ц / га на втором поле (разница в урожайности на 2-х полях, по мнению фермера, зависела от предшественника и непосредственно почвы) Вывод: Если вовремя (в рекомендуемые фазы) вносить препараты, то они реально работают. Рекомендует для повышения эффективности использовать с карбамидом. Отмечает, что прирост урожайности по пшенице + 1т / га, по ячменю + 0,5т, зерно значительно крупнее, чем годом ранее.
Без основного удобрения 20 ц/га Семена обработаны в день посева комплексом: 1л Ультрафит + 1л Гумат Лист на 1т. Несмотря на высокую кислотность почвы на корнях сформировались клубеньковые бактерии в достаточном количестве (более 80%), правильного розового цвета. Также трижды проведена обработка по листу: 1) Гумат Лист 1л + Ультрфит 2л + Карбамид до 5кг 2) БиоБор 1л + БиоМолибден 0,5 л + Гумат Лист 1л + Ультрафит 2л + Карбамид до 5кг 3) ЛФ-Бобовые 1л Результат: 20ц / га (2017год, в условиях дефицита влаги)
Фантом - 55 ц/га, Прейри - 68ц/га. Сеяли в середине октября. Предшественник – зерновые. Во время посева и весной было внесено Селитры 200кг/га. По листу дважды подпитывали гуматом калия( Гумат Лист). По вегетации не было ни одного продуктивного дождя. Из неблагоприятных аспектов еще была хлебная жужелица, которая перебралась на поле с соседнего и повредила посевы. И даже при таких условиях урожайность была по ячменю Фантом 55ц/га, а по пшенице Прейри 68ц/га.
Ячмінь Буффало норма висіву становила 3,5 млн.шт/га. Під ячмінь було внесення 150 кг селітри, а також було проведено обробку гуматом( LF-Гумат Лист) з карбамідом по листу одночасно з внесенням гербіцидів. Незважаючи на відсутність нормальної весни, тобто зима закінчилась та одразу почалось літо, всходи отримали гарні, добре розкущилось. Ячмінь був середньої висоти, мав жорстке стебло що забезпечило йому гарну стійкість від вилягання. Врожайність 56ц/га коли Вакула 35ц/га показав.
Урожай - 86 ц/га. Сроки посева 10-20 октября. Общее количество основных удобрений, которые вносили за весь период составила N180P20K20 и S80 на гектар. Предпосевная обработка - Максим + Гумат Калия. Норма высева ячменя 120 кг/га, Перед входом в зиму давали стимуляцию гуматом калия и микроудобрениями. Зима хоть и затянулась, но ячмень все выдержал. Весной стандартно подкармливали по листу + 2 раза вносили фунгициды Сингента.
Посів - 3.10, норма висіву 60шт./м погонний (приблизно 200кг/га). Під попередник (соя) було внесено амофос 140кг/га. По весні по мерзлоталому ґрунту було внесено 140кг/га аміачної селітри. Дощів до цвітіння не було взагалі, а після випало 2 гарних доща. Поскільки до цвітіння не було дощів спасав посів листовим підживленням по вегетації культури: гумат калію+5кг карбамід, гумат калію+3кг сульфат амонія, комлексне хелатне мікродобриво для зернових (фосфор+калій); також для захисту працював фунгіцидами Фалькон і Тилмор, інсектицидом Фастак, гербіцидом Гранстар Голд.
Посев ранний. В период начала вегетации было достаточно влаги для формирования растения. Удобрения вносили только в предпосевную обработку. Семена обрабатывали фунгицидом, без инокулянта. По листу смогли сделать только одну подкормку, т.к. шли дожди. Защиту использовали от Альфахимгруп.
Удобрения вносили стандартно + подкормки по листу и защита (фунгициды и инсектициды).
Собрали на одном поле по 27 ц/га, на другом 30 ц/га. Сеяли после пшеницы. Внесли лишь до 100 NPK. Один раз обработали гуматом калия. Из-за дождей больше не обрабатывали. На следующий год планируем обязательно сделать все обработки. Убирали обычным комбайном в начале августа.
Сеяли в начале мая. Поле без полива. Обработку семян производили только гуматом. Вносили почвенный гербицид. По листу 2 раза обработали: первый раз гуматом калия, второй раз бор и молибден в период бутонизации. Кстати рядом стояла пасека. Пчелы мед собирали. При уборке десикацию не использовали.
Урожай на одном поле 59 ц/га, на втором 59,5 ц/га , на третьем – 61 ц/га. При посеве 250 кг NPK. Сделали 3 подкормки по листу – КАС, гумат калия, микроудобрения. Система защиты препаратами Альфахимгруп.
Без полива. Предшественник кукуруза. Давали минеральные удобрения при посеве, затем подкормки: карбомид, гуматы, хелатные микроудобрения. Защита от болезней давали 2 раза – гумат калия + биофунгицид Ультрафит + биофунгицид ФитоМ.
Предшественник – озимая пшеница. Использовали 200 кг NPK. Семена обрабатывали инокулянтом для гороха + фунгицид. Посев в середине марта. Гербицид использовали почвенный. По листу работали комплексами гумат + КАС, микроудобрения для бобовых + КАС. В период бутонизации и цветения давали бор + молибден. Фунгицид использовал био – Ультрафит. Вносили с гуматом. Инсектицид от Сингента. Высота была около 1 м. Стоял хорошо. Уборку урожая проводили прямым комбайнированием.
Использовали этот сорт, чтобы очистить поле, а после сои посеять озимую пшеницу. Мы довольны.
По традиционной технологии возделывания получил по 6 т продукции с гектара. Предшественники: кукуруза, к ней черный пар. Основной обработка: лущение + вспашка. Предпосевная-боронование. Посев-конец февраля (в окна). Предпосевная обработка – мешки за два дня до посева увлажняли водой (просто побрызгал) + протравитель для пшеницы. Борьба с сорняками — боронование (сорняки в фазе белой ниточки) и боронование всходов 2 раза. Почва чернозем южный суглинковый. Применял инсектицид Би-58. Фунгицид и гербицид не использовал. Никаких удобрений дополнительно не вносил, по листу не работал. Наш комментарий — Удивительно, но факт. Вывод: хорошая севооборот, что позволило почве накопить в себе питательные элементы + достаточное количество влаги и оптимальные сроки посева.
Сеяли в февральские окна. Внесли в предпосевную 200 кг NPK. Были активные лестницу, потом были заморозки до -5 градусов. Выстояла и пошла дальше в рост. Гербициды стандартные. С подкормок — 2 раза вносили гумат калия + карбомид. Когда напала тля и клоп-черепашка 2 раза внесли гумат + фунгицидно-инсектицидные биопрепараты Ультрафит+ФитоМ. Стояла хорошо, не ложилась и не осыпалась. Сказать честно, то не ожидали такого. Вышла вся в 2 класс.
Сеяли с нормой висіва 135 ц/га. Семена забрали прямо перед посевом, чтобы сработала обработка озоном. Еще дополнительно обрабатывали семена. Минеральных удобрений внесли около 150 кг на га. Раундапом (Гелиос) обрабатывали один раз. По листу давали подкормку два раза гумат калия и карбомид.
Сделали все по технологии как рекомендовали. 200 кг НПК . Обработка гербицидом Реглон. По листу было 3 обработки.